şükela:  tümü | bugün soru sor
 • matematikle arası iyi, bulmaca çözmeyi seven, johnny cash dinleyen the wire karakteri.
 • ilk sezonda valchek'in damadı, torpilli, bodrumdaki ekibin en işe yaramazı olarak görülen the wire karakteri.

  --- spoiler ---

  polonyalı olmasının yanı sıra güzel memleketimize tatile gelmiş kesin.

  zira mcnulty'ler çağrı cihazlarını, telefonları kopyalıyoruz dediklerinde bu andaval gidip bildiğimiz tuşlu telefonu fotokopi makinesine koyup fotokopisini çekerek deneme yapmıştı. haa, tabii baltimore'daki torbacıların şifreli telefonları da bu çözdü ayrı.

  edit: 4. sezonu izliyorum da; 6. bölüm itibarı ile duquan'ı koruyup kollamasıyla polislik yerine öğretmenliğin doğru tercih olduğunu gösterip herkesin bir şekilde başarılı olabileceğini kanıtladı, kral mertebesine ulaştı.

  --- spoiler ---

  bir de silahı olur olmaz yerlerde ateş alır. ''omar is coming, yo!'' yerine ''pryz geliyor, götü kollayın!'' demeleri lazım, o derece!
 • olayı sokaklar değil, matematik ve bilişim olan karakter.
 • soyadı oniki harftir. bu oniki harften iki tanesi seslidir. bilmeyen için okumak imkansız gibi. yazmaya girmiyorum bile..
 • soyadı kabaca pirezbaluski şeklinde okunan the wire karakteri.

  --- spoiler ---

  kendisi ilk üç sezonda son derece sorunlu bir polistir. eline silah aldığı zaman mutlaka birilerine zarar verir; sokak polisliği kendisine verilebilecek en tehlikeli iştir. nihayet başka bir polisi yanlışlıkla vurup öldürmesiyle meslekten ihraç edilir. o da gidip matematik öğretmeni olur. baltimore'da beyaz bir matematik öğretmeni demek hababam sınıfı'ndaki mahmut hoca demektir.
  --- spoiler ---
 • soyadını (haliyle) doğru-düzgün söyleyemeyen öğrencileri, kendisine mr. prez ya da mr. prezbo diye hitap eder.