• (bkz: rövanş)
  • beni portatif kablosuz bir kamera, ses kayıt cihazı, süper teknolojik aletlerle yaşamaya özendiren dizi. her şeyi kanıtlara dökmek filan. süper fikir. ama bizim hayatımız o kadar karmaşık değil. geçenlerde arkadaşımla konuştum "insan böyle intikam entrika dolu bir hayat istiyor" dedim. güldü ve "ben de istiyorum ama gucci filan giyerken istiyorum öyle benim gibi waikiki giyerek olmuyor o işler" dedi. hatun haklı beyler.
  • fena sardığım ve takip ettiğim bir dizi..tabi biz türkler orjinal fikirler üretmek yerine var olanın üzerinde oynayıp sözümona 'yeniymiş' gibi satmayı iyi biliriz...'intikam' bence çok yapmacık..olmamış desem yeri var...bence tabi ;)
  • müzik seçimlerinden öptüğüm dizi.
  • harika ötesi amerikan yapımı bir dizi daha. herseferinde izlerken kendimi kaybediyorum resmen. nolan ross karakteri bir ayrıdır benim için, ay çok seviyorum nedense.

türk yapımı için ise, olmamış, yapamamışlar.
  • müzik seçimleri konusunda takdir ettiğim, sahneler arası geçişlerine ve sahne trafiğine, kısacası planından programına kadar çokça ders veren, akıp giden bir dizi. keşke ülkemiz versiyonu da böyle akıp gitse ya. neyse.

2x10

--- spoiler ---

"bir karakter de iyi olsun be yardım etsin be" diye diye geçen bir koca sezondan sonra, bu sezon çıkarları doğrultusunda tarafımıza geçen o gazeteci/yazar bozuntusu papyonlu adamı saymazsak (bkz: mason treadwell), son anda bir bokluk yapacak diye diye bekleyip haksız çıkmaktan doyasıya mutlu olduğum, bu dizinin belki de en heyecanlı sahnelerinden birini yaşatan yargıcın karısı muhteşem hareketiyle şaşırtmış ve sevindirmiştir. çok tatlıydı.

--- spoiler ---

tabi ki chuck bass'e veda sonrasında piç karakterler favori listemde nolan ross artık zirveye oynamakta, bu adamı izlemekten acayip mutlu oluyorum söylemeden geçemeyeceğim.
    ve dizinin cast seçimindeki başarılı adımlar da beni çok mutlu ediyor. sanırım bu adamlar açıyorlar imdb 24 sayfasını, kimi oynatsak diye düşünüp ordan buluyorlar. 24'ün savunma bakanından ctu direktörüne, ctu asistanından teröristine kadar kim varsa karşımıza çıkarıyor ve soruyorum habib marwan da gelecek mi?
  • yerli malı versiyonunun kendisini izlemeyi özendirdiği dizi. intikam intikam diye o kadar çok reklamı yapıldı ki "ulan 90 dakika onu mu seyredicem" diyip 40 dakikalık revenge' e başlayıp müptelası oldum.

9 bölümlük genelleme yaparak tyler ibnesi allah belanı versin diyorum.

diğer karakterlere gelince; başroldeki kadını uzun bir süre alexandra breckenridge sandım. o olsa daha bi güzel olurdu gibi gelmedi de değil hani. olsun. nolan, havalı saçlarını ve koruman ed i gördükçe, elmyra olup parçalayarak sevmek istiyorum seni. keşke gerçek olsan. dec, gossip girl başladığından beri 17 yaşındasın allahsız, git önce o bıyıkları bir kes. ash, sen o rezil kahküllerin ve insanlara bok atışınla tam bir bonnie bennett sin. "bu hayatı istiyorum, çalışmak değil, aman hıh siz ne anlarsınız pis zenginler keşke ölseniz" diye hayat mı geçer lan?

genel olarak sevdim ben bu diziyi. sonsuzluk kere sonsuzluk, oraya buraya 8 çizmekten daha karizmatik. insanlar, manzara, eğlenceler falan derken hayat tam uu beybi modunda geçiyor. o değil de her allahın günü verdikleri partileri, çeriti iventleri düşününce, bu dizi bildiğin vampire diaries' in vampirsizi olmuş.

hayat size güzel pis zenginler.
  • dizinin başından beri jack'i hiç sevmedim.
    ama siz bu diziyi, aldatma alt başlıklı beren saat sever azımsanmayacak çokluktaki izleyici için yeni baştan ama aynen yaparken, ve başka hemen herkes yabancı versiyonuna birebir benziyorken o adam yerine nejat işleri oynatıyorsunuz. burada benim bile kafam karışmışken zavallı yağmur'un, emily'nin, amanda'nın, derin'in ya da her neyse, kafasının karışmamasını istiyorsunuz.

yapılmaz.
  • (bkz: strike back)
  • son bölümü izlerken aklımdan geçen :

--- s2e11 spoiler ---

padma is bitch!

meali : padma bir aşüfte.

--- spoiler ---

ps : neyini ispiyonladınız anlamadım ki?
hesabın var mı? giriş yap