• s03e11

- i'm still not convinced, shawn. how can you be absolutely certain that lassiter didn't shoot chavez?
    + it's relatively easy, gus. i decided to be and therefore i am. socrates said that.
    - no, that was descartes.
    + that was the cologne we wore in high school.
    - that was drakkar noir.
    + no, that's a wine.
    - that's pinot noir.
  • monk'a benziyor oldukça ama eğlenceli yine de. az önce universal'da denk geldim bir bölümüne ilk defa izledim, kafama yattı hoşuma da gitti.
  • universal'de* hafta içi her gün saat 19'da ilk sezonu yayınlanan dizi. monk'un bitmesine üzülen bünyeye iyi gelmiştir.
  • scrubs'ın polisiye versiyonu.
  • the mentalist'e de laf atmışlığı vardır.

shawn: işin doğrusu ben psişiğim.
    gus: santa barbara polis teşkilatıyla çalışıyoruz biz. şu ana kadar 47'nin üstünde dava çözdük. ben aynı zamanda ilaç mümessiliyim.
    shawn: the mentalist'i izlemişsindir?
    eleman: evet.
    shawn: hah işte aynı onun gibi.
    gus: tabii ordaki adamın sahte olması dışında.
    shawn: doğru. eğer ben de sahte psişik olsaydım, fenâ hâlde benzer bir durum olurdu.
    gus: hattâ tamamen aynı olurdu.
    shawn: tıpkısının aynısı...

bilmeyenler için: psych 2006 çıkışlıdır; the mentalist 2008... tabii, iki dizinin temelinin aynı olduğu doğru. fakat, düzlemleri oldukça farklı. psych'ın destek noktası mizah iken; the mentalist, gizemden kuvvet alıyor.
  • şimdi o değil de 3. sezondan itibaren bu dizinin türkçe altyazısı yok, ya bu diziyi kimse izlemiyo ya da herkes ingilizce altyazıyla izliyo. allam nolur ikincisi olsun, yine kendimi gudik bi dizi izliyo gibi hissetmiyim.
  • gayet eğlenceli olarak devam eden verdiği uzun arayla sevenlerini üzen dizidir
  • twin peaks'e saygı duruşu yaptıkları bölümden:

shawn: biz sizi yargılamak için burada değiliz bay barker. biz soruşturma yapmak, kötü adamları yakalamak ve turta yemek için buradayız.
    gus: illâ o sırayla değil tabi.
    shawn: hiçbir zaman da olmadı.
    gus: hayır.
    shawn: işe hep turta yemekle başladık.
    gus: daima...
  • shawn-gus ikilisine hasta olduğum güzel dizi. gizem ve komediyi çok güzel birleştirmiş.
  • neden bu kadar az bilindiğine ve az izlendiğine şaşırdığım dizi. oysa ki shawn'ın aksanları ve esprileri, olayların komik bir şekilde bize yansıtılan gizemi, shawn-gus ikilisinin sevimli tartışmaları... ortalıkta ki ergenler the vampire diaries diye yırtınacaklarına otursunlar bu güzelim diziyi izlesinler.
hesabın var mı? giriş yap