• küçükken topu inşaata kaçmış yazar.
  • anladığım kadarıyla sol standartları belirleme enstitüsü başkanı. başka da bir fonksiyonu yoktur bu tiplerin... anarşizm bu tipoloji için de genel olarak, bir şey yapmamanın teorisidir, sokakta göremezsiniz ve aslında bu da türkiye'nin bir garabeti herhangi bir sol liberalden herhangi bir siyasi başlıkta düşüncelerini ayırt etmeniz mümkün değildir. bir dönem akp'yi evla görüp, bir dönem sonra sanki o dönemi hiç onları söylememiş gibi davranmak, chp ve kemalizm eleştirileriyle sürekli olarak solculuğunu ispat etmeye çalışmak, sürekli olarak sosyalist örgütlere saldırarak bir nevi, 'en solcu benim'i teorize etmek... dediğim gibi pimolisene tipolojisi budur.

ergenekon davasında veli küçük görünce heyecanlanır, ahmet şık görünce bir anda aklına akp diktası gelir bu tipolojinin. bütün bunlar bir yana dursun, beni de ilgilendirmez, zaten kayda değer pek bir şey yazdığına da şahit olmadım. o halde neden bu nick altındayım:

"yahu zamanında sözlükte, faşistlere, kemalistlere karşı nasıl savunduğumu hatırlıyorum bu dsip'li arkadaşlarımı. ama yok arkadaş hala en küçük eleştiride, roniy eleştiren ırkçı oluyor, doğan tarkan'ın tek eleştiri dinamiği ergenekon dedik diye ergenekoncu oluyoruz? linççilikle itham ediliyoruz. ağzı salyalı tkp'li ve ulusalcılar ile aynı kefeye atılıyoruz." (bkz: #23318013)

dsip gibi sağcılık örneklerinin kötü yanı da budur aslında. o kadar sağcılaşırlar ki, kendilerinden bir milimetre solda duran tiplere gün doğar.

üsluba bak, solcuymuş...
  • herkesin, içinde büyüdüğü ve beslendiği kültürden ve binlerce yıllık çürümüşlükten gelen bir homofobi'yi için için taşıma ihtimali vardır. self hating jew misali, eşcinselliğini doyasıya yaşayanlarda bile bu davranış gösterilebilir. kendisini otorite-şiddet ve erkek'in yarattığı kültüre dile ve düzene karşı durmak üzerinden konumlandırıp, bunlara karşı yıkıcılığı presnsip edinmiş birisi olarak hislerimden eminim. ben homofobik değilim, asırlardan gelip ufaklığımızdan beri kulağıma fısıldanan homofobiden eser miktarda da olsa kalıntıları buldukça da çekip çıkarıyorum içimden. yalnız sex addictin yaklaştığı yönden bir homofobim asla olmadı. eşcinsellerden nefret etmeyi bir kenara bırakalım, normatif bir tanımlama çerçevesindeki bir sınıflandırma için kötü yaklaşım bile taşımam. bu bakımdan sanırım bana içimde kendi kendime bile keşfedemediğim homofobiyi gösterecek kişi olmaktan tam mesafe uzaktır sex addict.

kinsey scale kapsamının ve sınıflandırmasının bile ötesinde, sevgi nesnesinin arzuyu etkileyeceğine inanan birisiyim. yani hemcinsel/karşıcinsel falan demeden muratseksüel diye tanımladığım bir yönelim anlayışım var - burada murat yerine arzuladığınız herhangi bir ismi koyabilirsiniz. yani "orientation continuum" içerisinde kendimi bulduğum noktanın bile sabitliği gibi bir fikrim asla olmadı.

bu bağlamda, pimolisene olarak beni homofobik olarak mimlenmeye çalışan sex addict'in ciddiye alınacak bir tarafı kalmadığını söylüyorum. dünya üzerinde nefret hissinden uzak günler geçiriyorum. (bkz: nefret öldürür öfke yaşatır) yalnız, sex addict kendisini sevmeyişimi eşcinselliği üzerinden algılama hatasında ısrar ediyor. yok dostum yok, ben eşcinsellikle sorun yaşamıyorum: ben seni sevemedim, tavrını yaklaşımını ve mantıksal kurgulamanı! sana karşı olan sevgisizliğimi "eşcinsel" olmana bağlama. bir de çıkıp "pimolisene homofobik hezeyanlarını kusuyor" diye maval okuma.
  • hakkında ne dediler:

"kenan evren'in avukatı" / imsoempty 2010

"homofobik" / sex addict 2010

"ikiyuzlusunuz. siktirin gidin." / qantar 2010

"turnike programında kapının arkasındaki büyük ödül gibisin." / lcha 2010

"bebeyim benim @}-',- içimde gezdir " / myriamonde 2010

"sapiens arkadaslarinla beraber homo(!) olmaya devam edeblirsin." / ic benim icin 2010

"ermeni misin?" / sourdrea 2010

"faşist" / derici 2010

"çakal dinci" / freischen 2010

"we regret to inform you that after careful consideration of your application, we have decided not to award you a place to study at epfl. " / epfl 2010 şubat ve mayıs olmak üzre 2 sefer!

