• yuhalanma-ıslıklanma olaylarından önce, kendisi, alkol alan vatandaşların, trafik kazasına yol açarak, alkol almayanların ölümüne sebebiyet verdiklerini, bu yüzden alkolle ilgili getirilen sınırlamaların gerekli olduğunu söylüyordu.

alkollü trafiğe çıkanları savunuyor falan değilim ama hafızasını biraz zorlarsa, alkol almadan da trafikte bunu gerçekleştirebilenler var. onlara nasıl bir sınırlama getirildiğini açıklamasını umuyorum.

(bkz: sevim tanürek)
  • yönettiği ülkede kullanılan para birimleri konusunda kafası biraz karışık olan başbakandır. buraya not düşelim tercüme etme konusunda yardımcı olalım;

trilyon = milyon türk lirası
    allah kuruşu = bildiğiniz kuruş, 1/100 türk lirası (ya da birkaç trilyon olabilir bilemedim şimdi) (bkz: isviçre bankalarında bir allah'ın kuruşu param yok)

tabi aklı karışık derken latife yapıyoruz, yoksa onun bunları gayet bilinçli kullandığı ve belli bir kitlenin bilinçaltına hitap ettiğini biliyoruz. yoksa kendisi haşa hata yapmaz, hatadan müstesna bir kuldur.
  • egosu gerçekten çok yüksek bir insandır, iyiki türkiyede siyaset yapıyor, bu yaptıkları ile gelişmiş herhangi bir ülkede siyaset yapmaya kalksa asla siyaset camiasında kalamayacak kişidir
  • etrafını kendine tapan adamlarla örmüş olması sonunu getirecek olan, başbakan'ın yanında olup kendisine tapmayan bir tane adamı yoktur, adamları bütün güçlerini başbakana olan yakın durabilmeleri ile aldıklarını bildiklerinden daha yakın olmanın yolunu daha çok tapmak olarak yorumluyorlar. kabul ediyorum böylesi bir halk desteğine rağmen insanın egosunun ve doğasının bozulmaması zor ama eğer tüm çevreni kendine tapanlardan inşa edersen bir gün bile normal kalma şansın yok. piyasada ne ki çakal var başbakan'ın akrabası, adamıyım diye memleketin amına koymaya artan bir iştah ve cüretkarlıkla devam ediyorlar. başbakan etrafını luzumsuz şakşakçılardan temizlemediği müddetçe dönüşü olmayan batağa doğru hızla yol almaya devam edecektir ben iki seçimde hiç oy vermeyen biri olarak kendi partisine oy verdim, gelecek seçim için ne anabama ne yakın tanıdıklarıma oy vermeleri ile ilgili bir teşvikte bulunmamayı düşünmekteyim hatta aleyhine... silkelenip üzerine yapışmış olan semirik tiplerden kurtulması gerekmekte kararlı gönül insanları(nurculardan uzak dursun)ndan yeni bir ekip inşa etmesi gerekmekte.
  • son olayda onu savunan yazarlar tarafından hep sporun içinden gelen biri diye tanımlanan kişi. gören de 1972 münih olimpiyatlarında derecesi var sanacak.
  • kendisiyle ilgili faideli bir yazı*:

http://www.hurriyet.com.tr/….asp?yazarid=131&gid=61

ahmet hakan kedi olalı bir fare tutmuş.
  • öyle ya da böyle, türk insanını çözmüştür. hangi ipleri ne zaman çekmesi gerektiğini gayet iyi bilmektedir.
  • anladığım kadarı ile "allah'ın kuruşu" ve "kulun kuruşu" farkli rte'nin kafasında. allah'ın kuruşu "müslüman"*'in cebine giren, "kulun kuruşu" vatandaşın cebinden çıkan çıkan para; ekonomi dediğimiz etkinlik de kulun kuruşunun allah'ın kuruşuna dönüşümü olsa gerek.
  • türkiyenin insanının nelerle kandırılabileceğini iyi bilen, gariban edebiyatıyla, danışıklı dövüşlerle ve en önemlisi sadaka tandanslı yardımlarla sessiz, işinde gücünde, geçim derdinde olan kesiminin oyunu alan ve sonrasında hepimizin abi ben vermedim sen vermedin kim verdi bu oyları diye derin düşüncelere gark olmasına sebep olan kişidir.
  • bazı zeka eksikliğinden mensup kardeşlerimizin bu adama oy verenlerin sadece kömür yardımı alan, cahil, her söylenene kanan insanlar olduğunu düşündüğünü gördükçe, bu milletten adam olmaz, bu adamda başımızdan eksik olmaz diye düşündürtüyor.
hesabın var mı? giriş yap