• samimiyetsiz gelen, zor durumlar hariç kullanmamaya gayret ettiğim havayolu ulaşım firması.

öncelikle sanırım ki en asık suratlı personellerine sahipler. ya yeterli maaş vermedikleri için bu kadar suratsızlar yada şirket politikası olarak asık suratlı eleman çalıştırıyorlar.

en büyük sevmeme nedenim ise bizim alışık olduğumuz ikramların bulunmaması. ikram tabiki var ama küçücük bir sandviçe on küsür lira vermek isterseniz. istersem zengin olayım onu vermek bana koyar. zaten böyle böyle zengin olunuyor ama bu ayrı bir konu.

ya insan bir su ikram eder, minik bir kek olur ne bileyim. anadolu jete filan da aynı parayı veriyoruz, ne kadar güzel sıcacık sandviç veriyor. çay içecek bir şeyler veriyor. küçük şeylerle mutlu olabiliyoruz.
  • thy nin yanindan gecemeyecek olan havayolu sirketi
  • son roma seyahatimi bu hava yolları ile yaptım ve bu seyahat öncesi entryleri okuduğumda "inşallah başıma bir şey gelmez" dedim. gidişte herhangi bir problem ve rötar yaşamadım. dönüşte de "sabiha gökçen'deki problemden dolayı" uçağın geç gelmesiyle ilgili 1 saatlik rötar yaşadım. bu deneyimimden sonra da önerebileceğim şey; ucuza bilet yakalarsanız ve konfor beklentiniz yoksa alın ama muhakkak zamanında gitmeniz gereken ve daha konforlu bir uçuş istiyorsanız pegasus'u önermiyorum.
  • kesinlikle tavsiye etmiyorum. kaç defa yazdım çizdim inadına tekrar söylüyorum uzak durun gidin başka borajete binin atlasa binin ama asla buna binmeyin. türk havayollarının gözünü seveyim ya. takım elbiselerimi eşek gibi kırışmasın diye elimde gamboçta taşıdım, bunlara diyorum ki bunu asacak bir şey yer var mı? yok diyorlar ne kadar çomarca ne kadar gerizekalıca ya. ulan ne anlamı kalıyor o zaman elde taşımamın! sanarsın köy otobüsü amk! has pegasus

edit: aşağıdaki iki embesilide dikkate almayın. entryi girerken ne sinirden ne yazacağımı bilemedim. tamam borajet kapandı ama 100 tl ye bilet alan kendine ekonomik uçuş bulan insanları da anlıyorum ama ben işim gereği uçağı kullanıyorum. işi için uçak kullanan insanları da düşünmeli bence pegasus!
  • bir haftasonu tatili için ankara'dan antep'e gidelim dedik. demez olaydık, bin pişmanım. 2 kere bilet değiştirilir mi yahu? altı üstü birer saatlik iki uçuş için 2 kere "operasyonel nedenlerden dolayı" bilet değişir mi?

lanet olsun böyle işe!
  • online checkin yaparken otomatik koltuk atanıyor ve bu işlem ücretsiz. fakat bu ekranda yanlışlıkla koltuklardan birine tıklarsanız başka bilgisayardan da giriş yapsanız 19 tl koltuk ücreti isteniyor. iptal edemiyorsunuz. online checkin de tamamlanamıyor. müşteri hizmetlerini ararsanız da dakikası 1,5 tl ye hizmet veriyorlar. trafikte arabayla ilerlerken cama yapışıp 1 lira isteyenler, emin olun para almak için bu kadar ısrar etmiyor.
  • azimle thy'den bilet alan beni de kendilerine bağlayan firmadır ancak yer hizmetlerini bir tık iyileştirse süper olacak. bu arada kendisi jet blue'nun türkiye şubesidir.
  • az önce "size acil çıkıştan koltuk verelim mi efendim" sorusunu duymami saglayan firma. sok oldum, toparlamadim, cevap veremedim. "herhangi bir saglik sorununuz var mi?" sorusuyla irkilerek kendime geldim. valla sarilip opesim geldi kontuardaki personel arkadasi. pegasus calisani degil ama olsun. bir pegasus ucusunda boyle bir olayla karşılaşmak milyonda bir görülür sanirim.

edit: yaklaşmayı geç yapıp, pistin ortasına kadar inemeyip pas geçeceği yerde uçağı hayvan gibi indiren pilot olmasaydı çok daha iyi olacaktı. konu pegasus olunca mutlaka bir sorun vardır. hiçbir sorun yoksa ters giden bir şeyler vardır.
  • peri isimli boeing 737- 800 tipi uçakta resmen altima sıçırtmıştir. sabiha- denizli seferinde sarsıntıli bir alçalma ardindan löp diye yere konamamasi ve uçağin piste teker koyduktan sonra arka iki teker üstünde sağa çekmesi kalbimin götümde atmasina neden olmuştur. crosswind böyle bişey miydi acaba amk?
  • yurtdışı uçuşlarda 2 eurodan su satmak için havalanana kadar klima açmayan uçuş firması
hesabın var mı? giriş yap