• ben konuşursam yanar buralar diyerek başalamış olabilir
  • itirafçı olur ise, abd deki dünyayı yöneten güçlerin türkiye’den bir çok bakan, eski başbakan vs gibi şahıslara tutuklama kararı çıkaracaktır... ülkemize 200 milyar usd ceza keseceklerdir, çoğu bankalara.. ambargo uygulayacaklardır.. zaten artan enflasyon vs derken bunlar olursa dolar 5 tl ti aşar gider....
  • çözüm süreci zırvalıkları sırasında bazı şirketler pkk pis paralarını aklayacaktı eğer pkk silah bıraksın diye bu iş yapıldıysa ve reza öterse bir çok şirketin terör örgütü paraası aklamak nedeniyle uluslar arası yaptırıma maruz kalabilir. içim acıyor sözlük
    bknz: halk bankası
  • konu ile alakalı açıklayıcı güzel bir videoda gelsin.

https://www.youtube.com/…&v=vvt-djvnrao&app=desktop
  • çok değil 10 gün içerisinde davası var ve dolaşan dedikodulara göre son 5 gündür kayıp. kayıp değil de kayıp işte. mükemmel bir strateji değil miydi sizce de ? beni burdan kurtarın yoksa bildiğim herşeyi anlatırım, şakam yok bakın başlıyorum.
    ilerleyen günlerde göreceğiz.
  • yine her krizde olduğu gibi akplilerin “kardeşim vatan elden gidiyor, operasyon, büyük oyun, küresel güçler, baronlar” saçmalıklarıyla çıkar ilişkilerinin çözülmesine, millilik getirme çabasına şahit oluyoruz. yine sizin yediğiniz bokun cezasını halk çekecek. dolar uçacak belki de bankalar ceza alacak. şimdi reisiniz büyük ortadoğu projesi eşbaşkanı kurtarsın ülkeyi. cebinden para soksun piyasaya. hatta sgk’yı bile kurtarsın. ya da dış ilişkilerde yediğiniz naneleri stratejik derinlik üstadı davutoğlu temizlesin.
  • rıza sarraf'dan reza zerrab'a doğru evrilen popçu eşi, parasını önden vermeyi tercih eden kalpazanın ötmesi durumu.

birliğinize de beraberliğinize de sokayım. koskoca devleti mafya gibi yönetip de elin iranlı ergenine muhtaç eden stratejik derinliğinize de sıçayım. madem o kadar büyük devletsin, neden sana değil de abd'ye sığındı bu adam? iran, zencani'nin ipini çekerken niye sus pus oldunuz?

sanki o paralarla fabrika yaptınız, ar-ge kastınız anasını satayım. saray yaptınız, duble yola asfalt döşediniz, flynn'e fetöyü kaçırıp teslim etsin diye rüşvet teklif ettiniz. birilerinin cebine giren ve offshore hesaplarına kaçırılan paralar için bütün devlet bankaları milyar dolarlık ceza yiyecek, bu ceza da dönüp dolaşıp vatandaşa girecek.

allah belanızı versin.
  • size reza'nın yaptığı türkiye'nin yararınadır diyen siyasi islamcılara kanmayınız.
    bu şerefsizler size işin ekonomik boyutundan bahsederken ükeye giren paradan bahsedecek olabilir, bunu yemeyiniz. bu yüzsüzler bu paranın nereye aktarıldığı konusunda size yalan söyleyecekler. bu para bizim ekonomimize falan girmemiştir, eğer bahsi geçen 200 milyar dolar ekonomiye girmiş olsa ülke çılgın atar kardeşim, zaten ülkenin bütçesi 400 milyar lira kime ne anlatıyorsun sen, böyle bir giriş olsa ülkenin borcu kalmamış olması lazım ama var hemi de kol gibi var. yapılan hiç bir iş yok canlarım, net şekilde şu 15 senelik akp iktidarında devlet bütçesi ile yapılan hiç bir iş yok, ötv ve enerji ithalatından sağladıkları avantajlar ile yapılan bir duble yol muhabbeti var gerisi komple borç.
    rezanın yediği herzeden ortaya çıkan ekonomi de yandaş medyaya, yandaş vakıf ve derneklere, ki içinde şu an düşman ayağı yaptıkları fetullahçılar da bolca var, yandaş iş adamlarına ve kuvvetle muhtemel yönetici kadroya aktarıldı o kadar. ve bu aktarılan paralardan ortaya çıkan sadece baskıcı ve yalak bir basın ve her lafa atlayan şerefsiz aktrol ordusu, bu kadar.
    reza ile yapılan iş suçtur, ha doğru kullanılmış olsa ve ülkenin yararına kullanılmış olsa derim ki evet lan işte ülkeye faydası oldu öyle veya böyle yanında durmak lazım, öyle bir durum yok. bu boku yiyenler hesabını ödesinler arkadaş beni ilgilendirmiyor. akpnin standart biz bi bok yedik yerken size sormadık, meyvesini de biz yedik, hadi şimdi beraber ceremesini çekelim yaklaşımını yemeyiniz, buna akpliler de dahil bu arada arkadaş bir parti tutuyorsun diye adamların yediği her bokun parasını ödemek zorunda değilsin, parti bu bugün var yarın yok mesele ülke, ülkeye sahip çıkmak lazım.
    bu iş bu kadar basit.
    reza olayını milli mesele gibi yutturmaya çalışan hırsız, yüzsüz ve boş insanlara itibar etmeyiniz.
  • durdurun hakimi!
    ötüyor gönlümün efendisi,
    abd'ye gidemem artık...

-ebru gündeş (rte edition)-
  • iki ülke arasında yapılan bir ticareti 3.şahıslar üzerinden yapıyorsanız o ticaret usulsuzdur bu gayet açık ve net bir nevi vergi kaçırmak gibi bir şey gerçekte olan bir şeyi olmamış gibi gostermekten başka birşey değil. mesela düşünün benim cebimde 10 dolar var ve bunu harcamak istiyorum abd gelip de hayır o benim param bununla alışveriş yapamazsın diye bilir mi?
hesabın var mı? giriş yap