• her şahane filmi gibi gayet güzeldir. hayattan zevk almaya bakın ön yargılarınızı bir kenara koyun. hümorunu siktiklerim. bir de izleyenleri küçümsüyor embesiller
  • olmuş film. şahan, togan'ı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. recep'in aynı tonda devam etmesini temenni ediyorum.
  • daha az gülüp daha çok güldüren bir film olmuş eski türk filmleri gibi
  • komedi ve günümüzü anlatan mesajlar var
  • komedi den çok eleştirel bir film olmuş. aşırı detay göndermeler , mesajlar içeriyor.
  • recep'in uzakdoğu şehirlerimizden karslı olan özünü terk ederek balıkesir'li olmaya karar verdiği, ayrıca hem nicel hem de nitel bakımlardan nah işaretine doyurduğu bir film.

görsel
  • bugün izledim fazla komik değildi sadece holding sahibinin tanıtım videosunda ''bütün millettin alnına koyacağız'' kısmında güldüm

(bkz: mehmet cengiz)
  • seçim zamani da göndermeli filmini bekliyoruz
  • eger secim zamani icin iyi gondermeler yaparsa, mukemmel bir elestiri ile rte nin gitmesine cok buyuk katki sağlar
  • şahan gökbakar'ın muhaliflere yanlamak için “ben de sizdendim” demek için çektiği uzun video.

ortalama bir aşırı muhalif bu filme düşer. içinde bol miktarda anahtar kelime var ve bunların her biri boş kafalı bir muhalif için altın değerinde. resmen bütün tuşlara basılmış.

(bkz: gezi)
    (bkz: tencere)
    (bkz: tava)
    (bkz: çadır)
    (bkz: dozer)
    (bkz: holding)
    (bkz: çapulcu)
    (bkz: orman)
    (bkz: montaj)

ama yine de beklediği tepkiyi aldığını sanmıyorum filmin. misal bir yılmaz özdil'in ulu önder mustafa kemal atatürk üzerinden yapmış olduğu primin benzerini yapamadı gibi. (burada ulu önder mustafa kemal atatürk'ü eleştirdiğimi düşündüysen düşünme ya da beni değil aldığın eğitimi sorgula) normalde z kuşağı ergenlerinin hashtag'ler açıp filmi izlemesi gerekiyordu ama belki de dijital platform etkisidir, bilemedim.

yangında ateş kendine ait isot tarlasına yaklaşınca “kalkın ey müslümanlar bugün kavga günüdür” dercesine milleti galeyana getirenleri hatırlıyorum ve bir gülme geliyor.

yolundasın, yolundasın… yolunda olmak iyidir:)
hesabın var mı? giriş yap