• efsane bir röportaj vermiş:

"keşke benim gibi 100 deli çıkıp, kendine yeni bir telefon almak yerine bağımsız aday olsaydı ve temsili demokrasinin kitlenişini gösterseydi. çünkü 100 aday daha çıkınca o pusula sandığa sığmaz. partilerin logosu küçülür, böylece mühürler de küçülür ve büyük masraf çıkar. sonra da temsili demokrasi “ne oluyor?” diye sorar. keşke gezi, platform, forumlar bunları konuşsaydı ve sandığı hackleseydi. madem kimseyle olmaz deniliyor, öyleyse sandığı kilitleyelim. insanlar haklarını bilmiyor. seçilme hakkı var deniyor. kağıt üstünde olan haklarımız bile elimizden alınırken, bir cevap olarak kamuoyuna da büyük bir kriz şeklinde bunu yansıtabilirdik."

(bkz: http://zete.com/…-var-hedef-1963-diyen-safak-basgan)/
  • "mizah siyasetçilere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir" mottosuyla gümbür gümbür gelen istanbul büyükşehir belediyesi bağımsız başkan adayı. şu tarz vaatlerde bulunmaktadır:

"- belediyenin halk ekmek gibi tanzim istasyonları olacak ve alkollü içki satışı 24 saat olacak. saat 22:00'dan sonra satış yasağını yerel bir düzenlemeyle fiili olarak kaldıracağım.
    - istanbul'u 50 sene öncesine geri döndüreceğim. retro bizim işimiz...
    - bağcılar belediyesi'ne özerklik getireceğim.
    - biz ammeye hizmet veriyoruz, bireye değil. gerekirse yolları yıkayıp camileri de yıkarız.
    - belediye binasını komple yıkacağım, home ofis çalışacağım. zaten evde durmayacağım, makam aracı yok aylık akbille adım adım yerinde müdahale, sokakta çalışan bir başkan olacağım.

bu kadarı yeter de artar bile, sonuç olarak devrim yapmayacağım topu topu belediye başkan adaylığı bu. başlangıç olarak bu kadar yeter. gencim 30 yaşındayım ve partiden sıkıldım. başkanlık olur da kazanırsam, sıkılırsam her an da bırakabilirim başkanlığı. ilham aldığım herif italyan şair gabriele d'annunzio'dur."

şafak başgan facebook sayfası
  • amacı komiklik değil seçilme hakkını kullanmak olan büyük başgan.
    sarıgül-topbaş ve hatta sırrı ciddi, bu komik öyle mi?
  • bize söz vermiş olan büyük başgan. istanbul'u 50 sene önceye götürecek. hedef 1963 dedi dedemin gönlünü aldı. gün boyu ağlıyor durduramıyorum adamı.
  • gerçekten çok güldüm ettim ama ama diyor ki "gökdelenler değil 'göğe bakma durakları' yaptıracağız." ben şimdi oyumu şafak başgana nasıl vermem? hiç bir adayda bu naifliği göremedim be.yine diyorum yine diyorum oyum sana başgan!
  • yok artık dedim adını görünce...

tekirdağlıdır, endüstri meslek lisesi mezunu olup tekirdağ'ın saç metal, rock camiasının bilinen adamıdır, deri ceketli dönemi taa o zamanlara dayanır ki kral adamdır.
    iyi makara yapar.
    bir dönem izcilik te yapmıştır.

adını görünce gurur duydum. tekirdağ'da oy kullanmayacak olsam basardım mühürü şafak'a...
  • hala, ısrarla şaka komiklik filan zannedilen büyük başgan. kendisini komiklik olsun diye desteklemiyor kimse, aksine bence desteklenmesi çok ciddi bir meseledir.
    desteklenmesi biz sizin iğrenç oy hesaplarınızdan bıktık, yeter düşün yakamızdan demektir,
    desteklenmesi sıkıldık demektir sarıgülünüzden, topbaşınızdan, yalanlarınızdan, oyunlarınızdan,
    desteklenmesi seçim arabalarınızı çekin gidin artık mahalemizden demektir,
    desteklenmesi parlamenter demokrasi denilen ucubeyi sorgulamaktır,
    desteklenmesi insanların kendi kararlarını alma ve uygulama hakkına sahip çıkmalarıdır,
    desteklenmesi kötü ile daha kötü arasına sıkıştırılmaya ve bunlardan birini seçmeye itiraz etmektir,
    desteklenmesi chp gelmesin diye tüm yolsuzluklara, baskılara, kibire, talana rağmen akp'ye oy vermeye devam eden akp seçmenine baba neyin kafasını yaşıyorsunuz siz diye sormaktır
    desteklenmesi küfrede küfrede sarıgüle oy vereceğim, yeterki akp gitsin diyen chp seçmenine baba senin de akp seçmeninden bir farkın yok aslında, farkında mısın demektir.
    desteklenmesi ortamı bok götürüyorken sifonu çekmektir...

yoksa hayatınız boyunca yapacağınız tek tercih yiyeceğiniz bokun rengi olacak, bok yememek gibi bir tercih hakkınız olduğunu unutacaksınız.
  • milliyet anketinde 3. sıraya ilerlemiş. böylelikle "rakibim sırrı değil muhallebici ve sarıgül'dür" tezi haklı çıkıyor.

http://secim2014.milliyet.com.tr/…e-baskan-adaylari
  • her yere retro, her yerde retro vaadi ile gönlümü de oyumu da kazandın şafak başgan.
  • vaadlerinden en ön planda olan belediye binasını yıkma projesini benden çalmış aday. çaycıda (bkz: kuzguncuk çaycı) eşimle yaptığımız hafta sonu kahvaltısına her zamanki gibi yancı olup kaşar peynirine sulandığı bir seferinde bu fikri kendisine iletmiştim.

ya da seçmenlerinin fikirlerini dikkate alıyorda diyebiliriz. büyüksün şafak başgan.
hesabın var mı? giriş yap