• izmir’deki ankor ltd şti, yetkili satıcısı ve hatta belki distribütörü pfaff’ın türkiye’de.
    seksenlerin başında alınmış bir pfaff synchrotronic 1229 dikiş makinasının, yine en az yirmi yıl önce sırra kadem basmış kullanım kılavuzunu ararken ulaştım kendilerine. pfaff’ın binbir modelinin envai dildeki kullanım kılavuzlarını internetten indirmek mümkün ama anneannenin kullanımına sunmadan önce çevirme işi gözümde büyüğünden pfaff global web sayfasında bilgileri verilen bu şirketi aradım.
    yedek parça garantisi bir ürün üretimden kalksa bile 10 yıl devam edebiliyor mesela, ama 20 yıldan bahsediyoruz ve kullanım kılavuzu yedek parça sayılır mi ki. kullanım kılavuzunu temin etmenin firmaya herhangi bir getirisi olmayacaktı, kilometrelerce öteden huysuz bir müşterinin angaryası sayılabilirdi, hatta “kusura bakmayın bulamayız çok eski” deselerdi benim de pek üsteleyecek yüzüm olmazdı ama bunu umursamadılar ve ellerinde bana verebilecekleri orijinal bir kitapçık olmadığı halde bir yerden bulup buluşturup, büyük ihtimal servis bölümündekinin fotokopisini çekip kargoya verdiler ve ertesi gün bana ulaştırdılar.
    nazlı bir makinedir evet ama en azından arkası kuvvetliymiş. aferin.
  • eskilerden kalma "hobby 521"in kullanma kilavuzunu ararken karsima cikan 1000-2000 kusur seri sayili modelleri karsisinda dilimin tutulmasina sebep vermis dikis makinalari. yazilim indirip, usb kablolarla pc'ye baglayip nakis, overlok, ilik acma gibi anneanne islemlerini siber bir platforma tasimislar. bu durumda ev hanimi kavrami da biraz degisiyor sanirim. sanmiyorum; gayette degisti ve ben ev hanimi olacagim tum bunlar karsisinda.
  • narinligi dillere destandir. her an kumasi kapip icine cekebilme, ipligi kendine dolayabilme gibi ozellikleri vardir. bi' karisti mi isler, cinnet gecirttirir, kumasi atmak zorunda biraktirir. tatli dilden anlar bir tek.
  • kiz gibi makinedir; hassas yaklasip, kafasini oksayarak dikis islerini yaptirabilirsiniz ancak. en ufak sert cikista sirtini doner, kumasi da kafana atar..
  • cok siddetli uyku getiren dikis makinesi. soyleki; yaklasik 50 tanesinin sesini ayni anda 5 saat duyduktan sonra, kolik olduguma kanaat getirdim, tavan yapti.
  • pfaff creative 1.5 modelini almayı çok istediğim dikiş makinesi markası. inşallah nasip olur bir gün. amin
  • 10 yildan fazla suredir zaten program kartu$u takmak suretiyle yeni desenler, hatta font eklenebilen makinalardir bunlar.. usb ise daha elektronik olmu$, daha guzel olmu$..
  • ayrica pfaff cok narin bir makinadir hor kullanmaya gelmez.. cabuk bozulur.. elektronik incik cinciktir.. saglam makina araniyorsa bernina veya singer onerilir..
  • kuma$ diki$ esnasinda gergin fakat aki$ini zorlamayacak kadar da gev$ek tutuldugu muddetce, iplik gerginligi de makina ayarindan duzgun ayarlandigi surece sorun cikartmaz pek..
hesabın var mı? giriş yap