• sürekli kafa karıştıran dizi.

--- spoiler ---

sürekli arada kalan poyraz, ileride öz babasıyla manevi babası arasında mı kalacak...
    --- spoiler ---
  • poyraz'a da böyle bi baba yakışırdı. yüzündeki şefkatli baba bakışına kurban olsunlar.

poyraz böyle lanlı falan konuşmaya devam ederse özkan uğur'la daha da izlemem ben bu diziyi!
  • ismail karayel diye biri seçimlere katılıyor, milletvekili seçilip, televizyonlara çıkıyor. poyraz'ın bundan haberi yok? he oldu anam.
  • özkan uğur'un beklendiği üzere süper bir giriş yaptığı dizi. çok güzel bir baba-oğul yüzleşmesi izliyoruz şu an.
  • --- spoiler ---

ulan bu adam babasının adını hiç aramadı mı google'da falan. adamın soyadı hala karayel ve milletvekili. umarım bi açıklaması vardır.

ayrıca eğer bahri baba televizyondan falan tanıyacaksa bu adamı, o da çok saçma. böyle adamlar milletvekillerini tanır, siyasileri bilir, görür.

--- spoiler ---
  • anlatma lan anlatma!

çok iyi olum ya öyle böyle değil
  • --- spoiler ---

bu kadar korumayla gezdigine gore, ismail karayel kesin tahmin ettiginiz partiden milletvekili
    --- spoiler ---*
  • sen emniyette çalış; ama babanın milletvekili olduğunu yeni öğren. 20 yıldır hiç bi gözükmedi bu adam ekranda milletvekili olana kadar? mağarada mıydın poyraz?

özkan uğur'un daha farklı bir karakterle daha farklı bir şekilde diziye dahil olacağını ummuştum ama ne bileyim biraz zayıf kaldı bu giriş bence.

her şeyin birbirine bağlı olduğu ama işlerin arap saçına döndüğü nasıl sağlam bir zemine oturacaklarını merak ettiğim dizi. resmen circle çizdiler. bu kadar insanın tesadüfi bir şekilde birbirine bağlanmasın- despina'ya kadar- biraz zorlama oldu şimdi işte.

severek izlediğim dizim.
  • can bonomo demişken,
    kendisinin delirmek belirmektir şiir kitabına da bi gönderme yakışır gibi geldi.
    poyrazcım karayel ve biz delileri olarak haklı bi beklenti.
    bu haftanın son sözü.
    sarhoş ayşegül ayrı bi güzel,
    poyraz'ın her hali güzel.
    ilker kaleli başlıbaşına harika!
  • --- spoiler ---

ismail karayel işinde hakikaten bir oturmamışlık var. kendimce şöyle bir mantık yürüttüm: ilk kez milletvekili seçilmiş olabilir. ama bu sefer de hiç mi aday olduğuna dair haber çıkmadı sorusu aklıma geldi. poyraz'ın bilmemesini geçtim, bahri de televizyonda gördüğünde anladı adamın adil topal olduğunu. ismail karayel'in nasıl adil topal'a dönüştüğünü sanırım hiçbirimiz anlamadık. nereden tutsak elimizde kalan bir durum olmuş kısacası.

edit: "adil topal sonradan ismail karayel adını almıştır ve pis işlerini adil topal adı altında yapıyordur" diyenler var, bence de mantıklı. yine de bu konu hakkında hemen herkeste bir kafa karışıklığı oldu sanırım, 29. bölümde bir şekilde açıklarlar inşallah.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap