• bir anda hayatımın aşkını,babaannemi, akıllara getiren saç rengi. bir siyah beyaz fotograf düştü gözümün önüne, yıllar evvel gördüğüm. babaannemin ölüm yıldönümünde oturuyoruz arkadaşları ile halamda. derken halam eski defterleri karıştırdı, getirdi bir tane 1940lardan kalma siyah beyaz bir fotograf. bu resmin hangi balo için çekildiğini sordu, babaannemin arkadaşlarına. önce cevap geldi, sonra ziyadesiyle o gün anlatıldı. babaannem çılgınlık olsun diye saçlarını giydiği tuvaletin rengine boyatmışmış. tuvaletin rengini sorduğumdaysa yüzümde nasıl yani çiçeği açtı bir anda; pembeymiş de tuvalet...
  • şu ana kadar sahip olduğum en güzel saç rengi. sadece iki hafta kullanabildim ama olsundur. koyu pembe olmasına rağmen daha ikinci yıkamada açık pembeye dönüşmüş, ardından bu pembeyi turuncumsu-sarımsı berbat renkler izlemiştir. yine de sahip olunabilecek en güzel renktir kanımca. ayrıca bu renge ulaşabilmek için önce saçlarınızın platin sarısı olması gerekmektedir. şimdi adını unuttuğum yeşil, mor, pembe, kırmızı dahil birçok farklı rengi içeren bir amerikan saç boyası markasından istediğiniz saç rengini seçip platin sarısı saçlarınıza uygularsanız, tam istediğiniz renge ulaşırsınız. bu boyalar her kuaförde olmaz. o yüzden işi garantiye almak için -istanbul'da yaşıyorsanız- tahtakale'de zaza han'a gidin. orada garanti bulursunuz. kuaförler de malzemelerini buradan alır.
  • ankara'da uzaylı görmüş gibi bakacağımız şey.. biz* biraz tuhafız..
  • sacının kızılı akmış hatunların bir de kırmızıyı deniyim diyim igora 088 alıp bunu %9luk peroksit kremiyle saçlarına uygularlarsa ve diplerindeki orijinal saç rengi acık kumralsa dipler pembe uçlar kırmızı oluo. denedim biliyorum. pembe saç çok dikkat çeker.istanbulda pek laf yemezsiniz ama ankarada her 10 kişiden 11i size bön bön bakar ve mutlaka bişeyler söyler.
  • yeteri kadar açık renkli bir tende değilse inanılmaz itici durabilen saç.
  • sizleri fuşya rengi banyo sularıyla tanıştıracak, şeker pembesi köpüklerle romantik dakikaları evlerinize getirecek saç türü.
  • cok güzel görünse de haliyle yikadikca soluyor, evde pembelesmeyen havlu kalmiyor, ardindan gül kurusu olup en sonunda ise saridan da öte beyaz bir renk aliyor saclar. olsun yine de güzel bir renk.
  • 2 haftada bir yenilemeyi gerektiren bir renk, yine de severek isteyerek bu işkenceye katlanıyor insan.
  • ankarada kızılayda bu renk--ozellikle de koyu,fusyaya kacan tonu--saclarla dolasırken dikkat cekmemek mumkun degildir.kisiyi japon cizgi filmi kahramanlarina benzetebilecegi gibi oldugundan da olgun gosterebilir.sahip oldugum ve olabilecegim en guzel sac rengi diyorum sadece.
hesabın var mı? giriş yap