• http://quizlet.com/ adresinden ulaşılabilen, değişik bir çalışma sitesi. kelime ezberletme üzerine yoğunlaşmışlar, ve sat çalışması - yeni bir dil öğrenme gibi kelime ezberleme gerektirecek faaliyetlerde bir numaralı yardımcı olduklarını iddia ediyorlar.
  • flashcard oluşturma ve çalışma sitesi. birçok iphone ve android flashcard uygulamasını destekliyor, uygulama ile site üzerinden kendi listelerinizi ve diğer kullanıcıların listelerini indirip çalışabiliyorsunuz.
  • bugun kesfettigim efsane flashcard sitesi. iphone uygulamasi da var. gayet bedava olarak isinizi gorebiliyorsunuz. daha ne olsun?
  • toefl 400 must have verblerini kendi ellerimle bölüm bölüm eklediğim site. belki vatana millete faydası olur.
  • yapanın, açanın elini öpeceğim site. osmanlı türkçesinden ezberlemem gereken ne kadar kelime varsa buraya ekleyip çalışıyorum. çok kısa bir sürede ezberletiyor. allah razı olsun abi.
  • ilk defa para verip bir uygulama (app) satın almama neden olan aşmış oluşum. yıllardır öğrencilere kelime öğrenmek için kelime kartları hazırlayın derdik. fakat şimdi bu uygulama sayesinde resimli, sesli kartlar hazırlayıp öğrencilerle paylaşıyorum. işin güzel kısmı öğrenci olarak kullananlara tamamen ücretsiz. sadece resimli veya sesli kelime kartı hazırlamak ve öğrencilerinin performansını takip etmek isteyen öğretmenler yıllık cüz'i bir miktar para verip üye olabiliyor.

diğer bir güzellik ise, arkadaşlarınızı davet ettiğinizde sizin gönderdiğiniz link üzerinden üye olurlarsa, hem siz 6 ay üyelik kazanıyorsunuz, hem de üye olan indirim kazanıyor. yani tam bir win-win durumu.

her sınıftan öğrenci için setler hazırlayıp, ödev şeklinde çalışma yaptırabileceğiniz gibi, sınıf içinde de oyun şeklinde öğretebiliyorsunuz. yds ve ielts sınıflarımda zevkle kullanıyorum. öğrenciler de hem keyifle çalışıyorlar hem de kalıcı şekilde kelimeleri öğreniyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=loawhefzkfm

nokta atışı (resimli) setlerle kelime öğrenmek isteyenler, şu linkten direkt olarak sınıfıma katılabilir.
    https://quizlet.com/join/sscvtn4gj
  • şerrefsizim benim aklıma gelmişti uygulaması. nitekim google play'de vocabulary test, quiz test vs. derken buldum bunu. web sayfası da çok başarılı. kelimeleri resimlerle hatırlamak, okunuş çalışmak, kendi kendine test uygulamak için süper. gravity ve match oyunları da çok keyifli oluyor.
  • keşke kelimelerin kullanıldığı örnek cümleler de sunsa dediğim uygulama.
  • benim gibi kolay ezber yapamayan birine bile kolaylıkla ezber yaptırmış uygulama. ilk anda uygulamayı yüklerken işe yarayacağından pek emin değildim fakat kolaylıkla ezber yapmaya başlayınca gayet başarılı buldum. yds sınavına az bir zaman kala kelime ezberlemek isteyenlere tavsiye ederim.
  • kelimeler için flashcard hazırlama şansı sunmasının yanı sıra en güzel taraflarından biri size hazırladığınız aktivitenin test formatlı çıktısını alma opsiyonu tanımasıdır. bu sayede öğretmenler bu testleri ünite sonu çalışması olarak sınıflarına verebilirler.
hesabın var mı? giriş yap