• duyarlı vatandaşların sayesinde hastayı hastaneye yetiştirebilmek demektir. bizde böyle bir şey olması mümkün mü acaba??
  • video'daki ucsuz bucaksız çayırları ve şirin evleri görünce. gürültü ve beton cehennemi istanbuldan bir kez daha nefret etmeme sebep olan durum.
  • hayran kaldığım videodur. araçlar ambulansa ne yapsam da yol versem diye arabalarının burnunu refüjün dibine kadar sokmuşlar. o kadar yardımcı olma telaşındalar ki ortadan 2 ambulans geçecek kadar fazlalıkta yol açtıklarının farkında bile değiller. ah canlarım istanbulda olsanız bizim değnekçiler sizin açtığınız o boşluğa saati 10 tl den araba parkettirirler. siz insanlık peşindesiniz.. polonyada ambulans şoförü olmak güzeldir.
  • olması gerektiği gibi, trafiğe takılmadan gidebilmek demektir. yine aklıma geldi: ben trafikte bu şekilde ambulansa yol vermeye çalışırken arabayı önlerine kırıyorum diye bana arkadan mal mal korna çalan yurdum insanlarının beyinlerini sikiyim.
  • birebir yaşayan biri olarak izmir'de askeri ambulansta araç komutanı olduğumda durum üç aşağı beş yukarı buna benzerdi. ama izmir dışında türkiye'de şu manzarayı göremezsin. sadece polonya değil avrupa'da da zaten durum budur. kaldırımda olduğunu görseler yokuşta durup yol veriyor adamlar. medeniyet, eğitim, kültür, insana saygı ne ararsan var.
  • istanbul'da olamamasının sebebi yolların darlığı veya kimsenin yol vermek istememesi değildir.
    sebebi, emniyet şeridinden giderek başkalarının hakkını gaspeden öküzlerin sürücülerin %50'sini oluşturmasıdır.

bu %50, üç aşağı beş yukarı o çok iyi bildiğimiz meşhur %50'ye tekabül eder.
    eminim ki ambulansı aynasında gördüğünde o %50'nin büyük kısmı da kaçıp yol vermek ister ama kaçacak yeri yoktur.

bu öküzler; ülkemizde hiçbir şekilde cezalandırılmadıklarından, yaptıkları uyanıklık yanlarına kaldığından dolayı da yaşamlarına mutlu mesut ve karlı olarak devam ederler. "aman emniyet şeridine girmeyeyim ambulans gelir bişey olur, hem diğer insanların hakkını gasp etmiş olurum" diye düşünen adam hergün evine 2 saatte giderken, bunlar evlerine yarım saatte paşa paşa varırlar...
    sonra biz de burada, gayet normal bir ambulansa yol verme videosunu "vay amk olaya bak" diye sirk gösterisi izler gibi izleriz.
    (bkz: bana trafiğini göster sana ülkenin ne olduğunu söyleyeyim)
  • buna fermuar deniyor. istanbul'da denendi olmadı. nedeni istanbulluların eşşek olması değil. hem geniş yollar gerek, hem de 14 milyon insanın yaşamadığı bir şehir. bir de ehliyet alırken ambulansa bu şekilde yol verileceği anlatılıyor olmalı. ambulans arkasına takılmak filan ayrı mesele, istanbullular yol verme konusunda duyarsız demek haksızlık olur. bu yollar ve bu şehir için gayet iyiler.
    edit: arkadaşlar, şaşırtıcıcı ama evet, istanbulda insanlar ambulansa yol veriyor, neden bunu anlamak istemiyorsunuz?
  • istanbul'da falan olmamasının nedeni birkaç kat yukarda açıklandığı gibi emniyet şeridini babasının şeridi gibi kullanan orospu çocuklarıdır.

- e ama yollar dar ?

yollar bir tek sana dar mnakoyduğum trafik kuyruğunda bekleyen de senin kadar akıllı olmadığı için bekliyor zaten.

adama küçükken toplum içinde yaşamanın kuralları öğretilmemişki şimdi trafik kuralları öğretilebilsin.
  • açıkçası sirenden ebenin aşüre olmasıdır.

tabi sırf polonyaya özgü değil bu ama izleyince farkediliyor ki, sürekli siren tepede bu işi yapmak kolay değil. ben kesin kulaklık filan kullanırdım.
hesabın var mı? giriş yap