şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir youtube kanalının ismi. abimiz hunharca rakısını içiyor ve hoş sohbetiyle bizi masasına misafir ediyor. hunharca izlemekten kendimi alı koyamıyorum şahsen. güzel insan.
 • geceleri izlemeden uyuyamadığım abim.normalde tek başıma içmeyi sevmem lakin bu abimi izlediğimden beri tek başıma içmekten daha çok zevk alır oldum.
  tanım:samimi bir youtube kanalı
 • bidon ile kolonyalık alkol satın alıp ondan rakı üreteceğini söylemesi ile beni dumura uğratmış alkoliktir. ben anlamıyorum bu ülkede insanlar neden alkolik olduklarını kabul etmeyip, alkolizmi normalleştirmeye çalışıp tedavi olmazlar? alkolizm tedavisi konusunda çok çok iyi klinikler var bu ülkede. alkolü tamamen bıraktırdıkları gibi yoksunluk sendromunu da başarı ile tedavi ediyorlar. bu konuda çok başarılı ilaçlar da var.

  iyi bir insana benziyor, atatürkçü olduğunu söylüyor eyvallah ama gidişin iyi değil hocam. buraları okuyorsan haberin olsun. bir felakete doğru sürükleniyorsun. 25 yıldır içtiğini söylüyorsun ki, bir oturuşta yarım litre rakı içiyorsun. muhtemelen karaciğerin sirotik evreye gelmiştir. tamamen pert oluncaya kadar belirti vermiyor karaciğer sirozu. siroz teşhisi konduktan sonra ortalama ömür 5 yıl civarında.

  arada bir içen biri olarak yaptığı işin pasif intihar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. kendisinin yerinde olsam karaciğer için çok iyi bir gastroentereoloji ve hepatoloji uzmanına başvururum. alkolizm içinse alkol ve madde bağımlılıkları hakkında uzmanlaşmış klinik psikiyatristen yardım alabilir.

  bir de şoför bu adam. her gece yarım litre rakı içip sabah da direksiyon sallıyor. bir trafik polisi çevirse kim bilir kaç promil alkollü çıkar. alkol, kanda 24 saat kalıyor çünkü. hemen atılamıyor vücuttan. herif küp gibi içip akşamdan kalma vaziyette direksiyon sallıyor. umarım bir gün birilerinin ölümüne neden olmaz. potansiyel bir trafik canavarıdır çünkü bu şekil içki içip, direksiyon sallayan kişi.

  bir de gidip kolonyalık alkolü almış bidonla. hocam mesleğim kimya ile alakalı benim. bak o bidonun içinde ne olduğunu ancak tanrı bilir. 9 bidon alırsın sorun çıkmaz, 10.bidonda metil alkol çıkarsa, feci şekilde can verirsin. metanol zehirlenmesi ile ölüm, ölümlerin en beteridir belki de. tadından, kokusundan, renginden falan da hiç kimse etil alkol ile metil alkolü ayırt edemez. onu da söyleyim. ürünü üreten firma şerefsizlik yapar, olmadı nakliye sırasında puştluk yaparlar, olmadı sahte ürüne denk gelirsin. plastik bir bidon ve uyduruk bir ambalaj yazısı dışında hiçbir güvenlik önlemi de yok kolonyalık alkollerde.

  kendisini düşünmesem gelip buraya yazmam. bu adamın videolarını izleyip altında yorumlar yazıp kendisine gaz veren haybeciler, düştüğün zaman hastane köşelerinde yanında olmayacaklar. onların derdi senin içmen. bunu izlemek onlara keyif verdiği gibi sanal meze yapıyorlar seni.

  haberin olsun. yolun yol değil. yanlız biri olduğun da bariz şekilde ortada. bu şekilde alkolik biri ile kimse evlenmez çünkü.