• iki sezondur formasını giydiği genoa cfc'dan italya serie b takımı us sassuolo calcio takımına kiralanan 93 doğumlu gana'lı forvet. bu sezon takımıyla çıktığı 10 maçta 6 gol atmış. tam adı richmond yiadom boakye. soyadı ile ilgili espri yapılmasından hoşlanmıyor.
  • 4 milyon euro karşılığında juventus'a transfer olmuştur.
  • bu sezon 11defa ilk onbir/4 sonradan 15 maçta 8 gol yazmış. iki ayağını da kullanıyor. geleceğin weah'ı olabilir.
  • önümüzdeki sezon kiralık olarak elche cf forması giyecektir.
  • kızılyıldızda 27 maçta 22 gol atmış ganalı forvet. beşiktaşın 9 milyon avro satın alma opsiyonlu kiralık anlaşmaya çalıştığı söyleniyor.
  • sezon itibariyle resmi maçlarda 28 maçta 23 gol 3 asistle oynamakta. fiyat/performans skalasında makul gözüken bir santfor. kızılyıldız'da oynamakta.
  • dünya turuna çıkmayı seven futbolculardan. en son juventus'a transfer olduğunu hatırlıyorum, sonrasında juventus bu adamdan bir yol olmayacağını anlayıp gönderdiğinde takip etmeyi bırakmıştım haliyle. juventus sonrasında sayısız kulüpte oynamış, adamın kariyerinde neredeyse her sezonda farklı bir takım var. en son avrupa ligi maçlarını izlerken crvena zvezda maçlarında gol attığı için karşıma çıkıp duruyordu. orada garip şekilde dikiş tutturmuş ve sağlam da istatistiklere ulaşmış. bu adamın hala 25 yaşında olduğunu görünce baya da şaşırdım. çok uzun süreden beri futbol piyasasının içerisinde olduğu için ben daha yaşlı zannediyordum. sırbistan'daki çıkışından sonra 5.5 milyon euro karşılığında çin yolunu tutmuş. adam futbolcu değil bildiğin seyyah.
  • ziraat türkiye kupasında final hedefiyle sezona başlayacak olan fenerbahçe’ye hayırlı olsun.
  • kısa bi çin macerası sonrası zvezda‘da ya geri dönmüş siyahi forvet. umarım ülkemize gelmez, beyaz tv‘ye malzeme çıkartır.
  • forvet arayan ülkemizdeki takımlar için biçilmiş kaftan. erzurum mesela kendisini alabilir. kayseri de hakeza o yetenek düşmanı afrikalının yerinde çalışır.
hesabın var mı? giriş yap