• insan çok kızınca ya da çok öfkelenince bir zaman sonra tepkisiz hale geliyor. bazen dusunuyorum da hangi yanlişınızı daha cok yanlis buluyorsunuz kendi icinizde merak ediyorum.

ya da ben en cok hangi yanlisiniza veya ihmalinize daha cok kizdim secemiyorum.

soma olaylari?
    ergenekon?
    feto?
    15 temmuz?
    isid?
    suriye meselesi?
    sehitlerimiz?
    17-25 aralik?
    ekonomi?
    damat?
    kopru/ otoyol/ sehir hastaneleri?
    5li cete?
    sedat peker?
    egemen bagis?
    geziparki?
    berkin elvan?
    akil insanlar?
    yandas gazeteler?
    orman yanginlari?

daha sayamadigim niceleri...
    hangisine ne kadar kizdigimi bile unuttum. ama ulkenin cayir cayir yanmasi bardagi tasiran son damlaydi.

tum bu dusunceler bana bir sarkiyi hatirlatiyor. size armagan etmek isterim.

########
    bana ne yazdan bahardan, bana ne borandan kardan
    bana ne yazdan bahardan, bana ne borandan kardan
    aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor
    aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor
    geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden
    bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor
    ezrailin gelir kendi, ne ağa der ne efendi
    sayılı günler tükendi yolun sonu görünüyor
    bu dünyanın direği yok, merhameti yüreği yok
    bu dünyanın direği yok, merhameti yüreği yok
    kılavuzun gereği yok yolun sonu görünüyor
    kılavuzun gereği yok yolun sonu görünüyor
    ezrailin gelir kendi, ne ağa der ne efendi
    sayılı günler tükendi yolun sonu görünüyor
    geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden
    bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor
  • son zamanlarda öyle konuşma ve hamleleri var ki. sanıyorum artık yirmi yıldır kazandıklarını huzurla yemek istiyor. çalış çalış! nereye kadar tabi.
  • "bizim yüzümüz, her zaman temiz ve lekesiz idi ve daima temiz ve lekesiz kalacaktır. yüzü çirkin, vicdanı çirkinliklerle dolu olanlar, bizim vatanseverce, vicdanlıca hareketlerimizi, küçük ve çirkin ihtirasları yüzünden çirkin göstermeye kalkışanlardır"

mustafa kemal atatürk
    1927 (nutuk ıı, s. 882)

atatürk'ün söylediği her sözü gönül rahatlığı ile bu başlık altında yazabilirsiniz. her söz anlam ve önemini 2'ye katlıyor.
  • gerçek değer geldiğinde boşluk dolduran değil, gittiğinde boşluk yaratandır diye bir söz okumuştum.

gittiğinde öyle bir boşluk dolduracak ki değerini siz anlayın.
  • 20-30 yıl sonra tarih kitaplarının hayırla anmayacağı bazılarının lideri.

bir ara 2071 hedefi filan duyduk, umarım latife yapmıştır.
  • ülkedeki iyi şeyler ondan kötü şeyler ise dış mihraklar, feto, hdp, chp vs.'dendir. allah'ın yeryüzündeki halifesidir. vasıfları sağlamdır. aldatmaz, aldanmaz.

hayvan olsun insan olsun yaktığı veya yanmasına sebep olduğu ne varsa tez zamanda acısını yaşasın.
  • ecevit kötüydü ama götü bezlenirken bile konuşabiliyordu. ben bu tipin, neredeyse 10 senedir normal bir diyaloğa girdiğini görmedim. ilaçlarla ayakta duruyor, bir şey bildiğim için söylemiyorum bunu, abuk sabuk sallama niyetinde değilim, normal bir diyaloğa girdiği yok. ya pörtlek gözlü halk düşmanı olan tip, twit atıyor, ya da bizzat kendisi önündeki ekrandan okuyor. sıradan bir diyaloğu yok, en az 10 senedir yok.

şöyle düşünün, ülkeyi tayyip erdoğan ve devlet bahçeli yönetiyor, şimdi ayıptır söylemesi, hepinizden özür dilerim ama allah kimseye vermesin, yani çevremde böyle gözü toprağa bakan büyükler var, yaşlanınca olur, onlar da bunlar gibi. öyle bir yönetim şekli işte, ülke yanıyor, hazinede para bitti, gırtlağımızı bile aşmış vaziyette borçluyuz, tüm bunlar varken, haşmetlimiz, yani hareket etmekte bile zorlanan sevgili hükümdarımız, yanında hiç bir dış işleri yetkilisi yokken, biden ile başbaşa görüşme yaptıktan sonra ülkeye afgan akını oluyor. artık van'ı mı sattı, ağrı'yı mı sattı bilmiyoruz. gizli, özel. siz karar verin artık.

bu başlığa çok yazdım ama tekrar edeyim, tarihte daha kötüsü yok, gerçekten yok. bunları savunan cici kız arkadaşlarımız vardı, üniversite zamanlarında. şimdi bakıyorum da, umursamaz tavırlarla, sanki konuyla hiç ilgili olmamışlar, ben siyaseti bıraktım filan demeye başlamışlar. kendilerini islam dünyasına, hatta bırak islamı, ateizme hizmetleri konusunda teşekkürü bir borç bilirim. allah hiç kimseyi halk düşmanlığıyla sınamasın. amin.
  • merakımdan soruyorum. acaba filosuna bir uçak daha eklemek istiyor mudur?
  • bundan 50 yıl sonra kendisini tarih kitaplarının nasıl yazacağını merak ettiğim kişidir.
hesabın var mı? giriş yap