• kimse kişinin rızası olmadan fotoğraf ve videosunu kayıt edemez. bu videouyu yazılı/görsel basın yolu ile yayınlayamaz suçtur bu bir.

ikincisi olaydaki bayan okunmayacak derece kırık ehliyetten dolayı en fazla ehliyeti yanında bulundurmamaktan 235 tl para cezası almıştır. bu vakıf üniversitesinde görevli bir akademisyene sinir krizi geçirtecek bir rakam değil ancak ehliyetin iptal edilmesi veya geçici süre ile alınması durumunda ehliyetsiz araç kullanma cezası kesilir (1700-3000 bin tl arası duruma göre)

trafik polisi uygulama yaptığı bir olayı eğlence olsun diye kamera ile kayıt edip 1 ay sonra basına sızdırdıysa bunun hesabını verir ama umarım mevzu bu kadar basit ve aşağılıkça değildir..
  • birçok haber kanalından röportaj teklifi gelmiş. eğer ilk mesajı yazan kişinin yazdıkları %100 doğruysa hoca çıksın ve bu röportajı yapsın. böylece yalan söyleyip söylemediği karşı tarafın cevabına göre netleşecektir. ben şahsen bu röportajı yapmazsa doğruyu söylemediğine (kırık ehliyet vs.) emin olucam.

ha bu arada kendisini tiktok'a bekliyoruz.
  • suçlu olan bu videoyu çekip yayınlayan. hadi elinde kanıt olsun diye video çekersin ama bunu neden yayınlıyorsunuz? bence suçlu olan videoyu yayınlayan kişi.
  • suçsuz mu? kırık ehliyetle, telefonda konuşarak ve emniyet kemeri takılı olmadan trafikte seyreden birisi nasıl suçsuz olur onu anlamadım. ama şu çığlıkları daha büyük bir sorun, suçlu ya da suçsuz, ortada bir durum var, kadının iletişim kurma çabası çığlık atmaktan ibaret, benim kedilerim daha zekice iletişim kuruyor lan, suyu bitince gidip su kabını tokatlıyor en azından anlıyorum derdinin ne olduğunu. bu insanın derdinin ne olduğu bile anlaşılmıyor. keşke suçlu olsaymış da beyin fonksiyonları düzgün çalışan bir insan gibi kelimelerle konuşarak iletişim kurmaya çalışsaymış. çok merak ediyorum, sınıfında birisi kendisinin kabul etmediği bir argüman öne sürdüğünde de böyle çılgınlar gibi bağırıyor mu acaba karşı bir argüman öne sürmek yerine.
  • polisin muhtemelen iki gün sonra kendisinden şikayetçi olması durumunda "bakın kadın manyak" diyerek kendisini savunmak amacıyla videosunu çektiği, bir iki kişiye attıktan sonra da viral olan videonun kahramanı özlem hanıma göre ortada bir şey yokken videosunun çekildiğini görünce sinir krizi geçirmiş.

abla söyle ya, hatalıyım, ama videomun yayılması da hatalı de. hala kendi boklarını temizlemeye çalışıyorsun. yazık.
  • valla bazen kayıt altına almak şart diyen arkadaşa yazayım. kanunlarımıza göre bir kişinin bilgisi ve onayı dışında kayıt alınması suç teşkil eder ve cezası vardır. hocamız bu konuda şikayetçi olursa haklıdır...
    ayrıca bunun internete sız(dırıl)ması da araştırılması gereken bir mevzudur...
  • hocanın anlattığına göre ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yazılmış ve sonra yoluna devam etmiş "ehliyetsiz olarak" ?
  • işin suç kısmına girmeyeceğim ama konu ile alakasız olduğu halde mesleğini belirtme ihtiyacı hissedenler avukatlar, polisler, öğretmenler, mühendisler oluyor. dolayısı ile öğretmen ve polisin karşı karşıya gelmesi durumunda bir tarafın alttan alması lazım yoksa egolar çarpışır. bu örnekte öğretmen mesleğini belirtmemeliydi ama duramamış.
  • kadının beyanını okuyup "haberlere inanmamak lazım hoca haklıymış meğer " diyen dangozlara sesleniyorum bi defa ehliyetsizlikten işlem yapılsaydı kadın aracına binip devam edemez aracı otoparka çekilirdi ve ayrıca cezai işlem tutarı çok daha fazla olurdu. kadın kendi kendini yalanlıyor zaten. son olarak memur arjadaşın dediği gibi polis öğrencileri olması kimseyi ilgilendirmez polis öğrencisi var diye iltimas çok yanlış
  • yav he he derler :)
hesabın var mı? giriş yap