• dünyanın her yerinden araba kiralamak isteyenlerin imdadına yetişen site. 48 saate kadar ücretsiz iptal seçeneği de cabası.

pcln nasdaq grubuna ait olan sitenin diğer web siteleri :

www.priceline.com
    www.booking.com
    www.agoda.com
  • italya'da araba kiralamak için yaptığım araştırmalarda, en uygun fiyatları aldığım web sitesi. gayet sorunsuz bi sistemleri var gibi. umarım tatil dönüşü de aynı şeyi düşünürüm.

edit: editlemeyi unutmuşum zamanında. çok memnun kaldım ben bu siteden. sorunsuzca araç kiralamamı ve gezmemi sağladı. buradan üye olmadan fiyatları kontrol etmek mümkün. fiyatları karşılaştırma imkanı da veriyor firmalar arası, iyi oluyor.
  • ücretsiz iptal konusuna dikkat edelim. rezervasyon yaptığınız saat içinde kredi kartınızdan yabancı şirket tarafından meblağ çekilir. rezervasyonu iptal ettiğinizden sonraki bir hafta içinde iade işlemi gerçekleştirilir. fakat kredi kartı komisyon vs. gibi bir ücretten olsa gerek kesintili olarak alırsınız paranızı. 630 lira olan parayı 616 olarak geri aldım.
  • www.traveljigsaw.com.tr yolu üzerinden tanıştım bu siteyle. çok uygun fiyatlar sunar, üstelik sigorta dahildir. sigortası amerikada sıfır sorumluluk payı verirken avrupada bunun için ek prim ödemek gerekebilir.
    araçlar genellikle alamo'dan gelir. gayet kullanışlı, takdire şayan bir sitedir.
  • sofya için söyleyecek olursak, arabayı almaya gittiğinizde 600 euro depozito isteyen sağlayıcılar ile çalışan bir aracıdır. yanı sıra niyetiniz balkan turu yapmak ise, araçların non-eu ülkelere çıkmasına izin verilmemektedir. green card ile sınır dışına çıkmaya izin veren yerel kiralama şirketleri muazzam fiyat çekiyorlar. ayık olun, aman diyim.

yukarıdakilerin dışında temiz iş yapan bir yer olduğunu söyleyebilirim. maillere anında cevap veriliyor, türkiye deki gibi mafya kılıklı heriflerde de uğraştırmaz sizi. fiyatlarda çok çok iyi.
  • çok tuhaf, ergen kafalı çalışanları var. şöyle ki;
    bir araba kiralama işi için birkaç şey sormam gerekti. telefona çıkan adam işine hakim olmadığından tam cevaplar veremiyordu. bilgisizliğini kapatmak için sesini yükseltti bir ara, iş uzamasın diye teşekkür edip kapattım.

daha sonra sormayı unuttuğum bir soru için bir daha aradım, adı nisa olan bir kadın çıktı, direkt bağırarak konuşmaya başladı. sorduğum soru hakkında hiçbir bilgisi olmamasına rağmen sorumun cevabının sitelerinde olduğunu iddia etti, yok deyince daha da şiddetle konuşmaya başladı. baktım olmayacak, yardımları için teşekkür edip kapattım yine.

1 dakika sonra falan şirketin +44 ile başlayan telefonundan, viber üzerinden arandım. telefondaki adam-ki kendisi ilk konuştuğum kişiydi- ağzından salyalar saça saça küfretmeye ve tehdit etmeye başladı. ben daha ne olduğunu anlamadan da telefon yüzüme kapandı.

çağrı merkezi dinlendiği için asıl numaradan değil de, uluslararası numaradan ve viber üzerinden aradıklarını düşünüyorum. o kadar küfrü ve tehdidi ederken takip edilmeyi bi yerleri yememiş olacak.

bu neyin tribi, nasıl oluyor da bir müşteriye aniden küfretmeye başlayabiliyorlar anlamadım. sokaktaki adam değilsin, müşteri temsilcisisin, bir bayana nasıl küfredebiliyorsun? tanımadığım insanlar bana trip atıp telefonu yüzüme kapatıyor. kaç yaşındasınız olm siz?
    tabii ki şirketin genel merkezini durumdan haberdar ettim.

müşteri hizmetleri böyleyse, verdikleri hizmet, kiraladıkları araçlar nasıldır, onu da siz düşünün ve araba kiralamadan önce kararınızı buna göre verin.
  • 10 gün kadar önce yurtdışında 1 hafta için rezervasyon yaptırıp, hakkında okuduğum şikayetler nedeni ile rezervasyonumu iptal etttiğim web sitesidir.
  • türkiye'deki kaliteli kiralama şirketlerilerinin acentasıdır. garenta'nın aracını garenta'nın fiyatının altında kiraladım, hiç bir sorun yaşamadım. teklif almanız tavsiye olunur.
  • telefonlara yanıt vermeyen, tedarikçi firmanın bile paneline bakıp rezervasyonumuzu onaylamadığı internet sitesidir. kesinlikle bir daha kullanmayacağım. 2 gün onay beklerken diğer araçları da kaçırdığım için gideceğim şehirde araçsız kaldım.
  • ulaşılması inanılmaz zordur.

mail atarsın geri dönmezler, ararsın bir saatten fazla hatta beklersin bazen de hiç çıkmazlar, sorduğun soruya kesin bir cevap alamazsın.

bu kafayla çok müşteri kaybederler.

edit: ingiltere merkezinden aradılar sonra. özür dileyip indirim yapmayı teklif ettiler. en azından telafi edebiliyorlarmış.
hesabın var mı? giriş yap