• --- spoiler ---
    begüm'ün elindeki kağıt karşılığında bir eflak ve boğdan'ı istemediği dizi. sahada kazanan poyraz resmen masada kaybediyor.
    --- spoiler ---
  • hayatımda gördüğüm en güzel en güzel en güzel "ameliyat sırası rüyası"nı şu an yayınlamakta olan dizidir.

--- spoiler ---

poyraz: beni normal olmaya zorladılar, olmayınca da anormal dediler...
    savcı: itiraz ediyorum! kitaptan kopya çekiyor...

--- spoiler ---

(bkz: oğuz atay)
    (bkz: tutunamayanlar)

edit: istek üzerine link ihtiyacı doğmuştur, buyrun. ben ölemem yaa!!!
  • abi çuvalla para mı verirler, hatırlı dostlarını mı araya koyarlar bilmiyorum ama kesinlikle şener şendiyorum.

ustayı görmeliyiz bu yapımda. poyrazın babası başkası olamaz. şener şen olmalı.
  • şu sıralar televizyonda izleyiciye mal, gerzek muamelesi yapmayan, göte göt diyebilen tek dizi. bir de behzat ç vardı inceden dokundurmalarıyla ''ha şöyle ya, az sesiniz çıksın, milyonlar izliyor sizi'' diyebildiğimiz.
    ilk bölümünde poyraz'ın komşu çocuğuna ''ülkemiz'' adlı ev ödevi yazdırma sahnesiyle kendine bağladı, o gün bugündür sıkı takipçisiyim.

''ülkemiz; üç tarafı denizlerle çevrili, içi yalnızlıklarla dolu bir kara parçasıdır. ekonomimiz; antalya’da portakal, afyon’da sucuk, izmit’te pişmaniye üretip bunları bir türlü kimseye satamayız. ayrıca fransa’dan aydınlarımız için bunalım, sporseverler için güney afrika’dan stopper, rusya’dan 1,80 üzeri gelinler ithal edilip, bütün bunlar ülkemin senaristleri tarafından televizyon dizilerine dönüştürülür araplara satılır. ayrıca ülkemizde yazlar sıcak ve ter kokulu, kışlar ise soğuk ve yalnız geçer. ayrıca ülkemizde en gelişmiş spor dalı karşılıksız sevmektir. karşılıklı sevmeyi bir türlü beceremediğimizden dolayı, az gelişmiş ülkeler seviyesinde kalırız. halbuki batılı gelişmiş ülkelerde insanlar birbirlerini karşılıklı severler.''
  • --- spoiler ---

zülfikar'ın "lisede oynadım" diye bahsettiği keşanlı ali destanı oyunu, aslında celil nalçakan'ın bundan 3-4 sene önce oynadığı keşanlı ali destanı dizisi.

hatta "üst sınıflardaki nejat abi" için (bkz: nejat işler)

--- spoiler ---
  • bir türk dizisi klasiği daha geliyor. "eğer bir karakter eski model bir arabaya binerse o araba mutlaka imha olur".
  • hakkında benim de bir teorim olan dizi.

--- spoiler ---

sema'nın aşık olduğu kişi ayşegül!
    --- spoiler ---
  • cumhuriyetimizin 91.yılı içerisinde başlayıp 92.yılı içerisinde biten dizi.

çok uzun arkadaş!
    reklamı uzun, özeti uzun, kendisi uzun!

biz uzunları çok sevmiyoruz kanal d, anladın sen bizi...
    yoksa hastasıyız dizinin, o ayrı...

debe editi: allah iyiliğini versin sözlük! gece yarısı yazılan entryi, sen ne ara soktun debe'ye.
    işte bunlar hep uzun sevgisizliği...
  • --- spoiler ---

sadrettin'in halay çekerken "allah belanı versin songül" diye bağırmasına nedensizce güldüm.

--- spoiler ---
  • inanmayan atsın fava beklesin
    -s!-
    çocuklar çocuklar,
    come on ama, semanın vurulması çok inandırıcıydı fakat olay burda değil, vurulmadı sema!
    poyraz semanın olmadığını ve kendisinin de olmadığını bilgilerin çalınmasından anladı.
    şimdi poyraz ayşegül ve sema birlik olup casusu yani fettan gelini bulacaklar.
    olay haftaya kopuyor, buyuk ihtimalle sado ve garısı evden uzaklaştırılır dogacak çocuğunun yüzü suyu hürmetine. haftaya gelin siktirolur,
    pekiii giden dosyalar ne olacak ? tabiki klinikteki çocukla çözecekler, babasi muhtemelen ziyaretine evrak çantasıyla gelir ve ordan çaldırırlar, kalan usbyi ise mümtazdan aldım mıydi yeni prens poyraz, herkes mutlu.
    sema harcanmaz çocuklar, hadi yatın
    -s!-
hesabın var mı? giriş yap