• ve tanımadığınız insanlardan tavsiye almayın...
  • + ödemenizi nasıl almak istersiniz ?

- çuvalla !
  • bize bim poşetiyle ödeme yaptıkları için doğru olmayan önerme.
  • 10+ yıllık yazılımcıların hakettiği durumdur.
  • veri analizi haric , hangi alanlarda kazandirdigini merak ettigim durum.

hangi isi, ne tur isi yaparak kazaniliyor bu para?

edit, bir yazar su önerilerde bulundu ;web app yapiliyor. mikroservis yapiliyor. flask, django, gibi frameworklere bakmani öneririm.

web app yapiliyor fakat cok yaygin değil galiba,bilmiyorum.mikroservis duymadim.

az bucuk freamworkleri duydum ama kim lan bu cuvalla para kazananlar , pyton'un hangi freeamworkleri hangi kutuphaneleri cuvalla para kazandırır? wep kazandırır ama cuvalla olacagini zannetmiyorum.
  • eminim bundan 5 - 10 yıl sonra bu alanda tıpkı şu anki psikoloji ve hukuktaki gibi yığılma olacak. çünkü bizim aklı parada ve mevkide olan insanımız yeteneksiz de olsa ilgisini de çekmese son 10 yıldır hukuk yazdı, psikoloji yazdı, mühendislik yazdı yahut çocuklarını yazması için zorladı. benim ciddi ciddi cümle kurmaktan aciz arkadaşım parası neyse verdi gitti kıbrıs'ta psikoloji okudu. allah bilir mezun da olmuştur. şu anda nasıl elini bir yeni mezuna atsan psikolog, hukukçu ya da mühendis çıkıyorsa bundan birkaç yıl sonra aynısı yazılımcılar için de geçerli olacak.
  • javascript var istersen

edit: bu dönem python dersi aldım hiç bir şey anlamadım şimdilik, yardımlar için yeşillendiren olursa sevinirim.
  • inanmayin dogru degildir. baslangic yillik brut 200k usd dunyanin hic bir ulkesinde yok. avrupada da yok abd'de de yok. merak eden glassdoor'dan bakabilir.
hesabın var mı? giriş yap