• patron tribidir. fenerbahce, galatasaray, kari kiz muhabbeti purolar yakilana kadardir... puro ile ekonomi konu$ulur, oyle olmalidir. ne de olsa en azindan 15-20 ekmek parasi keyfe gittiginden ekonomi know howu uretilip turkiye kurtarilmalidir ki maliyet ciksin, dar gelirliye ayip olmasin...
    misal bak $imdi puro yaktim, gayri safi milli hasila, istihdam, yatirim, ic borc, di$ borc, parite falan co$mak istiyorum ama, hem bunu yazip hem soylenen $ey yapilmaz ki...
  • (bkz: eko diyalog)
  • türkiyenin şu an içinde bulunduğu ekonomik darboğazın sebebi.
    (bkz: ağzı olan konuşuyor)
  • muhtemel olarak, çocukluğumuzdan kalma o eski bakkalların raflarını süsleyen "veresiye veren ve veresiye vermeyen" tablosundaki veresiye vermeyen adamın elindeki purodan etkilenilmiş bir yansımadır. nitekim adam veresiye vermemiştir, zengindir, parası vardır. ve para denilince akla ilk gelen şey ekonomidir. ve bu adam puro içer.*
  • puro içince moda giren, adam oldum zanneden kişilerin içinde bulunduğu bir durumdur.

beyefendi purosunu yakar ekonomiden dem vurur, zannedersin ki iki dudağının arasından çıkacak bir söze piyasalar karışacak, ekonomik dengeler değişecek. bir hava bir poz, biraz sonra duvarları silme kütüphane olan çalışma odasına gidip puronun yanında kanyak içecek. sanki biz bilmiyoruz puronun işporta menşeeli, içerki odanın da kiler olduğunu.
  • kendini küba'da zannetmekten kaynaklanır.
  • her gün yakıp ekonomiden konuşmak hiç ama hiç istemediğim hadisedir. zira puro içmekle ekonomin ne alakası olduğunu sorgulamaktayım (bkz: e borsa ne durumda)
  • bu daha çok "birazdan önemli kararlar alacağım". demektir
hesabın var mı? giriş yap