• bundan 2 sene önce çalıştığım şirkette oruç tutmayan tek insan bendim (toplamda 4 kişiydik) öğle yemeği, çay gibi yenilesi içilesi herşeyi kaldırdılar. hatta bir ara ofise su bile almadılar. evden işyerine yemek, su taşır oldum. oruç tutan insana saygım sonsuz fakat tutmayan, tutamayan insanlar olarak bizde saygıyı hakediyoruz.
  • patron olup millete zorla yemek yedirmeyen insanlık düşmanı sığırlara inat bizim işyerimizde de herkes istediği gibi takılabiliyor. bu diktatör bozuntusu patronların sonunun yakın olduğu zamanlara geliyoruz inşallah.
  • oruç tuttuğum da oluyor, kendimce sebeplerle tutmadığım da. tuttuğum gün yemekhanenin yanından geçmem gerekmiyor, tutmayınca da gerilecek bir durum görmüyorum, gidip yiyorum.

şahsım adına olmayan, anlamsız bulduğum gerginliktir.
  • kimse kimseye karışamaz da dayatamaz da herkes kendinden mesul bıraksınlar bu kabilesel hareketleri
  • ilk gün tutmayanların da tutuyor gibi görünmek zorunda bırakılacağı, geleneksel işyeri ramazan ayı mobbing şenliklerini iple çekiyoruz.

yemek mi yemek istedin haşa tövbe de bre ...! zaten istesen de yiyemezsin yemekhaneye kilit vurulur iftar vaktine kadar, tencere kaynamaz.

özgürlüktür, hoşgörüdür yersen.
  • yıllarca yaşadığımız bir durum bu.
  • çalıştığım hiçbir işyerinde böyle bir sorun yaşamadım. bununla ilgili herhangi bir laf eden olursa da karşılığını alacaktır. yapabildiğim elimden geldiğince yemekhane dışındaki yerlerde birşeyler yiyip icmemeye özen göstermek. en kötüsü de sabah içilen türk kahvesi kokusunun etrafa yayılması.
hesabın var mı? giriş yap