• bence dizinin en basarili karakteri; leslie haricinde, tabii ki april ludgate. o bakislari. hele o cumleleri.. ornek vermek gerekirse;

"my mom's puerto rican. that's why i'm so lively and colorful." - ki april bunu olabildigince bezgin sekilde soyluyor. bir de;

" i passed up a gay halloween party to be here. ... last year i saw three jonas brothers make out with three robert pattinsons. it was amazing." hele o gozlerini devirisi, absurd birseye oldugunda kamera ile gozgoze gelisi yok mu. april idolumuzsun.
  • yani elbette bir the office değil, laf aramızda henüz bir the office olabilecek yapım yok piyasada ama izliyorsun lan. yapmışlar yani ortada bir emek var. e o kadar da kötü değil diyaloglar olsun şakalar komiklikler olsun. on üzerinden 6 verdim. geç.
  • birinci sezonunun ilk bölümlerinde gösterilen kızılderili içeren tablolar çok fena yarmaktadır. daha sadece beş bölüm izleyebildim ama şu an için favorim bıyıklı abimiz ron swanson.
  • dördüncü sezon the office sekizinci sezonla aynı tarihte, 22 eylül'de başlayacak. anıra anıra gülmeyi özledik lan hadi artık.
  • (bkz: mouse rat)
  • dördüncü sezonunun ilk bölümü dün yayınlanmıştır. umarım bu sezon da andy dwyer ve ron swanson aynı şekilde güldürmeye devam eder.

malesef s03e12'den bu yana altyazısı çevrilmedi, bu da dizinin ülkemizde yeterince duyulmadığını göstermeye yetiyor. üç sezonu devirmiş 8.9 puanlı feci güldüren kaliteli bir dizinin burada bir sayfa dolduramaması, nick offerman'ın 63. emmy ödülleri'nde aday dahi olamaması çok ilginç.

(bkz: underrated)
  • leslie knope'un başkanlık kampanyasını desteklemek için: http://knope2012.com/
  • amy poehler'in döktürdüğü, hiç fena olmayan bir dizi, modern family'le birlikte mockumentery tipi komedinin artan örnekleri oldular. (konusu gereği modern family'e göre çok daha az sırıtıyor bu arada belgesel modu) ayrıca yarattıkları stajyer karakterine o oyuncuyu seçen ve/ya o şekilde oynatan her kimse tertemiz alnından öpmek lazım.

bu arada bu mockumentery muhabbetiyle ilgili community'den ufak çaplı bir ayar yemişliği vardır: (pek tabii abed'den geliyor)
    "it's easier to tell a complex story when you can just cut to people explaining things to the camera."
  • hem 30 rock'in hem de the office'in tum bolumlerini izledim, ikisi de favori dizilerimden. dolayisiyla netflix ve arkadaslarim israrla bu diziyi onerince izlemeye basladim. ilk birkac bolumu eh, soyle boyleyken, 2. sezonla beraber inanilmaz guzellesmeye basladi: 30 rock'tan daha mi iyi onu sorgulamaya basladim hatta. eger bu iki diziden birini seviyorsaniz mutlaka izleyin.
  • her karakterin kendine has bir havası olduğu, 2. sezondan itibaren daha komik olmaya başlayan, 3. sezonda zirve yapan, 4. sezonda da bunu devam ettiren dizi.
    andy ve april gibi iki muhteşem karakteri de göz ardı etmemek gerek
hesabın var mı? giriş yap