"zu where you möchtest going to?" / münihli pasaport polisi 2009

"durmaya devam ederseniz polis çağıracağım" / ırkçı deutsche bahn memuru 2007

"senin gibi müşteriyi sikiim *boğazımı sıkarken*" / bir sahil kasabasındaki uyducu 2007

"sen nasıl bana karşı gelirsin ulan? *botlar kafamda*" / çevik kuvvet polisi ataman 2005

"ben böyle alelade bir ilişki değil gelinliğimle senin evine gelmek istiyorum pimolisene" / öylesine sarkılan yazlık dilberi manolya 2005

"dua et yanında manitan var, yoksa seni şu vitrinin camlarına gömerdim" / kipa müşterisi maganda 2004

"ben sana saçları kestir demiştim" / lise matematikçisi 2002

"moskofta kalmadı senin gibiler" / lise edebiyat hocası 2001

"pimolisene gibi bölücü talebeler katkı payı ödemiyor" / ortaokul tarih hocası aytül 1999

bu liste editlerle gelecekten ve geçmişten beslenir beslenecektir de.
  • kendisiyle diyalog yolunu kapattım, buradan duyuruyorum. ortak bir dil ile iletişim kurma olanağımız kalmadı.
  • buradan hakkımda biraz bilgi vereyim. çünkü bunlar arkadaş çevremle falan da uyuşmayan yanlarım. düşününce nasıl barınmışım lan diyorum.

* star wars serisini yarım yamalak izledim. konu ne hatırlamıyorum. ilgimi çekmemişti. bunun fanatiği bir çevre içinde nasıl uzaylılaşıyorsun bunları dillendirince bir bilsen.
    * lord of the rings keza aynı hikaye. ulan bi kuşak peşinde sürüklendi filmi de çıkınca öyle baktım, yok yani gelmedi içimden sevmek.
    * herkes anime izliyor, yok ya takılamıyorum. avatar'mış şuymuş buymuş zaten tın...
    * futbol ile alakam yok, takım falan da tutmam. transfermiş derbiymiş bilmem. zaten basket voleybol tenis farketmiyor, maç izlemek öyle sevdiğim bişe değil. yaş ilerledikçe tamamen soğudum zate maç izlemekten. anca soğuk bira ile gidiyo işte.
    * otomobillerin marka ve modellerini çıkarmakta güçlük çekiyorum. anca mühendis olarak biraz tekniğinden ayırıyorum araçları. araba ilgim bildiğin yok. formula falan hak getire.
    * playstation başında deli gibi oynayan, pes atan arkadaşlara sahibim. elimi uzatıp oynamışlığım anca birkaç seferdir.
    * world of warcraft falan deliriyor çevrem, ı ıh ekrana bakarken uykum geliyor.
    * sinemayı severim, ama sinema salonlarından nefret ederim.
  • insanın kendi nick altında, savunma hakkı kullanması olağandır. yalnız bunu gerzekçe iddiaları (#23432033) yanıtlarken yapmak çok fena hislere gark ediyor beni.

* efendim, "pimolisene"nin sözlükte veya sokakta akp'yi evla gösterdiği herhangibir zaman aralığı yazı veya kayıt bulana 100bin lira veriyorum.
    * "en solcu benim" demekle itham edilirken, maruz kaldığı muamele sanırım işin ironisini gösteriyor. tkp veya kemalistler kendilerine sol desinler, kelime zimmetiyle uğraşmıyoruz. ama tarihsel olarak sorumluluğuna ortak oldukları rezaletleri gösterelim izin verin de.
    * sürekli sosyalist örgütlere saldırıyormuşuz? ahaha bak sen? yahu, göte göt diyoruz anca. solun ve dahi her örgütün | her tür hareketin belli bir spektrumu var ve bu spektrumun içinde eleştiri hakkımı kullanıyorum. gören de kendime saldırıyorum zanneder? 12 eylül referandumunda "boykot" demişim, sendikamla elimden geldiğince ses çıkartmışım, ben de o sosyalist örgütüm, azıcık kör olmasan göreceksin!
    * ergenekon ismiyle olsun olmasın, devletin yargısını kutsallaştırmadan derin devletin her katmanıyla cezasını almasını istiyorum. "veli küçük" yargılanıyor diye sevinmemiz de suçmuş, bak sen?
    * sol liberallerle ayrıştığım çok barizdir (#18952845) siyasi tayfı algılama yeteneği bile olmayan stalinistlere kendimizi anlatacak değiliz. çok barizdir ki kendilerinin yegane olumladığı şey konjonktür doğrultusunda kendilerine muhalif sol kesimleri ortadan kaldırmaktır.

/geçici/ velhasılıkelam, sonra ağzı salyalı diyince kızıyorsunuz, tkp mi yahu bizi soldan afaroz edecek?
  • memleketim olan osmancık'ın antik çağdaki adını nick olarak almasından mütevellit, hemşerim olduğunu düşündüğüm yazar.
  • ayaklı ansiklopedi gibi gezen, fazlaca rasyonalist bir adamdır, haliyle fantezi yada bilim kurgudan pek hazzetmez. o yüzden sar wars, lotr, wow vs. atın bunları ilgi alanlarından. memleketinin spor takımı gereği, orada yetişen bir çok insan gibi spordan soğumuştur. orta sınıf bir aileden gelmesi ve sınıf bilincini kafasında iyi oturtması sebebiyle de öyle arabaydı evdi bunların hayalini kurmaz, o yüzden de markadır modeldir anlamaz. sohbet etmeyi fazlaca seven bir insan olarak da, tıpkı diğerleri gibi sinema salonlarına pek ilgi duymaz(ki kendisi bohem zevklere sahiptir sinema salonu zaten bu tanıma da uymuyor).

kısaca, barınma problemi yaşamamaktadır, zaten bildiğin insandır işte her gün sokakta var bunun gibi bi sürü!(abartmıyorum tamam çok da yok)

not: sevgisiz bi ittir ama!
hesabın var mı? giriş yap