• mekanik kurşun kalem kartelasından çoğu ürününü denediğim, piyasada markayım diye geçinen faber castell, rotring ve türevi her markayı rahatça alt edebilecek, fiyat bakımından da ben markayım diyen kalemlerin oldukça aşağısında olan alman edding firmasının japonyadaki tesislerinde üretilen marka. marka diyorum zira ısrarla isteyiniz bu ürünleri. modeli ne olursa olsun alınız kullanınız. hele ki izmir özdilek yakınnında olan birileri varsa sözüm sizlere. şu an emsalleri en az 10 tl olan penac ürünleri 1.5 ve 2.5 tl den satılmakta. 2.5 tl ye satılan tlg serisi şiddetle önerilir.

http://imgg2.store.pchome.com.tw/…b_b0_ca_b5_a7.jpg
  • 15 yıldır aralıksız kullanırım. tlg uçlu kalemlerinden daha iyi bir marka bilmiyorum. faber, rotring veya scrikss falan hikaye. bir ara piyasada bulamadığım için evladiyelik 3-4 tane almışlığım da vardır.
  • 10 yılı aşkın süredir kullanmaktayım, bana göre gerek mekanik anlamında, gerek yazma rahatlığı/ele oturması anlamında en kaliteli uçlu kurşun kalem. sık sık kaybettiğimden başka markalar da denedim, hem de rotringin çok çok pahalı kalemleri de var denediklerim arasında; bu kalemin yerini tutmuyor hiçbiri. ilginç olansa öyle her yerde bulamıyorsun. hatta son zamanlarda hiçbir yerde bulunmuyor. o yüzden ben alırken beşer beşer alıyorum. fiyatı da kalitesine göre çok uygun.
  • çoğu kalemi (faber castell, rotring vs.) kullanmış biri olarak 'en baba' diye nitelendirebileceğim kalem markası. hayır sezonda 4 kalem kıran, çatlatan, bozan bendeniz bu kalemi 3 aydır bozamadım. (1 vize+1 final dönemi)
  • iyidir hoştur ama bir pentel değildir.
  • tlg 405 modelini uzun zamandır severek kullandığım oldukça kaliteli kalem markası. dengesi ve kalemin ağırlığı oldukça iyi.
  • şu ana kadar kullandığım en iyi uçlu kalem. yıllar önce bir hipermaketten rb-085 modelini aslında fazla da bir şey beklemeden aldığım, yazınca diğer uçlu kalemlerden daha fazlasına sahip olduğuna şahit olup birkaç tane daha niye almadım diye hayıflandığım kalemdir. bende rotring ve faber castell'in çeşitleri de var ama bu kalem onlardan çok daha iyi. sağlamlık, yazım konforu ve (kullandığım modelde mevcut olan) otomatik uç besleme sistemi ile benim en iyi not verdiğim kalem markasıdır.
  • penac tlg-407 modelini çok severek kullandığım kalem. hem uzun ömürlü hem de yazması fazlasıyla keyifli
hesabın var mı? giriş yap