• çok kolay bir kazanma metodu olan oyun. ilk başta dna puanlarınızı sadece infectivity ve soğuk ve ilaç toleranslarına harcayın. tüm dünyayı* enfekte ettikten sonra hastalık semptomlarına yüklenin. lethality'si yüksek hastalıkları seçerseniz bir tedavi bulunmadan herkesi öldürebilirsiniz.

(bkz: denedim %100 çalışıyor)
  • merak edip dün başladığım oyun. çinden başladığım her anda kazanan ben oldum.
  • (bkz: #74279976)'a ithafen (iki üstteki entry), oyunda geçen bütün haberlere buradan ulaşabilirsiniz. özellikle türkiye ile ilgili tek bir haber mevcut oyunun orijinal ingilizcesinde. o da "türkiye'de ki protestolar bir dönüm noktası olabilir" şeklinde.

"türkiye'yi yok etme planları masaya yatırıldı" haberi daha çok bir çevirmenin işine benziyor. veya belki de hastalıkla alakalı jenerik haberlerden biridir, hangi ülkede çok yayılırsa veya ilk başlayıp da çok yaygın hale geldiyse o ülke için çıkan bir haber olabilir.
  • çok aptalca ama çok eğlenceli bir oyun. ayrıca coop veya vs olarak arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. hatta çapraz platform olarak mobil,xbox,ps ve pc ile hepsi aynı anda oyun oynayabiliyor.

"tayyip" diye bir bakteri açtım 6 saattir kasıyorum kendisini. çok basit bir sistemi var. semptomları hiç kasmıyorsunuz başta. kendi kendine evrim geçirirse de geri almanız lazım. tüm dünya'ya hızlı bir şekilde yayılması için hava ve su yoluyla bulaşmayı geliştirmeniz ve kombin etmeniz lazım. bir yanda da antibiyotik direncini geliştiriyorsunuz. kutuplarda ve kanadada ilerleyebilmek için soğuk direncini 2 ye getirmeniz lazım.

tüm dünya'ya yayıldıktan sonra kenarda 120-130 civarı bir dna puanınız olmalı. o dna'ların hepsini semptomlara gömüyorsunuz. uykusuzluktan, delirmeye kadar. ordan anemi ve emboliye kadar. en son da akciğerle ilgili semptomlar.

ez win. tabi bunlar normal zorluk için. zor kısmını denemedim henüz.
  • dünyayı hastalıkla yok etmeye dayalı meşhur mobil platform oyunu plague inc.'in pc uyarlaması. an itibariyle steam'den 15 dolara beta versiyonu temin edilebiliyormuş. grafikler falan 3d olmuş ama oynanış aynı olsa gerek:

http://store.steampowered.com/app/246620/
  • 100'den fazla orjinal oyun aldığım steam'de 15 dolara satılmasından dolayı "o paraya şeker fabrikası kurarım pezevenk" diyip cracklisini oynadığım oyun. evet güzel oyun ama 15 dolar kesinlikle etmez.
  • pc de crackli halini bitirip, update olmuş evolved versiyonu hala çıkmadı, ne zaman update edecekler yeaaa diye mızmızlanırken, crack olduğu için update edemediğimi ( ya da ben beceremedim oluyorsa da) aslında gayet çıkmış olduğunu öğrenince kısa süreli bir hüzün hissettim..

sonra tozlu raflarda duran steam hesabını gün yüzüne çıkarmaya çabalayıp, sen yeter ki oyun oyna diye anında hediye edilen oyunumu büyük bir hevesle açtım kiii, crack dosyasındaki save'lerin "yemedik güzelim" uyarısıyla heba olduğunu görünce bu sefer uzun süreli bir hüzün hissettim..

sonuç: kolları sıvayıp en bakterisinden girişmece
    sonuç 2: oyun güzel oyun cici oyun tatlı
  • steam'de early access olarak 24 liraya alınabilen oyun. early access sonrası multiplayer ve co-op da gelecekmiş.

psikopat gibi oynuyorum oyunu, amına koydum dünyanın. şu an normal zorlukta çok basit bir taktikle kazanabiliyorsunuz ama cheesy oyun bir yere kadar. şartları kendiniz zorlaştırınca daha zevkli oluyor.
  • çok kolay oyundur... en azından benim için*.

bildiğin epidemiyoloji işte...
  • hastalığı bulaştırmak için sıcak ve/veya nüfusu yoğun olan ülkelerden başlayıp zengin, kentsel ve müreffeh ülkelere doğru uzanın... insanlığın kökünü kurutmak için zafer çok yakındır. insanlığa olan nefretinizi bu şekilde atabilirsiniz. dünya üzerinde bir tek kişi koymayın.
hesabın var mı? giriş yap