• trt radyo 3, türkiye radyo ve televizyon kurumu'nun caz, klasik, pop ve rock müzik türünde eserler yayınlayan ve gün içinde çeşitli saatlerde haber bültenleri sunan radyosudur.

9 eylül 1974 tarihinde trt'nin merkez ve bölge radyolarını birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. bu tarihten itibaren geniş bir aralıkta yayınlarını sürdüren radyonun 2009-2011 yılları arasında frekanslarının önemli bir bölümü trt türkü, trt nağme, trt radyo haber kanallarına ayrılmıştır ama ocak 2015'te trt radyo haber yerine trt kent radyolarının yayına başlamasıyla tekrar radyo haber'in frekansları radyo 3'e verilmiştir.

televizyonda izlemeye ve dinlemeye değer pek bir şey bulamamamdan dolayı televizyonu sadece bu radyo için açıyorum. şu anda çalmakta olan ebu euroclassic notturno kuşağı ile de beni kendimden geçirip orgazmdan orgazma koşturmaktadır.

radyodan dinlemeyi arzu edenler için güncel istanbul trt radyo 3 frekansı 88.2'dir.

trt radyo 3 ayrıca keşfetmek isteyebilirsiniz. (bkz: trt nağme)
  • türkiye’nin eurovision’a katıldığı süreçte yarışmayı tv’den takip edemeyenler için, tv ile ortak yayın yapmıştır
  • bugün sabahtan beri pop şarkıları sırayla çalıyor, malesef spiker devreye girmedi henüz. devletin son kalesinin başına bir hal mi geldi diye korkutmakta.
  • vazgeçilmezlerimden.
  • suan dikkatimi cektin.

bu gun senle uyuyacagim.
  • an itibarı ile gözüm kulağım sinema programinda bohemian rhapsody filmine özel queen şarkıları çalan biricik radyo kanalı.
  • birbirinden güzel programları sayesinde arşive eklenecek bir sürü şey keşfettiğim kulak güzelleştiren radyo kanalı. iyi ki var!
  • muhteşem bir radyo kanalı, devlet kanalı olduğu için de gelir kaygısı yok, saçma reklamlar yok, sadece kaliteli müzik var. böylesine kaliteli bir kanalın hala devlet bünyesinde yayın yapıyor olmasının tek bir sebebi olabilir; malum kesim bu kanalı unuttu. şayet varlığından haberdar olsalar çoktan kapatırlardı.*
  • mesai boyunca hafif sesle radyo dinleyen memur olmaktan aldığım keyfi artıran kanal.
    bir de çok tatlı bir rutin sunuyor. mesela her öğlen 15:00'de koral renkler isminde program var; tematik bölümler, dinle dinle öğren. yalnız bütün programlarda hangi devletin radyosu bu diye düşünüp duruyorum.
  • az önce sözlükleri de takip ediyoruz bizimle olduğunuzu bilmek güzel gibi bir şeyler söyledi sanki spiker
hesabın var mı? giriş yap