• tam anlamıyla bir sanat eseri. çizimleri ve gerçek bir olaydan uyarlanan senaryosu muhteşem. çizgi roman severim diyen herkesin muhakkak okuması lazım.

--- spoiler ---
    2003 yılında bağdat'ı bombalayan amerikan uçaklarının bağdat hayvanat bahçesine de bir tane sallaması ve akabinde serbest kalan dört tane aslanın hikayesi. özgürlük verilir mi alınır mı, işgal altındayken özgürlük gibi kavramları modern bir fabl tadında çok güzel bir alegoriyle anlatıyor
    --- spoiler ---
  • aslan kral'in disney tarafindan yapilmamisi mi desem, modern ve acimasiz bi fabl mi desem bilemiyorum,
    ancak cok hizli bitiyor, agizda eriyor...
  • icindeki tek humanoid unsur amerikan askeri oldugu icin fabl ozelligini yitirmemis cizgi-fabl-roman.
  • özgürlüğün ne olduğunu sorgulayan kısacık bir çizgi roman. kısalığına ramen içeriği hem çizim hem konusuyla doyurucu. hikaye bittiğinde içiniz ister istemez biraz buruk kalıyor ama okurken alınan keyfi çok az çizgi romanın verdiği kesin.
  • cg animasyonu çekilip, daha fazla insana ulaşması gereken mükemmel grafik roman...
    özellikle hayvanların tamamen kendi dünyaları olması, "bizim" onlar için genel oalrak bir gizem olmamız ve bunun üzerinden yapılan politika ve savaş eleştirisi mükemmel olmuş...
  • baykuş kitap tarafından türkçe versiyonu geçtiğimiz günlerde çıkarılmış eser.
  • brian k vaughan tarafından yazılmış, niko henrichon tarafından çizilmiş 2006 yılında yayınlanmış çizgiroman..
    henüz okumadım, dostta standın önündeki yarım saatimin tamamını aldı yalnız.. başka bi şeye bakmak için dikilmiştim standın önüne , bakamadım..

bütün kitap safran sarısı ve turuncu tonlarında, bağdatın rengi bence de bu tozlu turuncu artık..
  • nisan 2009'da türkçe baskısına kavuştuğumuz inanılmaz bir çizgiroman. anlattığı hikaye o kadar sürükleyici, çizimler o kadar güzel ki bitmesini istemedim. hikayedeki göndermeler, arkaplandaki çizimler ve iç burkan sonu için kesinlikle okunmalı, okutulmalı. yakın tarihteki bir olayı bu kadar sade ama bir o kadar da etkileyici anlatmanın başka bir yolu yoktu sanırım...

--- spoiler ---

sadece esaret öğrenilebilir...

--- spoiler ---

baykuş kitapa bu modern fablı türkçeye kazandırdığı için ayrıca teşekkürler.
  • çizimleri çok güzel olsa da içerik açısından ziyadesiyle zayıf ve bomboş bir çizgi roman.
  • su içer gibi okunan, bakılan, bitirilen(ama bitmesin denilen) sade olduğu kadar etkileyici harika eser... yazanın, çizenin, basanın, çevirenin ellerine sağlık...
hesabın var mı? giriş yap