• evet bu da oldu. periscope türkiyede yasaklanmıştır.
  • genel olarak amacından sapmış olsa da lig tv vb. futbolun f’sinden para kopartıp aylık para isteyen kanalların yerini tutuyor ve onları millete bedava izletiyor olduğu için üzüldüğüm durum.
  • twitter’ın canlı yayın platformu periscope’a, periskop iletişim ve prodüksiyon şirketi marka hakkına tecavüz ettiği iddiasıyla dava açtı. mahkeme türk şirketi haklı bularak, periscope’un türkiye'de yasaklanmasına karar verdi.

mahkeme 3 yıllık yargılamanın sonunda davayı karara bağlayarak, türkiye’de faaliyet gösteren davacı periscope iletişim ve prodüksiyon hizmetleri ltd. şirketini haklı buldu.
    mahkeme, davalılar twitter, apple ve google’ın, davacı periscope şirketinin tpe nezdinde tescilli “periscope” ibareli marka hakkına tecavüzün tespiti ve tecavüzün durdurulmasına karar vererek, türkiye sınırları içerisinde tecavüz oluşturan periscope adı altındaki her türlü reklam ve tanıtım faaliyetlerinin durdurulmasını hükmetti.
    mahkeme, ayrıca periscope ibaresini, davalıların tanıtım sayfalarında içerikte adres bağlantılarında kullanımlarının durdurulmasına karar verdi. mahkeme, mümkün olmadığı taktirde tecavüz oluşturan davalıların mobil periscope uygulaması “periscopeco” isimli twitter hesabı ve “www.periscope.tv” adlı internet sitesinin türkiye’den erişimin engellenmesini hükmetti.

ancak periscope, pscp.tv olarak yayın hayatına devam edecek.

kaynak: hürriyet
  • bi bu kaldı amk. hepsini alın götünüze sokun

(bkz: wikipedia) da kulağınıza girsin
  • yasaklanmasına üzülemediğim ama yanlış bulduğum durum.
  • digitürk ve türevlerinin baskı sonucu yasaklattığı uygulama.
  • ya bu periskopu duyunca aklıma neden hep osuruk geliyor. hep sizin yüzünüzden. bu arada bende üzülmedim. amacından sapmıştı, ama sosyal medyanın yasaklanmasına karşıyım, nasıl oluyorsa artık.
  • tam olarak zeki müren'de bizi görecek mi türünden bir olay, komik geldi neden bilmiyorum.
  • en son ismini (bkz: scope) yapmışlardı. o da yetmemiş demek ki.
  • seçim öncesi olası olayların canlı olarak yayınlanmasının engellenmesi için yapılmış olabilir mi? yoksa çok mu paranoyak oldum?
hesabın var mı? giriş yap