• leonard cohen i'm your man de süper sesiyle göz doldurmuş şahsı muhterem
  • leonard cohen i'm your man belgeselinde seslendirdiği everybody knows için,
    http://www.youtube.com/watch?v=eeycnw4wbtc
  • tanım getirmek lazım sözlük girişlerinde... ya da bir örnek vermek lazım. ben çok seviyorum bu adamı, olmaz mesela. everybody knows sahne performansının hastasıyım, bir takım şiirsel tadlar buluyorum şarkı söylemesinde ve sahnede duruş hallerinde, ne güzel bir adam yarabbieammm buuu falan dersek, son derece öznel bir takım yargıları şuracığa kümelemiş oluruz. boş yere işgal etmiş oluruz şu güzide yeri. ama işte, the one you love, ama işte poses, beauty mark, ın my arms... şu an ben bir şarkı söylüyorum neonlarından uzak, konuşmak gibi şarkı söylemek. ve sorular... peki mesela bu insan, bir insan sahnede nasıl bu kadar güzel gözükür ki... madonna çarpıcılığından, nick cave karizmasından, çok güzel bir kadın söyleyin mesela işte onun ışıltısından farklı bir şey... o kadar da sade bir şey... kaşından gözünden başka bir şey... nasıl bir şey biliyor musun, sahne olmasa, piyano olmasa, şarkıları olmasa olamayacakmış, sakat kalacakmış gibi bir hal var üstünde. öyle ona ait durduğu yer. bir tamamlanma hali üstünde. ve bu tamamlanma halini görme hali benim üstümdeki de... objektif olacağıma dair söz vermediğim için mutluyum. seviyorum, tutmayın beni. sağolun.
  • chelsea hotel i herkesten herşeyden daha güzel söylemiştir.yeni albümü release the stars diğer albümleri gibi başımın tacı.
  • olmeden once mutlaka dinlenmesi gereken insanlardan biri. muzigiyle, sozleriyle, hayattaki durusuyla takdir edilesi insan. her seyden once basina bu denli kotu bir sey gelip 7 yil inzivaya cekildiginde o depresif modda bir insan nasil boyle guzel eserler ortaya cikarabiliyor bir anlasam, sapka da cikaracagim, saygi durusunda da duracagim. release the stars da muhtesem bir album olmus. konserini dort gozle bekliyorum rock werchter'de.
  • bugun cikan yeni albumu "release the stars"'in incelemesi icin:

http://proodos.blogspot.com/…ease-stars-geffen.html

not: ben not vermeye karsiyim ama popmatters, stylus vs. goklere cikarmis puanlamalarda.
  • the times'dan pete paphides'le geçen hafta londra'da yeni albümü* üzerine konuşmak üzere biraraya gelen müzisyen.. herşey iyi hoş, rufus gayet kendinden emin bir gay de esas dikkat çeken kahkahası. izleyenler hatırlayacaktır tyler durden'ın lou's tavern'in deposunda lou'dan yediği yumrukları ve kan dolu ağzından dökülen ve lou'nun tepesini iyice attıran korkunç kahkahalarını. işte aynen böyle rufus beyin kahkahaları: http://podcast.timesonline.co.uk/…uswainwright1.mp3
  • su siralar prima donna adli bir opera uzerinde calisan sanatci. ancak bu calismanin senfonik rock hayatini bitirmeyecegini, sadece degisik bir adim oldugunu da soylemis kendileri. ne diyelim hayirli olsun. yetenekli herif.
  • ben bu adami kanadalardan kacirmak, evime kapatmak, piyanonun basina oturtup zorla grey gardens caldirtmak, ve sonunda biz geronimo olmak!
hesabın var mı? giriş yap