• disney channel'de arada bir denk gelinebilecek, harika tiplemelere ve senaryoya sahip çizgi film.

--- spoiler ---

kahramanlarımız birçok bölüm boyunca bir okul efsanesini kovalarlar. son sahneye kadar gerçekliği test edilen efsanenin doğru olduğu, bölüm sonunda anlaşılır (okulun arka bahçesinde kaybolan çocuklar, noel baba, öğretmenler odası gibi).

--- spoiler ---
  • çocukluk yıllarının çizgi filmleri arasında az bilinen fakat çok güzel bir çizgi film. okul bahçesinden ziyade yarı açık cezaevi görünümünü almıs bir mekanda dönen dolapların sahane mizah kurgusuyla harmanlanmasından olusuyordu senaryo genel olarak. okul bahcesinde her turlu tip mevcuttu. bu tipleri oyun bahcesi kurallarına gore kontrol altında tutan copluk tarzı bir mekanın en tepesinde oturmus kral tacı giyen bir ogrenci olurdu. herhangi bir anlasmazlık oldugunda kral tarafları dinleyip ceza verirdi. 10 dakikalık olan gorece kısa bolumleri sayesinde genellikle haberlerden önce çıtır çerez niyetine izlerdik..
  • disney 'in kanımca en iyi çizgi filmi. ne zaman rastlasam izlerim. süper ayrıntılar, uç noktada karakterler içerir. favori karakterlerim anaokulu çocuklarıdır.
  • çocukların gelişiminde bugüne kadar yapılmış susam sokağından sonra en başarılı yapıttır. sanırım ben bunu izlediğim sıralar lisedeydim. her bölümüne ayrı ayrı hayran kalmışımdır. hala daha evde new kid esprisi yaparız sayesinde. ispiyon yapana randall, anneye finster deriz zaman zaman. geçenlerde ashley diye bir kızla tanıştım da bunu söyleyince yarım saat güldük evde bu çizgi film sayesinde.
    ipe sapa gelmez şeyleri tekrar tekrar yayınlarlarken, böyle kaliteli çizgi filmlerin kaybolup gitmesi ne acı.
  • oha tekrar başlayabileceği duyurulmuş! ama henüz bi halt yokmuş. olsun yaşım 2x olsa da disney'i hala seviyorum anasını satayım.
  • disneyin başyapıtıdır. bu çocuk çizgifilmi olamaz, her esprisi ve olayı efsanedir. abd deki primary school dediğimiz haltı iyi gözlemleyip yapmışlardır. baş kahramanlarının yanı sıra birçok değişik tipte çocuk da bulunur. ashley ler, kazıcılar vs.

bunda en sevdiğim iki karakter vardı, belki aynı da olabilir şimdi anamadım. biri karaborsacı, öbürü ise efsaneci çocuktu, saçının ortası beyazdı. ama efsaneciye biterdim. mesela bir olay olur (atalım: çitlerden top fırlasın ama o top alınamaycak bir yere gitsin) çocuklar o toplara ne olduğunu merak eder, hop bu çıkar "4.sınıflardan jack de, bir gün o topu almaya gitmişti" deyip arkada biter, bunlar döner sonra efsaneci devam eder "jack o çitlerden atladıktan sonra bir çığlık yükseldi. evinde o akşam gidemedi, bir daha da haber alınamadı" der, milleti sıçtırırdı.

hatta bunların teneffüs(=recess)lerini alıyorlardı, bunların eğitim kalitesi düşüyordu sonra müfettişler r.e.c.e.s.s. diye bir proje geliştirip dersleri on dakikalık boşluklara bölüyorlardı ve bunla övünüyorlardı... yani bundaki komedi ve ara sıra ince zekalara gülmeyen adam "the simpsons alt tarafı çizgifilm"dir diyenle aynı adamdır, o kadar söylüyorum.
  • trt ve disney channeldan çok önceleri, atvde cumartesi günleri sabah 9da yayınlanmış süper çizgi film, haftasonu eğlencesi yıllarca biraz geçe almadı atv sağolsun uyandık erken erken
  • hey gidi günler, adını bile bilmeden deli gibi izlerdim la ben bunu. adını da tesadüfen öğrendim, geç oldu ama iyi oldu. sabahları uykumdan az çalmadı zamanında.
    yine olsa yine izlerim, on numara bir çizgi filmdir kendisi.
  • ing. tenefüs

ayrıca (bkz: olsa da izlesek)
hesabın var mı? giriş yap