şükela:  tümü | bugün
 • "gereksiz şiddet" yüzünden futbol takımından atılmış, vahşi ve haşin bir gi joe karakteri.
 • ilk ciktiginda zenci* musteri kitlesine hitap etmeye calismis amerikan birasi. hakketten cok ucuzdur.
 • louis de bernieres'in avustralya gezisi sirasinda yolda gordugu bronz bir kopek heykeli uzerine yazdigi bir kitap.kitap icindeki tum oykuler "kirmizi kopek"in gercek hayatindan kesitleri anlatiyor.ilginc bir kitap
 • windows azure'un cikmadan once microsoft'taki kod adi. benzeri icin (bkz: longhorn)
 • hachiko'nun avustralya temsilcisidir. fakat hachiko'dan daha badass bir köpektir. çöpçatandır, kıskançtır, çıkardığı kötü kokularla ortamın neşe kaynağı olmuştur. ölmüş olan sahibini hachiko gibi yıllarca karda kışta beklememiş belki ama onu aramak için kâh tabanvay kâh otostop çekerek avustralya’nın yarısını dolaşmıştır. 2011 avustralya yapımı köpekle aynı adı taşıyan bir film de vardır.
 • o kadar da güzel film olmasına rağmen sözlük güruhu tarafından yeteri kadar ilgi görememesi beni umutsuzluğa sevk etmiştir. bu arada düşünmeden de edemedim. hachiko ile red dog'un yavruları olsaydı acaba ortaya ne güzel bir varlık çıkardı. onu bunu geçtim red dog'un cinsiyeti kız mıydı yoksa erkek miydi? sahibini kıskandığına göre ilk başta o yüzden kız olduğunu varsayıyorum ve sonu ile film, red'in sadakatini bu denli güzel anlatması ve o son sahne beni göz yaşlarına boğmuştur. hayvan severlerin mutlaka ama mutlaka izlemesi gereken bir başyapıt.
 • avustralya topraginin kirmizilikta afrikayla yarisabilecegini gosterdi bu film bizlere. red dog sen ne manyak bir hayvanmissin birader!
 • harikulade senaryo, süper kurgu, şahane bir anlatım.

  daha önce "adamın ağzına sıçan köpek filmi" kategorisinden marley and me gibi bir film nedeniyle köpek filmi izlememeye karar vermiştim, bunun bir köpek filmi olduğunu bilmeden * izlemeye başladım, konu anlatımı da çok garip geldiği için sardırıp izledim.

  filmi ne derece tavsiye edersin? eğer bir köpeğin varsa ve hatta daha önce bir kaybın olmuşsa, güveniyorsan psikolojine kesinlikle izle. köpek sevmiyorsan zaten s.ktir git!
  film, köpek filmi mi? değil. köpek bir köpek değil, onun yerine çocuk koysan sırıtmaz.
  filmi can alıcı yapan ne, sağlam bir anlatış.

  he ben film analizi yapabilecek biri miyim? hayır, ama güzel film olduğu zaman; sıkılmadan üşenmeden gelir buraya yazarım; bu film güzel, çok çok çok güzel.
 • avustralya'da tarihe geçmiş ve heykeli dikilmiş red dog isimli köpeğin hikayesi.. hachiko'yu andırıyor izlerken ancak o derece güzel ve yalın.. gene görüyoruz ki onların bize karşı hissettikleri şey henüz yeryüzünde kelimelendirilmemiş.. eğer köpeğiniz var ise, filmi izledikten sonra hemen gidip ona deliler gibi sarılmanıza sebep oluyor. bir diğer dikkat çekici unsur ise filmde köpeği sahiplenen kişilerin sıradan inşaat işçileri olmaları.. güzel yurdumda, inşaatlarda köpeklere neler yapıldığını yazmak için sağlam bir mideye ihtiyaç var. filmi izlerken bu acı kıyaslamayı da ister istemez yapıyorsunuz..
 • eskimoların alaska'da çekip çevirdikleri devasa çinko madenidir.

  http://www.nana.com/…gional/resources/red-dog-mine/