• opsiyon; yedek lastik ve ön sis farı,
    direksiyonu da koymasaydınız niye zahmet ettiniz.
  • klima olmaması en önemli özelliğidir. hasta etmiyor bu sayede. her kuruşuna değer.
  • ekipman listesi dolu görünsün diye radyo yazmışlar amk
  • ön edit: bu başlığa desteğinizi bekliyorum. (bkz: tarihi botanigin olumu)

dahon mariner d8 2018 model bisikletim var. her tarafa gidiyorum, arkaya bir de çanta-sepet aldım. 10-15 km yarıçapındaki tüm marketler, manavlar, avm'ler ayağımın altında. otopark derdim de yok. katlayıp alıyorum elime. antalya'daki arkadaşlarımın tamamında bu bisikletten var. habire antalya-izmir, antalya-muğla turları yapıyorlar kamplı. bacağınızda sorun yoksa, menisküs yoksa günde 60-70 km gidebilirsiniz bu bisikletle.

onların da metal yığını hurdalarına sıçayım. 120.000 lirayı ödemek için bir ömrün önemli bir kısmı gidiyor. almayın amına koyduklarımın arabalarını çok mecbur değilseniz. hem üreticisinin hem de vergi toplayıcı kurumun iyice götleri kalktı. usd 4 lira idi, 5,70 e çıktı. artış %42. ulan 2 sene önceki sıfırı 38.000 olan siktiriboktan seat ibiza 129.000 olmuş. %307. lan şerefsizler döviz %40 artıyorken bu aracın fiyatı neden %300 arttı.

bunun sigortasıydı, kaskosuydu, bokuydu bilmem ne 135.000 ya. kardeşim seat ibiza'ya 135.000 verilir mi? üstelik aylık 1.000 lira da gideri olacak onun. benzin, bakım, yağ vb vb. çocuk gibi hiç bitmeyecek derdi. kapının önüne koyacaksın çocuklar çizecek, kuş sıçacak, dolu yağacak, delik deşik olacak.

gidin 3.000 liraya dahon mariner d8 alın ya da 1800 liraya carraro flexi 121 alın. katlayın atın otobüse, sıkıldığınız yerde inin sürün. otomobillik işiniz olursa atlayın taksiye 40 lira verin bir zahmet. kafanız güzel olduğunda trafik polisine yakalanırım derdiniz olmaz, ellerinizi ensenize koyarsınız, taksici yaşar trafik stresini. otomobilin size aylık benzindi, vergiydi, sigortaydı, kaskoydu maliyeti en az 800-1000 lira civarında tutuyor. yıpranma bedelini de sayarsak otomobil kadar zararlı bir araç yoktur.

gelen mesajlar üzerine zorunlu edit:

3000-3500 tl bütçe arasına tavsiyem dahon mariner d8 veya tern link d8 (8 vitesliler ve aynakolları büyük, hem hız yapar, hem yokuş çıkar)
    2000-2500 tl bütçe arasına tavsiyem tern link a7 ya da dahon vybe d7 (7 vitesliler ve aynakolları yukarıdakiler kadar büyük değil, yokuş çıkar ama 8 vitesliler kadar büyük rubleye sahip olmadıklarından azıcık yorar)
    1500-1800 tl bütçe arasına tavsiyem carraro flexi 121 (yokuş performansının çok iyi olduğunu söylüyorlar, ilginç)

yan yana duran iki bisiklet arasında kararsız kaldıysanız dikkat edeceğiniz şey hafif olanı seçmek, ortada pedalın orada duran çarkın(aynakol) büyük olanını tercih etmek ve oturduğunuzda rahat pozisyon verenini seçmek. bir de viteste çevirmeli tercih etmeyin, çok ayar kaçırıyor. çıt diye atan basmalı modelli bisiklet alın derim. bunların ayarı kaçmıyor. zırt pırt bisikletçiye gitmek zorunda kalmazsınız.

2. el bisikletlerin fiyatı sıfırına göre %30 daha ucuz. korkmadan alın, çünkü bu bisikletlerin 40-50 yıl ömrü var. oldukça sağlam bisikletler. sahibinden de taa 1970 model bisikletler satılıyor. siz 2017-2018 modelleri gözü kapalı alabilirsiniz. 2050 yılına kadar dayanır onlar.
  • renault'un değil damat ve kayınpederinin bize soktuğu kazıktır.
  • güncel kurla 18.250 euro yani asgari ücretle çalışan için yaklaşık bir yıllık maaşı.
    türkiye için değil tabii ki.
  • bildiğim kadarıyla bir çok avrupa ülkesinde satılmayan, hiçbir özelliği ve donanımı olmayan bu arabanın bile geldiği fiyat bu. ne diyelim sonumuz hayrolsun.

https://eksiup.com/p/m459667axjfw
  • symbol değil sümbül ağa diyeceksiniz.

ülke oldu harem, hepimiz olduk cariye.. kıyıda, köşede denk getiren öpüyor amk.
  • yaşınız çok değilse ve akıcı yabancı diliniz varsa bu ülkeden mutlaka gidin.
  • almanya'da seksenlerde milletin e30 aldiklari fiyata, türkiye'de murat 131'leri dayiyorlardi "araba bu" diye.

2019 yilinin haci murati da bu olmus.

iddaa ediyorum; peynir tenekesinin sac kalinligi daha fazla.
hesabın var mı? giriş yap