• ankaranin mesrutiyet caddesinde bulunan en eski pizzacilarindan. pizza yenilip bira icilebilecek bir mekan idi. 90'li yillarin ortalarinda çok da fazla seçenek olmadigi icin pek çok genç buraya giderdi. hala da durur. müzikleri iyi idi ancak oraya gidenler, pizzacidan ciktiklarinda bütün kizartma kokularini evlerine götürmek zorunda kalirlardi.
  • ilk gordugumde "ne kadar orjinal bir isim" diye dusunup, italya da her kosebasinda bir pizzeria oldugunu gorunce epey bir hayal kirikligina ugramistim.
  • eğer yolunuz roma'ya düşmüşse, karnınız açsa ve paranız yoksa; ama bir yandan da orijinal bir şeyler yemek istiyorsanız; gideceğiniz en uygun yer bir pizzeria'dır sizin için. daha önce yemediğiniz çeşitlerde lezzetli pizzaları burada, simit fiyatına yiyebilirisiniz. tepsi içinde kare şeklinde olan pizza dilimleri, isteğinize göre mikrodalga fırında ısıtılır ve servis edilir. size de afiyetle yemek düşer.
  • girişi, merdivenleri, üst katı ile bahçeli pampero'nun aynısı bir mekandır. daha doğrusu bahçeli pampero bunun aynısıdır. zira bu mekan yaşça daha büyüktür. 90'larda epey sükse yapmıştı, zamanın genç hanımkızları zamanın genç er kişilerini kesmek için* bu mekanda buluşurdu. özellikle haftasonları ve haftaiçi iş çıkışları barda sap takılan birtakım takım elbiseli er kişiler, mekan kalabalıklaştıkça gözün gözü görmemesi sebebiyle kesecek hanımkız bulamayıp içkinin dibine vururdu. bir diğer takımsa bar sandalyesine dayanmak suretiyle ayakta dikilip ciks ciks bakışlarla tuvalete giden kızlara göz gezdirirdi. şimdilerde böyle midir değil midir bilinmemekle beraber halen ara sıra meşrutiyet caddesi'nden geçerken kapının önündeki merdivenlerin dibinde içeriden gelen müzik sesi işitilebilir.
  • ankara'da olduğum yıllarda en çok sevdiğim yerlerden biriydi. pizzasının yanıda, kalabalık arkadaş grubuyla gidip, testide gelen ılık kırmızı şarabından içerdik. müzikleri güzeldi, çıktığımızda hep çakırkeyif olurduk.
  • italyanca pizzacı, pizza lokantası anlamına gelir.
  • dün uzun süre sonra kızılaya gittim ve buranın kapandığını görünce içimi bir hüzün kapladı. hd iskender var onun yerinde şimdi.
  • bu mekan ankara'daki en sevdiğim mekanlardan biriydi. şimdi önünden her geçtiğimde muhsin bey'in "bütün istanbul'u kebapçılarla doldurdunuz." lafı geliyor aklıma. mekan sahibi/işletmecisi kır saçlı abi çok süper herifti, umarım keyfi yerindedir.
  • bütün anılarımı da beraberinde götürmüş, yokluğuna hâlâ alışamadığım mekan.

allahsızlar! diyerek kadehimi masaya vuruyorum gözyaşları içinde. şaka bir yana kapandığını gördüğümde gerçekten ağlamıştım.

hizmetli, hürmetli bir mekandı. iyilerdir hepsi inşallah.
  • kapanalı üç yıl oldu neredeyse, hala özlüyorum. o müthiş tasarımlı mekanı kebapçı yapsalar yine yüreğim yanmayacak da, iskender franchise'ı açmaları eski sevgilimin kerhaneye düşmesine benzer bir etki yaratıyor ruhumun derinliklerinde, en çok da bunu sindiremiyorum.
hesabın var mı? giriş yap