şükela:  tümü | bugün
  • iki sezondur formasını giydiği genoa cfc'dan italya serie b takımı us sassuolo calcio takımına kiralanan 93 doğumlu gana'lı forvet. bu sezon takımıyla çıktığı 10 maçta 6 gol atmış. tam adı richmond yiadom boakye. soyadı ile ilgili espri yapılmasından hoşlanmıyor.
  • 4 milyon euro karşılığında juventus'a transfer olmuştur.
  • bu sezon 11defa ilk onbir/4 sonradan 15 maçta 8 gol yazmış. iki ayağını da kullanıyor. geleceğin weah'ı olabilir.
  • önümüzdeki sezon kiralık olarak elche cf forması giyecektir.
  • beşiktaş ile adı anılmakta olan ganalı forvet.
  • kızılyıldızda 27 maçta 22 gol atmış ganalı forvet. beşiktaşın 9 milyon avro satın alma opsiyonlu kiralık anlaşmaya çalıştığı söyleniyor.
  • kiralık+satın alma opsiyonlu olarak transfer edilecekse riske girmeye değer bi oyuncu. juventusta tutunamaması normal ama seri a'dan kızılyıldıza gitmesi soru işareti. gerçi bu sezon çok iyi gidiyor gerçekten. hayreti mucip.
  • bu adam genoa’nın alt yapısında yetişmiş.

19 yaşında juventus tarafından 4 milyona bonservisi alınmış.

juventus bu oyuncuyu elche ve sassuolo diye bir takıma kiralamış sanıyorum verim alamamış olsa ki 21 yaşında atalantaya 2,7 milyona bonservisi ile vermiş.

atalanta ise bu oyuncuyu roda ve latina calcio diye bir takıma kiralamış. bu arada latina valcio italya 4. lig takımı. latina calcio bu oyuncunun bonservisini 2 milyona almış.

latina calcio ise alır almaz hemen kızılyıldız’a kiralamış. bu arada 23 yaşında. ertesi yıl kızılyıldız bedelsiz olarak bu oyuncuyu kadrosuna katmış yani bu yıl.

19 yaşında 4 milyon ile juventusta başlayan macera 2.7m, 2m, 0 olarak sürekli düşerek 24 yaşında kızılyıldızda son bulmuş.

youtube dan videolarını izleyeyim dedim pek bir şey anlamadım. hakkında pek yazılmış çizilmiş bir şey de yok.

buradan bakınca bunun içinden bir cenk tosun çıkar gibi görünmüyor. bizim aradığımız forvet gibi de görünmüyor.

yani sezon başında bedelsiz transfer edilmiş bir adam ağustos’tan ocak ayına 4 ay geçmiş, ondan önce sürekli düşüşte satın alma opsiyonlu kiralama, bunu alıp bayern karşısında oynatmak pek mantıklı değil gibi.

negredo takıma ısındı, demba ba gelecekse bu da arada takılabilir ama 1. forvet satıp 3. forvet almakta neyin nesi ben bu işin içinden çıkamadım. bu adamla ilgileniyorsa inşallah bu verilerden başka bir şeyler vardır.