• 2 tanesi ile tanıstıgım sıcakkanlı varlıklar. * erasmus ile polonya'ya giden ve orada tanıstıgı 2 rus erasmus öğrencisi istanbul'a gelince beni de çağıran arkadasıma cok tesekkür ediyorum buradan fakat bünyedeki badaklık ağır bastıgı için bir gelişme olmamıstı. ekstra bir not ise elvira sen nası bişiydin öle ya?
  • kaldiklari otel odalarinda tuvalet yok lan?! efsane gercekmis; bildigin sicmiyolar!

:o
  • kibarlık/güzellik oranlarını normal matematikle hesaplayamıyorsun; yüksek matematik gerekiyor; sebep?

çünkü güzellikleri arttıkça kibarlaşıyor, nazikleşiyorlar.

ondan sonra güneşte kalmış dondurma gibi hesapla dur limit -> ? diye..
  • ırkçılık gibi olmasın ama dünyanın en sıkıcı insan grubu bunlar resmen... tabii türk erkeklerinden sonra.
  • kimisi demis yoktan yokluktan anlamaz, turk kizi gibi hanim, anne olmaz, kimisi demis 30undan sonra cokuyorlar, kimisi demis ahlaksiz edepsiz, kimisi demis aldatiyorlar, kimisi demis rukus bunlar, kimisi demis gormemis, sanattan bilimden anlamaz vs. sayet tum bu dedikleriniz kucuk gozlemlere ya da asilsiz bilgilere dayali bir genelleme olmasaydi, ben de azicik fikir fukarasi olsaydim atlar geri donerdim turkiye'ye. lakin buyudugunuz sosyal ortamdan kendinize gore edindiginiz cikarimlarla, tanik oldugunuz ya da duydugunuz kucucuk hikayelere inanarak ancak derin bir uykuda kalabilirsiniz arkadaslar.

bu insanlar gercekten cok zor kosullarda yasamayi bilen ve tum bunlara ragmen hayattan zevk almaya calisan insanlar. yoklugun ne demek oldugunu cok iyi biliyolar ve bu gibi nedenlerle birbirlerini yuzustu birakmiyorlar. eglenmeyi cok seviyorlar

kadinlarinin (tanidiklarimin) geneli cok iyi yemek yapiyorlar, hepsi iyi anne diyemem ancak iyi ev kadinlari olduklarini soyleyebilirim. oturup kalkmasini yerine gore sapitmasini iyi biliyorlar.

30 yasindan sonra cokmuyorlar cokuyorlarsa da turk kizlari gibi cokmuyorlar. bi sure daha iyi gidiyorlar. aralarinda bizde oldugundan daha cok goldie hawn ya da ne bileyim sharon stone var.

ahlak edep kosnudunda turkiyede cevremdekileri gordukten sonra bunlar yanlarinda melek kaliyorlar. genel olarak asiri sadiklar. aldatma konusunda tanik olan arkadaslar; muhtemelen gorduklerinizde es ya da partnerin olan biten herseyden haberi vardir. kendi iclerinde cozemedikleri sorunlari oluyor yine de evliliklerini, iliskilerini o sekilde kabulleniyorlar ve bunun disinda da cesitli sosyallesmeleri soz konusu olabiliyor. taraflar sorun etmiyor. bizdeyse tam tersi her sey gizli sakli yuruyor. sorun buyuyor, buyuyor ve sonu cinayetlere varan sagliksiz iliskiler evlilikler olabiliyor.

kadinlari ozellikle abartili ve dikkat cekici giyinmeyi cok seviyorlar. sovyetler zamanindan gelen estetik kaygisi olmayan sehir mimarileri, arac gerec ya da en basitinden kilik kiyafet tasarimlari sebebiyle oldugunu dusunuyorum. sovyet zamaninda herkes ayni seyleri yiyip icmek , giymek kullanmak durumundaydi. farklilik su anda onlar icin inanilmaz onem tasiyor. seks ve ciplalikla ilgili olarak turk isaninin asla onlari anlayamayacak olmasi yine sosyo-kulturel farkliliklardan geliyor. bu insanlarin buyuk cogunlugu zengini fakiri hala kucuk evlerde yasiyorlar. bize normal hatta kucuk gelen 2+1 ev burada bir aile icin buyuk olarak algilaniyor. sovyet zamanindaysa yine bu insanlar bu 2+1 evlerde 3 aile olarak yasiyorlardi. artik nasil yasadiklarini siz dusunun. bu sebeple burada seks ve ciplaklik hic kimsenin dertlendigi tasalandigi bir sey degil, son derece dogal ve normal

sovyetlerin etkisini hala uzerinden tam olarak atamamis bu irkin erkegi de kadini da iki ayri uc noktada ornekler barindiriyor. cahili zir cahil, egitimlisi de en kralim diyen turk'u cebinden cikaracak duzeyde. ortasinda bulunan pek yok gibi. cocuk yasta hemen hepsi bir sanat daliyla ilgilendirilmeye baslaniyor. okula paralel olarak sanat okullarina gidiyorlar. gunumuzde tum bu egitimi bir arada sunan liseleri de mevcut. turkiye'de hic piyano, keman vb. enstruman calabilen yakindan tanidigim bir tane bile turk kizi olmadi malesef (calabilen yok demiyorum ama populasyona gore orani inanilmaz dusuk) ya da bale yapabilen, modern dansla ilgilenen, resimle profesyonel olarak ilgilenen vb. rusya'da yasadigim surece cevrem bu gibi insanlarla dolup tasiyor.

