şükela:  tümü | bugün
 • quensyl yerine kullanılabilen ilaç. devletin ödeme listesine girecekmiş. ancak henüz girmemiş. 30 tableti 9 lira. sanofi aventis firmasının.
 • aslen sıtma tedavisi için kullanılan ancak şu an (bkz: lupus) ve (bkz: romatoid artrit) gibi hastalıklarda, hastalığı modifiye edici olarak kullanılan antimalaryal ilaç. bu şekilde bağışıklık sisteminin sağlam dokulara saldırısı zayıflatılıyor. fazlası şurada mevcut.
 • sjögren hastası validemin kullandığı ilaç. lenf kanserine yakalanma yüzdesini düşürmesi için kullanıyoruz. dakat şu aşamada retinaya zarar verdiği ve körlüğe götürebileceği için göz doktorumuz tarafından acilen kesilmesi önerilen ilaçtır. ya bırakıp lenf kanserine yakalanma olasılığını arttıracağız ya da devam edip kör kalma olasılığına koşar adımla gideceğiz.
 • bu ilacın ne kadar popüler olacağına şaşıracaksınız yakın zamanda..
 • birkaç kutu stoklasak mı diye düşündürten, esasen sıtma ve romatizma tedavisinde kullanılan ilaç. bazı ülkelerde covid-19 tedavisinde aktif olarak kullanılıyor ve sonuç alınmaya başlanmış.

  şuradan.
 • yaklaşık 9 senedir kullandığım lupus ve romatit artrit için kullanılan aslında antimalaryan(sıtma) için kullanılan ilaç.
  romotologlar derneğinin yaptığı açıklamaya göre de eğer romatizmal hastalığa sahip ve bu ilacı kullanıyorsanız, coronaya karşı normalden biraz daha dirençli olabilirmişsiniz. fakat romatizmal hastalığa sahip değilseniz sakın kullanmayın zira yan etkileri öyle hafifsenecek tarzda değil.
 • onceden recetesiz vs satılırken, milletin eczanelere saldırıp almaya baslaması ile su anda renkli recete sistemine alınan ilacmis.
  eczanelerden sayı ve satıs bilgileri isteniyormus.
  kaynak: eczacı arkadaslar.

  zaten oyle olsun, yukarıda yazılanlara bakarak, ihtiyacı olmadıgı halde kullananlara ciddi zararları olabilir. hatta ihtiyacı olanların bile dikkatli olması gerekiyor.

  bizim millete bırakırsan, oksurup tıksırmaya baslayan, ilacı bulunca, test vs olmaya gidecegine avuc avuc bu ilacı kullanmaya kalkabilir cunku
 • saçma sapan insanlar yüzünden kullanmamız gereken ilacı almakta zorlanacagiz.
 • bu ilaç* ve iyonik çinko kombinasyonu malum virüsün tedavisinde invitro etkinlik göstermiş olup ufaktan kullanılmaya başlanmış. invivo yeterli çalışma henüz yok tabii.
 • covid-19 tedavisindeki başarısı hakkında neredeyse her gün yeni makaleler çıkıyor.

  bir yenisine şuradan ulaşılabilir. hakkındaki yorumlara da şuradan...

  edit: geçenlerde "stoklasak mı biraz" diye geyiğine yazdığım entry yüzünden laf yemişiz. netleştirelim anlamayanlar için: tabii ki doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın bu ilacı. olur da italya'nın düşütüğü duruma düşersek, yaşlı aile bireylerimden birini hastaneye yatıramayacak duruma gelirsem sadece hail mary maksatlı elimin altında bulunması için 1 kutu alabilirim ama şahsen.