• vakti zamanında bir gece, çok değerli bir cankuşumun araştırmacı kişiliğinin sayesinde, roma'da küçük bir dükkanda pizza yemiştik. üç sene oldu lakin düne kadar, o yediğim pizza kadar iyisini bulamamıştım. dün bu mekanda, en az roma'daki kadar iyi bir pizza yedim. ayrıca fiyatlar da gayet makul. kralların pizzacısı ya da pizzacıların kralı diyebiliriz.
  • an itibarıyla dominos pizzanin kapışabileceği, tadını, lezzetini 180 derece bozmuş kazık pizzaci. her seferinde yediğim fungi bu kadar mi berbat olabilir, fesleğen sosta bu kadar mı ucuza kaçılır inanamadim. 3 ayda bitmiş, ev yapimlari hazır gıdalara donüşmüş, domates sosu bile bozulmuş bırak mantarı...
    gecen onerim uzerine arkadaşlar gitmislerdi. bana küfür etmisler "bu muymuş la" diye... haklilarmis. gercekten fena bozmus. benim ovdüğüm onerdiğim pizzalar boyle değildi.
  • benim için “urla’nın nesi meşhur” sorusunun cevabının “pizzası” cevabını verme sebebi.
  • turkiye sinirlari icinde yedigim en guzel pizzayi yapan yer.
  • iyi hoş da, italyada dilimi 2, bilemedin en fazla 2.5 euro olan tepside dilim pizzayı 8 tlden satmak, sizce de çok insafsızca değil mi, sempatikler?
    ha 2.5 euro eşittir 8 tl zaten derseniz. urla eşittir roma oluyor, ama yine de siz bilirsiniz.
  • pizzasının elbette dominos tan iyi olmasını beklersiniz ancak çok çok başarılı değil yani napoli pizza standartlarında değiller mesela ancak çoğu italyan standardına uygunlar orası ayrı. urla da değişiklik olsun diye gidilecek bir yer.
  • çok lezzetli pizza yapan işletme.

urla'da bulunduğumuz her gün öğle saatlerinde buradaydık;çok çok başarılı.
  • eski istanbullu, yeni urlaliya domatesi tuzla ver carpaccio diye yer. bence fazla ucuz olmasi disinda eksisi yok.
  • urlada yeni açılmış olan, italyan pizza ustasının elinden, gerçek roma usulü pizza yenebilecek, taptaze ve müthiş lezzetli hazırlanmış pizzalarıyla, urlada yaşayanlar için büyük bir şans olan pizzacı.
  • sahibi hanımefendi italyada pizza üzerine eğitim alıp, bundan 5 veya 6 yıl önce urlada ilk olarak eski pehlivanoğlu binasında işletmesini açmıştır. daha sonra ise işletmeyi büyütüp urla tapu dairesi yanına taşınmıştır. söylenildiği gibi pizzaları için özellikle urlaya gelen çok müşterisi bulunmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap