• bugun internet sayfasında ki haberlerinin yarısını sözlükten yapan gazete.
    radikali seviyoruz falan da, sözlük okuduktan sonra radikalde de aynı haberleri göreceksek işimiz var.
  • http://www.radikal.com.tr/…da_buyuk_hezimet-1151325

real madrid ile karşılaşan takımı karıştıran gazete.
  • "lig tv yorumcusu hakan şükür derbide yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu" alt başlıklı haberinde hakan şükür'ün h'sinin geçmediği bir tuhaf gazete.

bunun yerine, en az hakan şükür kadar birikimli, adeta bir demokrasi meleği olarak tanımlanabilecek, akp'nin aydınlık yüzü şamil tayyar'ın nadide tweet'lerinden örnekler var.
    hayırdır radikal biber gazı mı yediniz sabah sabah?

haber metni:

spor toto süper lig'in 5. haftasında oynanan beşiktaş - galatasaray maçının uzatma dakikalarında olaylar çıktı.

maçın uzatma anlarında melo'nun kırmızı kart görmesinin ardından saha bir anda karıştı ve çok sayıda taraftar sahaya girdi.

maçın hakemi fırat aydınus çıkan olaylar nedeniyle maçı tatil etti. lig tv yorumcusu hakan şükür de yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
    şükür, yaşanan bu olayların saha içinde yaşanan gerginlikler, melo veya başka bir futbolcunun yaptıklarıyla ilgisi olmadığını söylerken olayları başlatan grubun başka bir amacının olduğunu iddia etti.

şamil tayyar: o sloganları atanlar şerefsiz

ak parti gaziantep milletvekili şamil tayyar, beşiktaş-galatasaray maçından sonra çıkan olaylar ve taraftarın gezi sloganları atmasını twitter'dan sert bir şekilde eleştirdi.

tayyar, twitter'da olaylı maçla ilgili şu ifadeleri kullandı: "taraftar kılıklı çapulcular sahayı bastı! her yer taksim her yer direniş diye slogan atıyor! şerefsizler... federasyon çapulcu ve onlara destek veren kulüplere karşı ağır tedbirler almalı, meclis gerekirse kanun çıkarmalı."
  • haberciliğin geldiği son noktayı göstermiş gazete. bir de manşetten veriyorlar:

http://www.radikal.com.tr/…cildi_sopa_cikti-1153209
  • erkeklerin ev işleriyle imtihanı başlığıyla, 'eşinizin işi eve yakın sizinki uzak olsun', 'tatil öncesi iş seyahatine çıkın', 'sevmediğiniz işlerde onu yapamadığınıza ikna edin' gibi önerilerde bulunan, kendini akıllı zanneden gazete.

radikal
  • editörlerinin her gecen gün ağlatan haber sunumları yapmaya devam ettiği gazete. `bir haber`, bu kadar gerizekalıca verilebilir mi?

bak eyüp can, seni sevmem bilirsin ama muhabirlerinin ve köşe yazarlarının hatrına hala okuyoruz radikali. eğer gercekten radikali eski günlerine yaklaştırmak istersen sana tavsiyem su iki yorumcudan birini editoryal kadrona dahil edersin de, biz de gazeteyi okurken dilinizden irkilmeyiz.

--- spoiler ---

polis gül dağıttı - malavida
    radikalcim bu haberi akit gazatesinden mi aldınız? haberin diline baktığımızda bu soru aklıma geliyor. "öğrenciler taş attı, öğrenciler havaii fişek attı, öğrenciler yangın çıkardı. polis de gül dağıttı, gülücük dağıttı" değil mi.. afferim size insanları yanlış aglılatmaya devam edin alttan alta..