okumayi inanilmaz seviyorlar, her daim metroda, otobuste, tramvayda, parkta bahcede kitap okuyan insanlar gormeniz mumkun.

tum bunlarin yaninda genelleme yapmak istemiyorum ama tanidigim ve gordugum yuzlercesinin hemen hemen hepsi ev isi, bahce isi gibi islerde cok basarili oldugunu hic duraksamadan soyleyebilirim, ayrica gundelik yasamda erkek isi diye nitelendirdigimiz tum islerde calisan ve azimsanamayacak kadar cok kadin gormek mumkun.

velhasili insan olarak iyiler guzeller.
  • hosgoru ve guzellik bakimindan bir cok insan icin ayni sayilan ukraynali kizlardan her anlamda geride kalan insanlar ve ya insanciklar. eger ana diliniz gibi rusca konusuyorsaniz, ve ukrayna, belarusta da bulunduysaniz farketmesi hic te zor olmayan tespittir bu.

rus kizlari, belaruslu ve ukraynali hatunlarla kiyaslamada erkekleri kendi amaclari (mesela,avrupada vize almak) icin cok daha fazla kullanir. ortalama bir rus kizin size asik olmasi ihtimali, duygularinin samimiyeti bakimindan ukraynali kizdan cok cok asagidir. bir rus kizin sizinle sirf zevk ve ya kisisel sempatiden dolayi sevisme ihtimali belarusludan da asagidir. kisacasi sizi kendi amaclari icin kullanirlar.

guzellik ortalamasi bakimindan ukraynadan cok geride kalirlar. ayni ulke hatunlarindan misafirperverlik ve arkadascanliligi bakimindan da gerideler: yeni tanisdiginiz ve size bir az sempati duyan bir ukraynali, kendinizi abaza gostermediginiz surece sizi evine davet eder, yedirir, icirir ve baska seyler dusunmez. eger kisisel sempati varsa sizinle cikmaya hazirdir. ama ruslar o kadar misafirperver degiller, onlar icin sizin milliyetiniz ve paraniz daha onemlidir. size asik olan bir ukraynali ve ya belaruslu sizin icin her seyini feda eder, calismazsiniz, para verir, acikirsiniz her gun yedirir, hayatta bir sorununuz vardir, eger yardim ede biliyorsa yardim eder. bir rus kizindan bunlari beklemek cok daha naiftir, cunki onlar icin siz, kendi maksatlarini gerceklestirme amacisiniz. tabi, boyle bir genelleme butun sosyoloji arastirmalarda oldugu gibi ideal olarak dogru degildir, ama gerceklik payi da hic azimsanmayacak kadar vardir. kisacasi siz siz olun, ukraynali ve ya belaruslu kizlara daha fazla guvenin, ruslara degil
  • en çirkininin bile bakılası güzellikte olduğu kızlar topluluğu. bu kadar rüküş ve makyaj meraklısı olmasalar çok daha güzel ve çekici olacaklarının farkında olmamaları biz türk kızları için avantajdır ve fakat türk erkekleri bu detaylara pek dikkat etmezler.

bacak boyları benim boyum kadardır ama yine de istisnasız hepsi 10 pont üzeri topuklarla dolaşırlar, hem de rahatlıkla. neredeyse eşofman altına bile topuklu abiye ayakkabılar giyerler. desenli bluz altına desenli şort giyerler mesela. göz yorar giyimleri ama dikkat çekici ve güzel olduklarından çuval giyseler baktırırlar kendilerine.

markete bile makyajla giderler ki makyaj da gelin makyajından hallicedir. yakışmaz mı? yahu o kadar güzel tenleri ve biblo gibi yüz hatları var ki elbette yakışır.

en önem verdikleri diğer bir detay ise tırnaklarıdır. uzun, pençe gibi kaynak tırnak kullanır çoğu. yuvarlak hatlı fransız manikürü, renk geçişlerinde yaldızlı noktalarla süslenmiş veya 3-4 renk ojeden yapılmış desenlerle bu uzuuun tırnaklar süslenmiştir. şahsen ben yaptırdığım manikürü ve ojeyi en fazla 5 gün muhafaza edebiliyorken bu tarz tırnakları rahatlıkla ve uzun süre kullanabilmelerine ve bu tırnakların bakımına bu kadar zaman ayırmalarına gıpta ediyorum.

kısacası yahu bunlar kadınsa ben neyim, ben kadınsam bunlar huri midir nedir? bir arkadaşım yıllar önce beni uyarmıştı:

- rusya'ya gitme, komplekse girersin! *
  • --- spoiler ---

bir karis, ince topuklu ayakkabi ile yokus asagi bacaklarini kirmadan, kamburunu cikarmadan zorlanmadan inebilen tek canli rus/ukranya hatunlari....

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap