• ulan yıl oldu 2021, teknoloji o kadar gelişti filan, ama şu futbol oyunları gittikçe daha iyi ve gerçekçi hale gelmesini beklerken , tam tersi yaşanıyor. ne hayallerimiz vardı bizim .
    yapımcılar nasılsa parayı kırıyoz her sene enayi gibi, yap aynısını gitsin mantığıyla içine ettiler şu oyunların. yok mu bir baba firma çıksın, sağlam ,bug olmayan,oynanabirliği hem zevkli hem de gerçekçi bir futbol oyunu yapsın!. şu konami ile ea sports'un kökünü kazısın.
  • 3 yıldır fifa satın alıyorum ve toplamda 100 saat oynamışımdır. korkunç kötü oyunlar sürüyorlar piyasaya. herkes fut denilen ergen modunu oynuyor. geçen sene indirimle eski göz ağrımız pes'e bir şans daha vereyim diye pes 2021'i aldım ve 1 senedir oynuyorum biraz daha düzeltilirse efsane bir oyun olabilir diye düşünüyordum ancak gelen demoyla artık playstation'u satma zamanının geldiğini görüyorum. son 3 senede fifa,nba2k tüm oyunları çöp. tek amaçları ergenlere paket satmak. online'da malatyaspor'u, herhtha berlin'i, torino'yu, dallas'ı, sacramento'yu alıp gerçek kadrolarla adam gibi online maç yapmak hayal oldu.
  • bugün yayınlanan zımbırtı bildiğim kadarıyla bir demo değil, yani demo ama pes 2022'yi temsil eden bir demo değil; oyunun online performansını test etmeye yarayan temsili bir şey. asıl oyunu heyecanla beklemeye devam edebilirsiniz.
  • bu oyunu sadece ve sadece unreal engine 5 motoru için pazarladılar. 1 sene atladılar, oyun çıkarmadılar. ortaya çıkan şeye bak amk. fifa'nın sikko frostbite'ı bile daya iyi oyun çıkarıyor.

4 ayda falan hiç düzelecek gibi durmuyor. düzelse bile en fazla pes 2020 olur. nerede unreal engine 5 farkı?
  • pes 14'de yapılan hatayı tekrarlamamak için 2 yıl geliştirilen oyun. pes 2021'den kötü olmaması ana amaç olacaktır, bunun yanında kariyer modu, oyuncu özellikleri gibi bazı şeyler geliştirilirse tadından yenmez. 2 yılın %90'ını pes 2021'in aynısını unreal engine'e monte etmek için kullanacaklar. zaten pes 2021 seviyesinde bir futbol oyunu yok şu anda.
  • maalesef mobil oyun çıkardılar. grafikler ve oynanışta inanılmaz bir yenilik beklemesem de en azından şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi futbol oyunu olan pes 2021 seviyesini unreal engine ile beraber korumaları yeterliydi benim için. maalesef farklı bir yöne evrilmiş, 2 yıl boyunca boşuna beklemişiz.
  • fifa, artık ea'in para sağma makinesi haline gelip oyuncuları canından bezdirmişken ve konami, pes 2021 çıkarmayacağız unreal engine 5 ile pes 2022 çıkaracağız dediğinde acaba pes, yıllar sonra tekrar toparlanacak mı diye düşündürtmüştü.

lakin ortaya çıkan oynanış görüntüleri, konami çalışanlarının sınava son gün çalıştığının göstergesi gibi.

yeni nesil konsollar ve rtx destekli ekran kartlı pc'ler için apayrı bir şey hazırlayıp henüz göstermedilerse pes için artık yolun sonuna gelinmiş diyebiliriz. bu ne lan.
  • yayınlanan bir demo değil sadece online performansı test etmek için.
    oradaki bulunan hiçbir grafik,oynanış sizi aldatmasın.
    basitçe kurgulanmış bir test bu.
    sonuçta yeni bir motora giriş için online testi.

bunu oyun olarak algılamamak için adamlar ne isim kullanmış ne de başka birşey.
    zaten her haliyle bunu anlamamız için görsellik kullanmamışlar.

herkes coşmuş vay böyle vay şöyle.

oyun çıkınca anlarsınız ne demek istediğimi.
  • neden beğenilmediğini çok merak ettiren oyundur,

pes 2022 bu işte arkadaşlar, yok mobil sürüm yok demo, değil. küçük geliştirmelerle çıkacak oyun bu, ve oyun güzel neresi fifa'ya benziyor bunun?

fifa'da oyuna, maça, oyunculara hükmetmiyorsunuz da kendisi oynuyor gibi bir his vardır. sizin yönlendirmelerinizle bir şeyler şekillenir. top balon gibidir, uzun paslar, şutlar topun fiziği gerçekçi değildir. topun "can"ı yoktur. fifa futbol oynadığınızı, topa hükmettiğinizi hissettirmez.

pes bu noktalarda fifa'dan ayrılır ve bu demoda da bu olumlu durum devam ediyor.
    sadece şutların biraz daha geliştirilmeye ihtiyacı var. o ip gibi giden, kararlı ve ayağa iyi oturan şutları görmek istiyoruz

onun haricinde oynanış, oyun kurma, paslaşma, derin toplar, uzun toplar, atağın yönünü değiştirme, ara paslar vs çok iyi. gerçek maç temposuna yakın bir yavaşlık var. ronaldo'yu alayım gideyim durumu yok. düşünerek görerek oynama şansınız var. kanat atakları, ver kaçlar, ortadan delmeler gayet zevkli

dediğim gibi biraz daha topa can verip, karambolü arttırıp, son şutları kararlı hale getirmekle oyun önümüzdeki kışın en zevkli futbol saatlerini geçirtmeye aday
  • görsel illüzyon sıfır. allah belanı versin konami bunu unreal engine 3 ile de yapardın.

demo itibariyle post prodüksiyon efektlerinden temizlenmiş bir fifaya dönüşmüş oyun.
hesabın var mı? giriş yap