yalan haber yapmayın - tuzumkuru
    her çatışmada olduğu gibi öğrenciler yurtlardan topladıkları yangın tüpleriyle söndürdüler çıkan yangınları
    --- spoiler ---
  • şuanda türk medyasında işini en iyi yapan tek medya organı.her ne kadar doğan grubunun olsa da oldukça tarafsız yazıyorlar.türkiyede zaten medyanın yüzde 95 i iktidarın elinde.geriye kalan yüzde 5 lik kesimde en güvenilir olanı radikal demek çok doğru olur.
  • nedendir bilmem, bir süredir haftada en az bir kere batesmotelpro'nun yen çektiği bir videoyu internet sitesinde haber yapan gazete.
  • cumhuriyet bayramı sikinde olmayan gazetede. vay efendim sonra biz herkese hitap edeceğiz...

ben demiyorum ki metrelerce manşet at. demiyorum ki populist yazılar yayınla. bir kutlayın lan allahsızlar. en azından bir tebessüm edin cumhuriyete. sikerim şimdi sizin sosyalist kafanızı. böyle bir sosylazim olamaz abi. benimde kalbim ve beynim soldan çalışır ama sizin yaptığınız nankörlük. dahası faşistlik. başka hiçbir şey değil.

edit: sakin ol diye mesajlar geliyor. kutlamış çok çok. allah razı olsun öyle bir kutlamışlar ki okumaktan kendimi alamadım.

herkesin cumhuriyeti neden olmasın? ana başlığı altında daha iyi bir cumhuriyet için alt başlığına bir bakalım mı sevgili yazarlar? bakalım benim göremediğim ufak bir tebessümü veya kuru da olsa bir kutlama mesajını siz görebilecek misiniz?

türkiye , cumhuriyetin 90’ıncı yaşını kutluyor. 1. dünya savaşı’nın ardından, savaş döneminin olağanüstü koşulları altında ve bir “imparatorluğun devamı” olarak kurulan cumhuriyet, hem monarşi döneminden miras kalan sorunlarla hem de kendi ürettiği sorunlarla yol alarak bugüne kadar geldi. bu 90 yıl boyunca iç ve dış çalkantılar yaşandı. lozan anlaşması’nda tanımlanan azınlıklar, resmi azınlık tanımın dışında kalan kürtler, osmanlı yılları boyunca da özgün sıkıntılar çeken aleviler, cumhuriyetin dine ilişkin tasavvurlarından rahatsız olan sünni müslümanlar dahil, nüfusun büyük bölümlerine tekabül eden kesimler, zaman zaman güç kullanımına yol açan sıkıntılar yaşadı. sorunların çözümünün “doğal akışı”, yan siyaset süreçleri askeri darbelerle kesintilere uğradı. bugünlerde büyük sorunlar etrafındaki tartışmalar tüm yoğunluğuyla sürüyor. biz de cumhuriyetin 90’ıncı yılı kutlanırken, sorunları ve beklentileri kendi perspektiflerinden dile getiren kalemlere yer vermek istedik. elbette gazete ölçülerinde ne tüm sorunları, ne tüm kazanımları ele alma ikmanı yok. bu kısa ve açık sözlü değerlendirmelerin, “daha iyi bir cumhuriyet” hedefine yönelmiş herkesin fikri arayışına cüzi de olsa bir katkıda bulunmasını umuyoruz. iyi okumalar.

şimdi burada yanlış bir şey olduğunu söylemiyorum. girdikleri metin kabul edilemez bir metin değil. haklıdırlar. memlekette bir demokrasi sorunu olduğu aşikâr. amma velakin bütün bir sene boyunca zaten eleştirilerinizi yapıyorsunuz ve bende takip ediyorum. yani çok mu zor "cumhuriyet bayramımız kutlu olsun" demek? çok mu zor bu bayram türkiyenindir demek? çok mu zor mustafa kemal'i yad etmek? burada bile kürt sorununa gönderme yapmaktan alıkoyamıyorsunuz kendinizi. kürt sorunu yokmuş gibi davranan cumhuriyet değil. mustafa kemal değil. onlardan nemalanan siyasilerdir. biraz olsun saygı bekliyorum çok mu?
  • 29 ekim gunu gazete

link'te görüldüğü gibi kırmızı arkaplan üzerine beyaz font ile gayet büyükçe manşetten kutlamışlardır cumhuriyet bayramını.
hesabın var mı? giriş yap