• bbc one'da yayınlanacak 8 bölümlük bir ingiliz dizisi. kadrosunda matthew macfadyen, jerome flynn, adam rothenberg, myanna buring, david dawson toplamış dizinin konusu ise şöyle: "1889'da geçen bu suç ve aksiyon dizisinde olaylar, kötülükleriyle ünlü "h tümeni"nin etrafında gelişiyor. kahramanlarımız, doğu londra'nın kaotik sokaklarını düzene sokmaya çalışıyorlar."

http://www.youtube.com/watch?v=w4ddeosv1ro
  • ocak 2013'te bbc amerika 'da yayınlanmaya baslanacak dizidir.
  • "aha da türk dedi", ekolüne katılmış tap taze dizi.

sherlock holmes (film) ve sherlock (mini seri) tadı hem kurguda, hem de müziklerde yakalanabiliyor. yine de olay örgüsü sherlock (mini seri) ile aynı kulvarda dahi olamaz.
  • bildiğim ingilizce bilmediğimi yüzüme yüzüme vuran dizi. lan 19. yüzyılda insanlar nasıl konuşuyor öyle.
    iki dakikada bir sözlük açıp durdum lan acaba ben mi yanlış anladım yoksa bu kelime farklı anlama mı geliyor diye.
  • pilot bölümü itibariyle gönlümde taht kurmuş ingiliz dizisi.

başarılarının devamını diliyoruz.

takip ettiğim onuncu dizi olarak dağarcığıma girmiş bulunmakta...
  • 3. bölümüyle bende heyecan kasırgası yaratmış dizi.

güzel bir biçimde ilerliyor, 8 bölüm olacak diyolla.
  • öyle çok iple çekmiyorum, bir heyecan eksiği var ama nasıl ayrıntılı bir prodüksiyon bu arkadaş dedirten dizi. kostümler, mekanlar, diyaloglar. nefis.
  • vakti zamanının batısındaki kokuşmuşlukları, ahlaksızlıkları gün yüzüne çıkartan dizi. imkan olsa da o dönem ki medeniyetlere dair gerçekleri yansıtan bu tarz yapıtlar tek tek sergilense.
  • adı olsun, bbc yapımı olsun oyuncuları olsun ilk ilgiyi kolayca çeken bir dizi bu. "ripper" adı boşuna değil ama direk akla gelen bariz yolda gitmeyi seçmeyen ilginç bir dizi bu.

jack the ripper ister istemez ilgi çeken bir karakter 19. yüzyılın sonlarında. bu dönem zaten charles dickens'ın eserlerinden bir yarın yüzyıl ileride olsa da hayat şartlarının zorlukları ve dickensın eleştirdiği bütün sorunları hala göze çarptığı bir dönem. karanlık ama ilgi çekici bu yönden. temelde bir polis dizisinin geçmesi için çok da güzel bir seçim.

oyuncular da tanıdık ve başarılı; zaten matthew macfadyen bilindik bir insan başrolü başarıyla üstlenmiş, game of thrones'dan tanıdığımız jerome flynn (bronn)'da başarılı diğer önemli yüz benim daha önce duymadığım adam rotthenberg.

karakterler, en azından detective inspector edmund reid ripper döneminde londra metropolitan polisin başı olarak bilinen tarihten bir karakter. dizi içinde başı çekerken kendisi hakkında bir çok soru oluştu ilk bölümlerde. captain jackson da diğer çok gizemli karakterlerden.
    dizinin ilk bölümlerinde gidişi karakterler açısından bir çok soru oluşturmak üzerine gidiyor gibi.

genelde başarılı gitmekte umarım başarılı biter. hatta belki devam bile eder. sherlock izlemeseydim 8 ölüm çok az derdine düşerdim bu noktada ama 3 bölümle bile neler yapılabildiğini gördüğümüzden 8 bölümde ilginç bir sezon toplanabilir diye düşünüyorum. bakalım izliyoruz.
  • severek bitirdiğim jeremy brett'li sherlock holmes dizilerinden sonra ilaç gibi gelen dizidir. bbc'den bol bol bu tarz hareketler bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap