• şubat ayazında sezon finaliyle ekranları erkenden terk etmiş dizi. bölüm az önce bitmiş olmasına rağmen şimdiden özledim.

--- spoiler ---

bu diziye girdiğim bilmem kaçıncı entry'de yine övgüler düzüp mekanı terk edecek değilim. bu sefer farklı şeyler söylemeye geldim. entry'lerimi okuyanlar bilir, hayvani sayıda dizi takip eden bir kişiyim. bu yüzden az sonra kuracağım cümleye inanınız: bölüm başındaki düğün planlaması ve devamında gelen kavga tv tarihinde yönetim-yazım-oyunculuk üçgeninin mükemmel ürünlerinden biriydi. ders olarak okutulacak nitelikteydi hatta. ortada korkunç bir olay dönerken seyirci olarak kahkahalarla gülmemiz, bundan suçluluk duymamız, haklı bir taraf seçmemiz ve aslında hemen öncesinde bizim de düğün için ne yapabiliriz acaba merakımız ile braverman ailesine bu saatten sonra ne kadar bağlandığımız kanıtlanmış oldu. nefessiz izlenen bir sahneydi. yıllar yıllar sonra açıp izleyeceğim. tıpkı, örneğin, buffy the vampire slayer'ın "checkpoint" bölümünün finalini ya da gilmore girls'ün "friday nights alright for fighting" bölümündeki müthiş kavgayı izlediğim gibi. ibretlik. derslik.

rosa salazar'a daha önce övgüler yağdırdım. bu bölüm itibariyle tv tanrılarına dua ediyorum ki jason ritter ve rosa salazar'ın pilot dizileri yeşil ışık almasın, yayına girmesin, hepsi tıpış tıpış bu diziye geri dönsünler. bu saatten sonra minka kelly beklentilerimi sıfıra indirdim ama rosa'yı da kaybetmeyelim hiç olmazsa.

bu bölümde iki olumsuz nokta vardı, belirtmeden geçmeyelim ve 4. sezona kadar susalım sonra. (evet, 4. sezon olmama ihtimali yok; olmaz, olamaz imkansız) ilki crosby-jasmine ilişkisinin bu kadar kolay kabullenilmiş olması. jabbar bir soraydı dr. joe ne oldu diye? dr. joe'nun bir android olduğu ortaya çıktı zaten. "senden nefret etmiyorum," nasıl bir karşılıktır yahu? bas tokadı orada, hak edilmiş bir "allah belanı versin," patlat ne bileyim. courtney ford gibi yetenekli ve güzel bir oyuncuyu bu kadar yanlış ve eksik kullanmak dizinin üç senelik mazisinin en büyük hatasıydı. karşında courtney ford var, bir kıskançlık yaratma aracı olarak kullanıp sonra ikişer dakika gösterip diziden atmak nedir yahu? ikinci olumsuz nokta da son bir dakikada geldi. keşke sezonu öyle bir anla kapamasalar, çocuğun gelişini 4. sezona bıraksalardı. oraya oturtamadım. ahh rosa. senin önünü tıkıyor bu yazarlar.

fakat dizi gittikçe iyileşiyor, durduramıyoruz. zaten çok iyi bir durumda başladığını göz önünde bulundurursak şu anda ne denli kıymetli bir işten bahsettiğimiz anlaşılır belki. 4. sezonla ilgili tahmin yapmak çok zor. jason ritter'ın dizisi yayına girmezse bir sarah-mark evliliği bizi bekliyor gibi. aksi taktirde ben 4. sezondan bir sarah-seth barışması bekliyorum. haddie'nin üniversiteye gidişi bizi nasıl etkileyecek bilmiyorum ama zaten sezonun ikinci yarısı pek varlık gösteremedi. çok şükür ki drew kıvama geldi, devamını bekliyoruz. amber... bir tanem... doğru yoldasın, devam. seçimler bitsin, kaparsın little'ı. 4. sezonda jasmine'in hamile kalacağına iddiaya girerim mesela. başka da diyeceğim yok.

