• ingilizcede ongoru, deneme.
  • (bkz: on inceleme)
  • seks ortaminda
    (bkz: ön sevişme)
  • scanner'larda hem kafanin tarama araligini hem de makinaya aktarilan data miktarini ciddi olcude etkilediginden tam sayfadan ufak taramalarda atlanmamasi gereken bir a$amadir. insanin omrune omur katar, dincle$tirir.
  • mac os'un içinden çıkan, hesapta jpeglere ve diger her seye bakmaya yarayan, ama bir gif'i izlemek istediğinizde gif'i animasyon olarak değil de mal müdürü gibi kare kare sayarak gösteren (bence) fonsiyonu eksik ve kendimi denyo gibi hissettiren bir uygulamadır.
    ya şu gif ve flash olayını hala çözemediniz sevgili macos geliştiricileri. html5'i bekliyoruz artık.
    kısmetse flash oynatırken pişmeyen işletim sistemlerinde buluşmak dileklerimle.
  • muthis bir mac os x programi. sade ve cok fonksiyonlu. pdf'leri goruntulemekle kalmayip, uzerine yorum, not, vs. ekleme ozelligiyle beni benden almistir.
  • artık imzanızı kameradan tanıyıp kaydedebiliyor. pek güzel. her şeyi de açıyor.
  • pdf de birleştiriyor bu. siderbarı açıp diğer pdf'yi açık olan pdfnin üstüne sürüklüyorsunuz. şukela.
  • fotoğrafları olduğundan daha yumuşak göstermektedir. psde keskinleştirme yapıp açtığımda, miktarın yeterli olmadığını düşünerek keskinleştirmeyi abarttığım, sonradan aynı fotoğrafa webde veya başka bir yerde baktığımda fotoğrafın fotoğraf olmaktan çıkıp acayip bir şeye dönüştüğünü çok defa farkettim. artık psde gördüğüm keskinleştirmenin yeterli olduğunu düşünerek previewda nasıl göründüğünü hiç dikkate almadan fotoğraflarımı kullanıyorum.
  • televizyon reji odalarında ön izleme monitörlerine verilen addır.
    resim masalarında "pvw" olarak da ibarelendirilen bu monitöre, çıkışa verilecek olan kaynak video seçilir. çıkışa verilen videonun monitörüne de "pgm" (program) denir.
    (bkz: resim masası)
hesabın var mı? giriş yap