• "rize’de, bazı özel sektör kuruluşlarının açıklanan 2,32 lira taban fiyatının altında yaş çay satın alması üzerine kadınlar topladıkları çayı dereye dökerek uygulamayı protesto etmiş. "

http://www.cumhuriyet.com.tr/…suk_fiyat_ofkesi.html
  • https://secim.haberler.com/…5/rize-secim-sonuclari/

çayı dereye atacağına oyunu adam gibi atsalar sanki daha etkili olur ama bilemedim
  • 2015 genel seçim %75 akp
    2017 referandum %75 evet

(bkz: su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim)
  • (bkz: svihs) demeden hareket etmek gerek. ben chp il başkanı olsaydım şimdi kalkar gider oraya o insanları örgütleyip birlikte hareket etmeye davet ederdim.

belki aramızda rizeli arkadaşlar vardır ve bu kadınların yanına gider ve onlara derdimizi anlatır.

tanım : seçim öncesi muhalefeti büyütmenin en büyük fırsatı olan olay.

edit: hazır muharrem ince'de oradaymış. muhakkak miting esnasında bu olaya değinmeli. değinmek yetmez bizzat gidip bu eyleme destek olmalı.
  • akp başta olduğu sürece, daha çok canları yanacak.
  • hayır neye hava yapıyorsun bacım.
    yıllardır çay ile geçimini sağlamışsın.
    akp döneminde değil geçimini sağlamak bankalara borçlanmışsın.
    ama sen her seçimde gidip yine aynı adama oy veriyorsun!

ne yapalım üzülelim mi senin için!

(bkz: herkes hak ettiği gibi yaşıyor)
  • o rize'de bu eylemi yapacak insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. o yüzden tebrik ederim bu değerli oluşumu. ben bu haberi akşam tv'de görmüştüm. tarım bakanının çayın fiyatının nasıl yükseldiğine dair keyifli keyifli anlatışı vardı. önce (rakamları sallıyorum) kurul 2,32 olsun demiş, bakanın içi acımış 2,33 olsun demiş. sonra cb'ye gitmiş cb büyük itiraz etmiş: "olur mu ya hu öyle şey?" demiş. 2,34 yapın demiş. destici'nin dediği gibi cömert cumhurbaşkanımız. son tabi başbakanın onayına mı sunulacakmış. o da demişki madem bu kadar arttırdınız o zaman 2,36 olsun demiş. köylülerin asıl sıkıntısı açıklanan bu fiyat değil. onlar bu işe razı aslında. onlar fabrikanın kotalı çay almasına ve devletin açıkladığı zamlı rakamın epey altına alacağını ifade etmesinden dolayı.
  • bir avuç cehapeli kadının yaptığı terör eylemidir. cehape'nin demokratik olarak hemen kapatılması gerekir. sen seçilmiş hükumeti nasıl protesto edersin, siz zaten milli irade ve sandığı bilmessiniz, onu en iyi biz biliriz. eyyyyyyy kılıçdar gurur duy eserinle.
  • adeta bir boston tea party olayıdır.
    (bkz: boston tea party)
hesabın var mı? giriş yap