şükela:  tümü | bugün
 • 1966 doğumlu duke mezunu koç. duke üniversitesi'nde 4 sezon basketbol oynamış, '89 draftında seçilememiş, birkaç yıl sonra da koç olmuştur. 26 yaşında la clippers'ta larry brown gibi büyük bir koçun arkasında asistan koçluk yapmış, takım playoff oynamıştır. dikkatinizi çekiyorum yıl 1993 ve clippers playoffta...
  sonrasında 93'ten 2006'ya kadar ncaa'de koçluk yapıp 3 sezon da d-lig'de takım çalıştırmıştır.
  lokavt sezonunda lakers'ta asistan koç olan snyder ilginç bir tercihle cska moskova'da da asistan olmuştur 2012-13 sezonunda. en son geçen sezon atlanta'da 2. adamdı.

  şu an utah jazz koçluğunun en büyük adayı olarak görülüyor.
  26 yaşında bir playoff takımında asistan koç olmak da nasıl bir olaydır bilemiyorum.

  jazz'in yeni koçu olduğu resmen açıklanmasa da kesinleşmiştir. hayırlı uğurlu olsun.
 • henuz resmi mac oynamamis olsa da jazz taraftari arasinda begeni ve saygi toplamis, coach q adiyla anilan head coach. gozupek kararlarin adami gm dennis lindsey yine cekinmedi ve bu enteresan insana gorevi teslim etti, bir cesit kumar oynadi. felsefe ve siyaset biliminde dm, hukukta jd sahibi coach q, ayni zamanda mba yapmistir (duke) ve kokainle hasir nesir olmustur.

  saclari, tipi, ve simdilerde mac sirasindaki yuz ifadeleri ilgi çekici bulunan babacan ama sert bır adamdır. oynatmaya calistigi sistem topu paylasmaya, yardimlasmaya ve p&r'a dayali spurs-esque tiptedir, su ana kadar aşı tutmuş görünüyor. coach q utah jazz'e yakıştığı gibi ilerde nba'in önde gelen koçlarından biri olmaya adaydır, ancak istikrar nba'de en kilit mefhumdur, yıllar alacak bu sınavı vermesi lazımdır.
 • envai cesit skandalla gotunu basini dagittirdigi missouri basketbol programinin head coach'uyken, yine o donemler hocaligini yaptigi linas kleiza'nin kiz arkadasiyla tuvalette basildigi rivayet edilir. cilgin bir koc'luk kariyeri icin her seyi hazir.
 • matthew mcconaughey'e benzeyen utah jazz koçu.
 • budenholzer, kerr ve stevens'la birlikte yılın koçu olmak mevzunda adı geçmeli.
 • 2 senedir utah jazz koçu. ilk sene beklentileri aşıp 38 galibiyet aldıktan sonra, ikinci sene play off yapması beklenen jazz'e 40 galibiyet kazandırabilmiş ve play off umutlarını son 5 maçta aldığı kötü mağlubiyetlerle dallas ve houston'a kaptırmıştır.

  tabi ikinci senesinde burks'ün 50, gobert ve favors'ın 20'şer, exum'un ise sezonun tamamını sakat geçirdiğini unutmamak lazım.

  kontratının son senesinde playoff altı bir derece kendisi için pek hayırlı olmayacak ama hanedanın gidişatı ve takımın gücü bir önceki senenin çok üzerine koyacak izlenimi veriyor.

  snyder modern basketbol anlayışına sahip ve çok sayıda şutör ve top dağıtıcısını aynı anda sahada tutmayı seviyor. takımın savunma tandemi favors ve gobert'i de maç içinde rotasyona tabi tutup maçın en az yarısında strecth 4 ya da kısa 5'lerden faydalanıyor. sene içinde yaptığı oyun kurucusuz takım denemesi de eldeki oyunculara bakınca yaptığı akıllı hamlelerden biri olarak göze çarptı. temel özelliklerinden birisi genelde uzunlardan en az bir tanesi hücum aksiyonlarında top dağıtımında görevlendirir. kendisiyle ilgili sevdiğim bir başka özellik ise inandığı oyuncuya güvenirken, inanmadığı oyuncuyu anında kesmesi.

  ilk senesinde profesyonel basketbola uzak dante exum'a sürekli ve düzenl süre vermesi ve raul neto'ya her halukarda güvenmesi bunlara örnek. savunmada kötü olan ve fiziği nedeniyle artı değer katamayan trey burke'ü tamamen kesmesi de inandığı şeyi sonuna kadar uyguladığını gösteriyor.

  edit: multiyear extension gelmiş. uzatmanın detayları basınla paylaşılmadı.
 • her geçen gün gözümde iyi koçtan büyük koça doğru evrilen adam.