• oğuz beyi
  • (bkz: çılgın rte milliyetçileri coşturuyor)

binmiş ülkücülerin, alperenlerin, ulusalcıların sırtına.
    vuruyor kırbacı, vuruyor kırbacı.

siyasal islamcıları saymıyoruz zaten.
    onlar koyun tebaası.
  • suriyelileri gönderecek diye övülmüs.

olayın siyasi, sosyal vs boyutlarına hic girmeyecegim. sadece düz mantık birsey söyleyecegim.

bu adam suriyelileri ülkeye getiren kisi, bu suriyelilerden sikayetci kisiler neden onu gönderdigi icin onu övüyorlar anlamadım?! ulan zaten getiren o be fsdfgsdfhdhaeh
  • seçilemeyeceğinden korktuğu için nadir de olsa olumlu vaatler vermeye başlayan lider. işte halkın gücünün örneği budur. liderlere seni seçmeyeceğiz korkusu aşıladıkça bizim istediklerimizi yapacaklar. umarım ak partililerde bu furyaya katılır. biraz daha seçim korkusu yaşasa suriyelileri gerçekten gönderebilir 2019 öncesinde.

şöyle de bir gerçek var. vaat ettiği her güzel şey, yaptığı kötü bir işin sonucunda mecbur kaldığı işler. dış politika berbattı pyd'yi engelleme vaadi verdi. suriyelileri almak hataydı gönderme vaadi veriyor.

şahsen oyumu alamaz bunları kandırılmadan yapabilenlere oyum gidecek.
  • hemen yarin ben bu isi birakiyorum birader gidiyorum, ne haliniz varsa gorun dese, kimse kusura bakmasin ama ben gerekli plakalari aldim, kim kimi nasil ovmus, kim nerden ekmek yemis, kim kendi cikarlarini devlet cikarlarinin ustunde tutmus, hepsini sevgili arya gibi yazdim aklima.

yani kendisi gitse de, o %51 var ya %51. iste onlar gitmeden, bu memleket olmayacak. o %51 deki analar da bir araya gelir, boyle aslan gibi bir reyiz dogururlar zaten hic merak etmiyorum.

bakiniz cumhur bey, her seyi bir kenara biraktim, suni kahramanlik destanlarinizi, kendi kendinizi dunya birincisi yapmanizi, her seyi. ama sunu asla unutamam, eskiden ben kimseden nefret etmezdim, kimine keko derdim, kimine kro derdim ve bu sifatlar kotu anlamda kullanilmazdi. bir davranisi anlatirdi. mesela cok keko davrandigim zamanlar oldu, ya da cok kro gozuktugum yerlere gittim,davranislarda bulundum. ama su var ki, hic bir zaman comar olmadim. hic bir zaman cahilligi ve cehaleti mesrulastirmadim. iste sen bunu basardin. kalan %51 senin emeginle o kadar guzel ayristi ki benden, bir daha 7 cihan bir araya gelse onlara guvenemem.

gecen gun actrollerin mesaj saldirisina ugradim, biri demis ki eskiden de adalet yoktu, hatta eskiden de tecavuzler oluyordu medya yazmiyordu falan yazmis. yani bunu adaletteb bahsettigim ama tecavuz ya da tacizden en ufak bahsetmedigim bir entryye cevap olarak yazmis. olay bu zaten, uckur, taciz, tecavuz kafalara gel.

neyse, uzgunum iste, dilimizdeydi hep sehitler olmez vatan bolunmez diye. hesap edemedik vatan bolunmese bile insanlar bolununce daha kotu oldugunu. benim enerjim kalmadi dostlar.
  • proje adam diyelim yeterli araştırmayı yapan anlar.
  • beyim ülkeyi yönetiyor
  • bop eş başkanı kendisi
  • hayırdır oğlum ne ağlıyonuz?

f16’lar mı üzdü sizi? obüs topu mu kaçtı bi tarafınıza? derdiniz ne?
  • "ha beğenmediğim kısımları var ama destekliyorum" diyenlerin beğenmediği kısmı mezhepçilik... ülke boka batmış adam hala "ben sünni, şii değilim" falan diyor. derdinizi sikeyim ben sizin, derdinizi. kalitesiz, orta doğu çomarları. adamın hayat kalitesini, yaşam standartlarını etkileyen şey sünnilik, şiilik, bilmem ne. markete gidiyorum 4 lira süt, 2 paket süte 2 lira vereceğime 8 lira veriyorum. adam hala gelip buraya "mezhepçilik de yapmasa" yazıyor.

sağ kesimi yine gütmeye başlamış. 10 yıldır yapılması gereken operasyonu yeni başlatıp, gazla çalışanlardan başarıyla ol toplayacak gibi duruyor. siz bahçeli'ye neden bok atıyorsunuz ki? adam türk sağ kesiminin aynası resmen. birebir yani. yüzde 5 ayrılan ya vardır, ya yoktur.
hesabın var mı? giriş yap