• yeldeğirmeninde dünya şekeri bir kadının işlettiği, lezzetleri muhteşem, tertemiz, huzurlu, dost canlısı, güzel yer. gidilesi, sevilesi
  • dış cepheyi de kapatmışlar artık, şirin bir sığınakta ufo altındaki ısınma çabası bile mutlu ediyor insanı burada.
    misal şu an kings of convenience benim için söylüyor, ben de soğuktan apartmanın girişine sığınmış oyuncu sokak kedilerini izliyorum elimdeki kahveyle birlikte. huzur bu, kalp bu, kadıköy bu.
  • kadıköy - yeldeğirmeni semtinde bir kafe.
    duatepe sokak'ta.
  • hiç üşenmeden rotayı yeldeğirmeni' ne çevirmeye sebep olabilen sevimli, lezzetli, genelde ya bir tatlı ya da mis gibi kahve kokan mekan.
    güzel ve sevimli sahibesinin hayata dair biriktirdiği hemen her şeyi duvarlarında, kitaplarında, müziklerinde ve leziz tariflerinde görebileceğiniz şekilde tasarlanmış bir yer olarak düşünebilirsiniz.
    kahvaltısı, kuru domatesli tostu, anne köftesi, krep çeşitleri, havuçlu keki ve buraya özgü lezzette sevimli bir kavanozla sunulan tiramusisu ile takdire şayan bir emek harcanmış.
    burada hayli şey yediğimi de bu entry' i girereken fark ettim.
    evde bu kadar yemediğim zamanlar oldu..
  • sırf aşırı güzel san sebastian cheesecake'ine bitmeden yetişmek ve bir iki güzel sohbete de denk gelmek için belirli aralıklarla motora atlayıp küçükyalı' dan yeldeğirmeni' ne gitmeme sebep olan nevi şahsına münhasır mekandır.
  • çayı, kurabiyesi ve işletmecisi çok güzel olan mekan. kadıköy'de gidip hoş vakit geçirebileceğiniz ender yerlerden.
  • yeldeğirmeni'ne her gidişimde mutlaka uğradığım, kahvaltısı süper mekan. tatlıları, kahveleri, müzikler, banu hanımın güler yüzü... velhasıl güne güzel başlamak, günün herhangi bir zaman aralığını güzelleştirmek için birebir mekandır.
  • geçtiğimiz günlerde ilk defa gittiğim, istanbul kadıköy'de bulunan bir mekan.

mekan oldukça küçük olmakla beraber pek şirin. ton balıklı sandviç denedim ve hem lezzet olarak hem porsiyon olarak memnun kaldım. birlikte gittiğim kişiler serpme kahvaltı aldılar ve oldukça beğendiler. işletme sahipleri de güler yüzlü, sıcak insanlar.
    an itibariyle mevcut olan ekonomik dengesizlik sebebiyle mekanın fiyatları hakkında net bir yorum yapmak zor, ama genel piyasa fiyatlarına göre kesinlikle pahalı değil.
  • atmosferi, müzikleri, yemekleri, tatlıları ve sahibiyle bir bütün olarak enfessss bir mekan. i like rucio :)
hesabın var mı? giriş yap