şükela:  tümü | bugün
  • ilişkinin bitmesine rağmen karşı tarafı rahatsız eden insandan kurtulma yöntemleridir ve karşı tarafın karakterine göre değişenlik gösterir.
    bu insandan en az hasarla kurtulmak için kriz yönetimini iyi yapmak lazım.
    1. sessizlik;
    karşı tarafın iletişim kurma çabalarını, mesajlarını ve aramalarını gördüm okudum ve sallamıyorum sessizliğidir.
    burada önemli olan karşı tarafı engellemeden sessizliğe çekilmektir.
    mesajlarını okuduğunuzu ve umursamadığınızı bilsin.
    bir müddet sonra yapmış olduğu arama ve mesaj yollu tacizler azalarak bitecektir.
    2. yıldırmalı ters psikoloji;
    karşı tarafın ilişkiyi devam ettirme tacizlerinin aynısını bu ilişki bitti mantığı ile karşı tarafa yapmak yani size bir mesaj atarak yaklaşıyorken siz 10 mesajla bitti bu iş modunda yaklaşın.
    konuşurken duraksamayın net olun.
    bir dokun bin ah işit gibi yaklaşın daralıp bıkacaktır.
    3. başkalarını dahil etmek;
    karşı tarafın sevdiği ve saygı duyduğu kim varsa olaya dahil edin, çevresindeki herkes sizi taciz ettiğini, rahatsız ettiğini bilsin.
    kendisi hariç çevresinde kim varsa iletişime geçip derdinizi anlatın.
    çevresiyle uğraşmaktan bıkıp usanacaktır.

bunların etki etmeyeceği ve muhtemelen fiziksel zarar verebilecek ruh hastası eski sevgili için önlem, ilişkinin başında karakteri iyi analiz edebilmektir.
    her ne kadar gerçek karakterini saklamaya çalışsa bile elbet fire verecektir.
  • borç iste anlamlı miktarda. "ama uzun süre geri ödeyemem" de.

a şıkkı) bir daha aramaz; kurtulursun.
    b şıkkı) gık demeden parayı verir. o zaman kurtulup da ne yapacaksın ? daha kimi bulacaksın ?