--- spoiler ---

çok güzeldi. bir de eylül'e kadar gün saymak olmasa... allah bilir nbc midseason'a falan atar sonra, o bekleyiş olur sana 2013 şubat. neyse, şom ağzımı açmayayım.
  • ortalama bir sene boyunca yeni sezonunu beklemek istemediğim dizidir.
    çok ama çok özleyeceğim! bir an önce geçsin 2012..

ayrıca ben de crosby braverman istiyorum.
  • six feet under sayesinde hayranlığımı kazanan peter krause'den dolayı izlemeyi düşündüğüm dizi. imdb puanı 7.9 yani ortalama bir puan, kadronun gerisi de fena değil ama en önemlisi, yapımcısı ron howard.
  • en az bir beş sezon daha uzatılmasını istediğim dizi.

bu sonbahar sezonunun açılışını da kendisinin 4. sezon ilk bölümüyle yapmış bulundum.

god, let it go crosby! <3
  • "it just made me realized that when you have people in your life that love you at a certain point you know you have to take responsibility for that and it means something and it matters and you know.. ı don't know ı guess what ı'm trying to say is that ı love you, ı love you more than ı ever thought that ı could love anybody, ı don't wanna wait one more second doing anything without you and ı need to know about you're gonna try to be strong and accept the fact that ı love you and try to be responsible for that because ı'm scared and ı don't think that ı can do it alone, you know."

(bkz: gelecekteki sevgiliye mektup)
  • aile ilişkileri düzleminden yola çıkıp 7'den 77'ye güneş gibi ışıldayan çok sağlam, çok başarılı, çok iyi bir dizi.
    ben taş kalpli biriyim ama beni çok ağlattı bu dizi.
  • iki favori oyuncum peter krause ve lauren graham'i barındıran ama benim bundan ancak dördüncü sezonu biterken haberim olan dizi. başladık en baştan, yavaş yavaş izliyoruz çabuk bitmesin diye.

ikinci sezonun on beşinci bölümü oyunculuklar olsun, diyaloglar olsun, yaşanan gelişmeler olsun şimdiye kadarki en iyi bölümdü diyebilirim.

edit: yavaş yavaş dedim ama dizinin büyüsüne kapılıp 5 günde bitirdim iki buçuk sezonu. giderek daha gerçekçi, daha samimi, daha duygusal, daha eğlenceli bir dizi halini aldı. çok etkileyici ilişkiler, çok üzen olaylar, çok da mutlu eden gelişmelerle karşılaştık. kahkahalarımı tutamadığım sahneler de oldu, gözlerimin yaşlandığı sahneler de. beşinci sezona kadar bekleyecek olmak zor ama aynı kalitede bir sezonla karşılaşmak umudu bu bekleyişi heyecanlı kılıyor.
  • her aksam eve gidip bir kac bolum izledigim dizidir. bazen bir an evvel eve gitmek icin acaip bi his beliriyor icimde, sonra anliyorum ki resmen bu adamlari ozluyorum ben... kendi ailem yerine koymusum resmen, oyle bi hissiyat.
  • 5. sezonu 27 eylül*'de başlayacak olan dizi.

edit: sonunda yeni sezon başladı. nasıl özlemişim anlatamam. tüm bölümü yüzümde saf bir gülümsemeyle izledim ve 40 dk o kadar hızlı geçti ki, tadı damağımda kaldı resmen. bu kadar samimi, bu kadar gerçek, karakterleri bu kadar özenerek yazılmış diziler kolay gelmiyor. izleyin, izlettirin efendim.
  • 5. sezonu başladı.

en çok sevdiğim dizilerden. bu dizi hep yayınlansın, ömür boyu devam etsin istiyor insan.

bir de elbette ki max bir numara.
hesabın var mı? giriş yap