şükela:  tümü | bugün
  • sokam sizin raki edebiyatiniza sarap romantizminize. bikmadiniz usanmadiniz yok felegin cemberiymis yok yarim kalan hikayeymis.... isiniz gucunuz ota boka anlam yuklemek.
  • saçma bulduğum karşılaştırma...

örneğin ben içkide ayrım yapmam, o gün canım ne içmek isterse onu seçerim... gün gelir canım rakı çeker, gün gelir bira... bazen yemeğin yanında ya da sakince kafa dinlerken şarap içerim, bazen de caipirinham ile dans ederim...

alkolde ırkçılığa hayır!!!
  • şarap seven kadın aşk'ı,
    rakı seven kadın sızı'yı biliyordur.

aşk'tan sonrası şarap, şaraptan sonrası ayrılık, ayrılık sonrası ise rakı.
  • aslında karşılaştırmaya konu olmayan kadındır bunlar. zira; yerine göre rakı yerine göre şarap içen aynı kadın bile olabilir bu.
  • ikisi de birbirini döver atar. şu rakı ve şarap meselesinde yüklenen ekstra anlamlar kadar az şeyden tiksindim yer yüzünde, bilesin benjamin. cinsiyet işin içine girince iyice zorlama karakterler çıktı ortaya. sevmedim.

şarap, mum, aşk, kırmızı falanlar filanlar. rakı; kısık gözle bakmaklar, efkarlar, dertler, hayatın sillesini yemeler falanlar filanlar. kadınlar, erkekler.

içki işte içiyosun işiyosun? e daha ne? neyin artistlikleri bunlar kuzum?

imza; en son ne zaman içki içtiğini hatırlamayan bir uzaktan viski sever.
  • bikmadiniz kategorize etmekten, siniflandirmaktan. ıkisi de kadindir.
  • beni seven kadını tercih ederim..
  • çay içen kadın kazanır.
  • rakı ile geçmişe, şarap ile geleceğe içildiğini bilen kadınların karşılaştırması.
  • rakı seven hatun, şarabı kulağına damlatır lan.

edit: ikisi de candır, ikisi de ayrı ayrı güzeldir ve lazımdır. ömür ne mum ışığında ne de rakı sofrasında geçer. başını yaslayabileceğin bi omuz yoksa ihtiyaç duyduğunda, yaşamış sayılmazsın zaten. neticede karşılaştırmak saçma, sana çirkin bana güzel, bana afet sana külfet...