• 1 mayıs 2014 tarihinde kurulan, ambleminde bir adet ren geyiği bulunan yayınevi.
  • çevirisi ve baskısı hakkında malumat verebilecek sözlük kullanıcılarına minnettar olacağım yayınevi.

çaylak bir sözlük kullanıcısından gelen yorum şu şekilde;
    "şu an the walking dead serisini okuyorum. çeviri gerçekten oldukça kötü. serideki kitapları farklı kişiler çevirmiş olmasına rağmen her kitapta benzer hatalar var. yazım yanlışlarından bahsetmek bile istemiyorum. sanki çevirmenler akşam teslim etmişler, sabah da baskıya girmiş gibi. hiç düzeltme yapılmamış. yayınevinin diğer yayınları hakkında maalesef bilgim yok."
  • 2-15 agustos migrosta klasikleri 5.95 kampanyasından satışa sunulmuş yayınevi, alacaktım ama sözlüğe danışmadan cesaret edemedim bilgisi olan yesilleyebilir efendim
  • (bkz: sherlock holmes) tüm hikayeler versiyonunu bu yayınevinden okuyan varsa bir yeşil rica edeceğim.

t:geyikli yayınevi
  • net bir şekilde uzak durulması gereken bir yayınevi.

pek araştırmaya girmeden kendilerinden h.p. lovecraft'ın 'cthulhu'nun çağrısı' kitabını alma gafletinde bulunmuştum. çevirinin kötülüğünü geçtim, kitapta virgülü neredeyse kullanmamışlar diyebilirim. çoğu cümle anlatım bozukluklarıyla dolu ve anlamak için aynı cümleyi bazen ikişer üçer kere okumanız gerekiyor.

aslında belki sadece bu kitapta böyle kötüdür diyecektim ancak yukarıda başka yazarların da başka eserlerden aynı konularda şikayetçi olduğunu görünce yazdım.

kesinlikle uzak durulmasını tavsiye ederim.
  • çok fazla telifi düşmüş kitap basmış olan yayınevi... yetkinliği olan çevirmen ile çalışıp çalışmadıkları meçhul. kitaplarının kapak tasarımları çok albenili, fiyatları da uygun görünüyor fakat asıl mevzu içerik.

içerikle ilgili, okurların daha bir konuşkan olması çok faydalı olacaktır yeni alıcılar için.
  • bana hediye gelen nietzsche ile yürümek kitabını ilk olarak okuduğum, sonra uzun zamandır okumayı planladığım beyaz geceleri (yalan söylemeyeceğim sırf kapak tasarımını çok sevdiğim için bu yayınevinin basımını tercih ettim) satın alıp okuduğum çevirisini ve editörlüğünü başarılı bulduğum yayınevi. çok fazla telifi düşmüş kitap basıyorlar yalnız anlaşılabilir bir durum bence bu. diğer güçlü yayınevleri piyasayı baya işgal etmiş durumda. ufak yayınevlerine pek imkan kalmıyor bu durumlarda.
    h. p. lovecraft kitaplarını merak ediyorum. ilk fırsatta alacağım, dilerim aynı kalitede iş çıkarmışlardır.

ufak ama güzel işler çıkarabilen yayınevi

edit : imla
  • ankara kitap fuarında iki adet lovecraft kitabı satın aldığım, bir tanesinin (cthulhu'nun çağrısı) 32.sayfadan başladığını maalesef eve gelince görüp şok olduğum kitabın yayınevi. tekrar congresium yolları göründü bize. umarım çeviri ve edit iyidir...
  • çeviri olan kitapları bir kenara atıyorum onlardan bahsetmeye gerek bile yok, bizzat türkçe yazılan kitapları bile baskılarken yüzlerce yazım hatası yapmış olan yayınevi. hayır koskoca yayınevi nasıl bağlaç olan -de -da'yı bitişik yazıyor? sadece bağlaç hatası da değil yanlış yazılan çok fazla sözcük var
  • hayatımda kitaplarını alıp okuduğum en kötü yayınevleri arasında ilk beşe kesin girer. başarısız çevirinin yanına bir de yazım hataları eklenince insan sadece okumaktan değil, kitabın yazarından falan da tiksinmeye başlıyor sayelerinde.
hesabın var mı? giriş yap