• kendisine saygısı olan, çirkefleşmeyen insandır.
  • normal insan. ya ne yapsaydı?
  • reddedilirsem vazgeçerim.
    (bkz: asla reddedilemeyecek insan)
  • batılı kafasını yaşıyordur.

bizimki gibi toplumlarda "hayır" yanıtı "evet'in kibarcası" olarak anlaşıldığı için bir cevap olarak kabul edilmez. o yüzden bizim toplum hayır'dan anlamaz. misafirliğe gittiğinizde ev sahibi teyzenin hayır dediğiniz halde dolmaları ağzınıza tıkmaya çalışması ile erkeklerin kadınların hayır yanıtından anlamamasının bağlantılı olduğunu düşünmüyor değilim.

batıda:
    - bir kahve daha alır mısın jonathan?
    - hayır
    (karşı taraftan anlaşılan: hayır.)

burada:
    - bir dolma daha alsana yiwrım.
    - hayır teyze, doydum.
    (karşı taraftan anlaşılan: ah yawrım, utanıyor heralde; söyleyemiyor.)
    - koyayım bi tabak daha
    - ama...*
  • en mantıklı hareket eden insandır,zaten bir başkasına sunduğu teklif,istek ya da dileği o kişi ya da kişilerce mantıklı gelseydi cevap olumlu olurdu ama geri dönüt alınan cevap olumsuz oldu diye kimsenin ölümü gör nolur yapalım edelim gidelim diye üstüne düşmeye ikna etmeye çalışmaya hacet yok,zaten karşındaki adam seninle aynı düşünce de olsa cevabı olumlu olurdu.
  • ne yapacaktı, yalvarsınmı. hayat devam ediyor
  • doğru olanı yapan insandır. reddedildiyse daha fazla uzatmaya gerek yok. gerisi tacize girer. bir de o kadar kadın var bir tanesinin götünü bu kadar kaldırmaya gerek yok. bir tanesi reddetiyse hemen diğerine geçilir. iş dünyasında da böyledir. bir insan kaybettiği yere yatırım yapmaya devam etmemeli biraz esnek olunmalı.
  • bu benim.şimdiye kadar reddedildiklerimde hiç ısrar etmedim.zaten reddedilince direk hevesim kaçıyor, hatta blöf yaptığını bilsem bile ısrar etmiyorum. ''dur bir reddedeyim bana sevgisini göstersin'' diye düşünen kızlara pirim vermedim; herkes böyle davransa götü kalkmış kızların sayısında önemli bir azalma olur.
  • yeni umutların insanıdır,
    teklif etmeye, kafa karıştırmaya tutkundur.
  • ısrar, hırsa dönüşür. hırs ise kontrolsüzdür. maymun eder insanı.

genel itibari ile mantıklı hareket eden insandır.
hesabın var mı? giriş yap